Team Schedules - Girls 16U Premier I  
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A4 : MTA 03G ECNL PR1-Yueill333333330327 9  19  7  25 
 A3 : MapleBrook SC GU16PR - Stosic303333031019 6  6  8  14 
 A6 : Tonka Fusion Elite300330330015 5  0  9  9 
 A2 : Tonka-Fusion Elite 03 Girls103030011312 3  -5  16  10 
 A5 : Salvo SC 03G Navy100000133311 3  -4  13  9 
 A1 : Edina Soccer Club - G1600000011002 0  -16  22  3 

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717580  Lake Ann Park  07:45 PM  16 A6 vs A1Tonka Fusion Elite 1 vs.Edina Soccer Club - G160
 717582  Wayzata High School Turf Fields  08:00 PM  01 A2 vs A5Tonka-Fusion Elite 03 Girls 1 vs.Salvo SC 03G Navy1

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717576  Dakota Cty Tech College  05:00 PM  1 A5 vs A3Salvo SC 03G Navy 1 vs.MapleBrook SC GU16PR - Stosic2

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717573  Wayzata High School Turf Fields  06:15 PM  01 A2 vs A4Tonka-Fusion Elite 03 Girls 1 vs.MTA 03G ECNL PR1-Yueill3

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717574  Academy of Holy Angels  06:30 PM  1 A4 vs A1MTA 03G ECNL PR1-Yueill 4 vs.Edina Soccer Club - G160

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717584  Dakota Cty Tech College  08:00 PM  1 A5 vs A4Salvo SC 03G Navy 0 vs.MTA 03G ECNL PR1-Yueill3

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717581  Fernbrook Elementary School  07:20 PM  14 A3 vs A4MapleBrook SC GU16PR - Stosic 1 vs.MTA 03G ECNL PR1-Yueill2

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717583  Minnetonka High School  07:15 PM  11 A6 vs A3Tonka Fusion Elite 0 vs.MapleBrook SC GU16PR - Stosic1
 717585  Wayzata High School Turf Fields  08:00 PM  02 A2 vs A1Tonka-Fusion Elite 03 Girls 1 vs.Edina Soccer Club - G160

Bracket - Wednesday, June 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717586  Fernbrook Elementary School  06:00 PM  14 A3 vs A1MapleBrook SC GU16PR - Stosic 5 vs.Edina Soccer Club - G160
 717588  Academy of Holy Angels  08:10 PM  01 A4 vs A2MTA 03G ECNL PR1-Yueill 5 vs.Tonka-Fusion Elite 03 Girls1

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717571  Lewis Park  07:30 PM  19 A1 vs A3Edina Soccer Club - G16 0 vs.MapleBrook SC GU16PR - Stosic3
 717569  Richfield H.S.  08:30 PM  15 A4 vs A5MTA 03G ECNL PR1-Yueill 3 vs.Salvo SC 03G Navy2

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717589  Lewis Park  05:45 PM  18 A1 vs A4Edina Soccer Club - G16 0 vs.MTA 03G ECNL PR1-Yueill3
 717590  Wayzata High School Turf Fields  06:00 PM  03 A2 vs A6Tonka-Fusion Elite 03 Girls 2 vs.Tonka Fusion Elite1
 717591  MG Sports Dome  07:30 PM  1 A3 vs A5MapleBrook SC GU16PR - Stosic 2 vs.Salvo SC 03G Navy0

Bracket - Saturday, June 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717572  Dakota Cty Tech College  11:00 AM  3 A5 vs A6Salvo SC 03G Navy 0 vs.Tonka Fusion Elite1
 717596  Academy of Holy Angels  04:00 PM  01 A4 vs A3MTA 03G ECNL PR1-Yueill 3 vs.MapleBrook SC GU16PR - Stosic0

Bracket - Sunday, June 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717577  Minnetonka High School  06:00 PM  08 A6 vs A4Tonka Fusion Elite 2 vs.MTA 03G ECNL PR1-Yueill0

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717578  Lewis Park  05:45 PM  18 A1 vs A5Edina Soccer Club - G16 0 vs.Salvo SC 03G Navy0
 717594  MG Sports Dome  05:45 PM  1 A3 vs A2MapleBrook SC GU16PR - Stosic 1 vs.Tonka-Fusion Elite 03 Girls0

Bracket - Tuesday, June 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717592  Academy of Holy Angels  08:00 PM  01 A4 vs A6MTA 03G ECNL PR1-Yueill 2 vs.Tonka Fusion Elite0

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717597  HealthEast Sports Center  07:00 PM  01 A5 vs A2Salvo SC 03G Navy 2 vs.Tonka-Fusion Elite 03 Girls0

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717570  Lewis Park  07:30 PM  19 A1 vs A2Edina Soccer Club - G16 3 vs.Tonka-Fusion Elite 03 Girls3

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717579  Wayzata High School Turf Fields  06:00 PM  01 A2 vs A3Tonka-Fusion Elite 03 Girls 0 vs.MapleBrook SC GU16PR - Stosic0
 717595  Lewis Park  07:30 PM  19 A1 vs A6Edina Soccer Club - G16 0 vs.Tonka Fusion Elite1

Bracket - Tuesday, July 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717568  MG Sports Dome  07:00 PM  1 A3 vs A6MapleBrook SC GU16PR - Stosic 1 vs.Tonka Fusion Elite2

Bracket - Tuesday, July 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717587  Lake Ann Park  07:00 PM  16 A6 vs A5Tonka Fusion Elite 1 vs.Salvo SC 03G Navy2

Bracket - Thursday, July 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 717593  West St. Paul Sports Complex  06:00 PM  1 A5 vs A1Salvo SC 03G Navy 1 vs.Edina Soccer Club - G160
 717575  Minnetonka High School  07:15 PM  08 A6 vs A2Tonka Fusion Elite 0 vs.Tonka-Fusion Elite 03 Girls1