2019 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G17 Classic 2
       

Bracket      


ALL A B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A2 : CRUnited G2002 Red33333330  21 7  14  8  20  3 0
 A3 : East Select GU17C233 0303   12 4  4  10  14  0 0
 A5 : MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli3030033   12 4  -3  14  9  1 0
 A4 : Great River - G17 - Skoog030331    10 3  1  7  8  2 0
 A6 : White Bear SC 02 Girls Orange00 10 01  2 0  -8  13  3  2 0
 A1 : Central Minn - Girls 17 C2000100 0  1 0  -8  17  7  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B2 : IGH Heat - G17-C2333331331 23 7  15  8  21  2 0
 B3 : Owatonna Soc - G1730333011  14 4  7  10  17  1 0
 B5 : Waseca Soccer Club331330    13 4  9  3  12  1 0
 B6 : Northfield Soccer - G17C20033301   10 3  1  14  15  0 0
 B4 : Park Valley United Davis - G1703300003  9 3  -4  24  11  0 0
 B1 : EPSC-17UGirls-C2-White0003003   6 2  -7  21  11  2 0
 B7 : MN Rush C3010000000   0 0  -21  33  1  0 0

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889110  Miller Park  08:00 PM  10 B1 vs B2EPSC-17UGirls-C2-White 0 vs.IGH Heat - G17-C23

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889128  IGH Simley High School  02:00 PM  1 B2 vs B7IGH Heat - G17-C2 4 vs.MN Rush C3010

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889082  Selke  06:45 PM  16 A1 vs A3Central Minn - Girls 17 C2 1 vs.East Select GU17C22
 889112  Rich Valley Athletic Complex  06:45 PM  1 B2 vs B4IGH Heat - G17-C2 6 vs.Park Valley United Davis - G170
 889113  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  3 B3 vs B1Owatonna Soc - G17 4 vs.EPSC-17UGirls-C2-White0
 889081  Coon Rapids Soccer Complex  08:00 PM  3 A2 vs A4CRUnited G2002 Red 2 vs.Great River - G17 - Skoog0

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889083  Gleason Fields  06:45 PM  22 A5 vs A6MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli 1 vs.White Bear SC 02 Girls Orange0

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889085  Polar Lakes Park  06:00 PM  26 A6 vs A2White Bear SC 02 Girls Orange 0 vs.CRUnited G2002 Red5
 889116  Miller Park  06:00 PM  12 B1 vs B4EPSC-17UGirls-C2-White 3 vs.Park Valley United Davis - G176
 889114  Spring Creek  06:45 PM  6 B6 vs B2Northfield Soccer - G17C2 2 vs.IGH Heat - G17-C25
 889084  Bertram Fields  07:00 PM  14 A4 vs A1Great River - G17 - Skoog 1 vs.Central Minn - Girls 17 C20
 889086  Fernbrook Elementary School  07:40 PM  14 A5 vs A3MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli 1 vs.East Select GU17C23

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889087  Selke  07:00 PM  16 A1 vs A5Central Minn - Girls 17 C2 1 vs.MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli2
 889117  Perpich Center for the Arts  07:00 PM  1 B4 vs B6Park Valley United Davis - G17 6 vs.Northfield Soccer - G17C23

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889078  Arlington Field  07:00 PM  1 A3 vs A6East Select GU17C2   vs.White Bear SC 02 Girls Orange 

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889088  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  3 A2 vs A3CRUnited G2002 Red 4 vs.East Select GU17C23

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889137  Walker Park  07:00 AM  1 B4 vs B1Park Valley United Davis - G17 2 vs.EPSC-17UGirls-C2-White4
 889132  Fuad Mansour  06:45 PM  M04 B7 vs B6MN Rush C301 0 vs.Northfield Soccer - G17C24

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889090  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  1 A2 vs A5CRUnited G2002 Red 4 vs.MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli1
 889120  Fuad Mansour  06:30 PM  M03 B7 vs B5MN Rush C301 0 vs.Waseca Soccer Club5
 889121  Spring Creek  07:00 PM  6 B6 vs B1Northfield Soccer - G17C2 2 vs.EPSC-17UGirls-C2-White0
 889092  Polar Lakes Park  07:40 PM  26 A6 vs A1White Bear SC 02 Girls Orange 2 vs.Central Minn - Girls 17 C22

Bracket - Wednesday, June 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889105  Gleason Fields  06:00 PM  22 A5 vs A2MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli 0 vs.CRUnited G2002 Red5
 889111  Spring Creek  07:00 PM  6 B6 vs B7Northfield Soccer - G17C2 9 vs.MN Rush C3010
 889136  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  2 B3 vs B5Owatonna Soc - G17 0 vs.Waseca Soccer Club3

Bracket - Sunday, June 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889131  Simley High School  07:00 PM  09 B2 vs B1IGH Heat - G17-C2 3 vs.EPSC-17UGirls-C2-White2

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889095  Fernbrook Elementary School  06:00 PM  14 A5 vs A4MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli 2 vs.Great River - G17 - Skoog1
 889124  Northeast Park  07:00 PM  1 B5 vs B2Waseca Soccer Club 1 vs.IGH Heat - G17-C21
 889125  Fuad Mansour  07:15 PM  M03 B7 vs B1MN Rush C301 1 vs.EPSC-17UGirls-C2-White4
 889093  Polar Lakes Park  07:30 PM  26 A6 vs A3White Bear SC 02 Girls Orange 0 vs.East Select GU17C22
 889123  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  3 B3 vs B4Owatonna Soc - G17 3 vs.Park Valley United Davis - G171
 889094  Coon Rapids Soccer Complex  08:00 PM  3 A2 vs A1CRUnited G2002 Red 2 vs.Central Minn - Girls 17 C21

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889118  Fuad Mansour  06:15 PM  7 B7 vs B3MN Rush C301 0 vs.Owatonna Soc - G173

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889079  Selke  05:30 PM  15 A1 vs A2Central Minn - Girls 17 C2 0 vs.CRUnited G2002 Red5
 889135  Rich Valley Athletic Complex  07:00 PM  1 B2 vs B6IGH Heat - G17-C2 1 vs.Northfield Soccer - G17C20
 889138  Northeast Park  07:00 PM  1 B5 vs B4Waseca Soccer Club 3 vs.Park Valley United Davis - G170
 889139  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  3 B3 vs B7Owatonna Soc - G17 4 vs.MN Rush C3010

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889115  Waseca Junior High  05:00 PM  1 B5 vs B3Waseca Soccer Club 2 vs.Owatonna Soc - G171
 889107  Selke  05:30 PM  15 A1 vs A6Central Minn - Girls 17 C2   vs.White Bear SC 02 Girls Orange 
 889091  Jean Duluth Field  07:00 PM  1 A3 vs A4East Select GU17C2 1 vs.Great River - G17 - Skoog2

Bracket - Friday, June 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889133  Louisiana Oaks  07:00 PM  01 B4 vs B2Park Valley United Davis - G17 1 vs.IGH Heat - G17-C22

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889098  Polar Lakes Park  06:00 PM  26 A6 vs A5White Bear SC 02 Girls Orange 0 vs.MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli2
 889097  Arlington Field  07:00 PM  1 A3 vs A1East Select GU17C2 3 vs.Central Minn - Girls 17 C22
 889126  Louisiana Oaks  07:00 PM  01 B4 vs B5Park Valley United Davis - G17 1 vs.Waseca Soccer Club0
 889127  Spring Creek  07:00 PM  6 B6 vs B3Northfield Soccer - G17C2 2 vs.Owatonna Soc - G172
 889096  Bertram Fields  07:30 PM  14 A4 vs A2Great River - G17 - Skoog 3 vs.CRUnited G2002 Red1

Bracket - Tuesday, June 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889122  Rich Valley Athletic Complex  07:00 PM  3 B2 vs B3IGH Heat - G17-C2 2 vs.Owatonna Soc - G172
 889089  Polar Lakes Park  07:30 PM  26 A6 vs A4White Bear SC 02 Girls Orange 1 vs.Great River - G17 - Skoog1

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889106  Bertram Fields  07:15 PM  13 A4 vs A3Great River - G17 - Skoog   vs.East Select GU17C2 
 889140  Northeast Park  07:20 PM  1 B5 vs B7Waseca Soccer Club   vs.MN Rush C301 
 889142  Owatonna Soccer Complex  07:45 PM  3 B3 vs B2Owatonna Soc - G17   vs.IGH Heat - G17-C2 
 889141  Miller Park  08:00 PM  09 B1 vs B6EPSC-17UGirls-C2-White   vs.Northfield Soccer - G17C2 

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889080  Bertram Fields  05:45 PM  13 A4 vs A5Great River - G17 - Skoog   vs.MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli 

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889129  Fuad Mansour  06:45 PM  M03 B7 vs B4MN Rush C301   vs.Park Valley United Davis - G17 
 889101  Arlington Field  07:00 PM  1 A3 vs A5East Select GU17C2   vs.MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli 
 889130  Spring Creek  07:00 PM  3 B6 vs B5Northfield Soccer - G17C2   vs.Waseca Soccer Club 
 889099  Selke  07:15 PM  15 A1 vs A4Central Minn - Girls 17 C2   vs.Great River - G17 - Skoog 
 889100  Coon Rapids Soccer Complex  08:00 PM  3 A2 vs A6CRUnited G2002 Red   vs.White Bear SC 02 Girls Orange 

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889108  Louisiana Oaks  07:00 PM  01 B4 vs B7Park Valley United Davis - G17   vs.MN Rush C301 

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889119  Miller Park  06:45 PM  13 B1 vs B5EPSC-17UGirls-C2-White   vs.Waseca Soccer Club 

Bracket - Friday, June 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889109  Northeast Park  06:30 PM  1 B5 vs B6Waseca Soccer Club   vs.Northfield Soccer - G17C2 

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889103  Arlington Field  07:00 PM  1 A3 vs A2East Select GU17C2   vs.CRUnited G2002 Red 
 889134  Miller Park  07:00 PM  12 B1 vs B3EPSC-17UGirls-C2-White   vs.Owatonna Soc - G17 
 889104  Bertram Fields  07:20 PM  14 A4 vs A6Great River - G17 - Skoog   vs.White Bear SC 02 Girls Orange 
 889102  Fernbrook Elementary School  07:30 PM  14 A5 vs A1MapleBrook SC GU17C2 - DArcangeli   vs.Central Minn - Girls 17 C2 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.