Team Schedules - Boys 12U Minnesota Futures
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B2 : Minneapolis United3333315 5  13  2  14 
 B1 : MN Eclipse MapleBrook3033312 4  11  2  13 
 B4 : NMTR300339 3  2  13  8 
 B3 : Keliix-Intra030104 1  -8  21  6 
 B6 : Wright County100012 0  -8  21  6 
 B5 : Waconia001001 0  -10  33  4 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259793  Gleason Fields  05:00 PM  22 B1 vs B5MN Eclipse MapleBrook 6 vs.Waconia0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259783  Otsego Soccer Complex  10:30 AM  64 B4 vs B5NMTR 10 vs.Waconia1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259792  Neiman Sports Complex  12:00 PM  C 9 B2 vs B3Minneapolis United 8 vs.Keliix-Intra0

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259786  Waconia Laketown Elementary  12:30 PM  1 B5 vs B6Waconia 2 vs.Wright County2

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259784  Gleason Fields  06:00 PM  21 B1 vs B2MN Eclipse MapleBrook 1 vs.Minneapolis United2

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259788  Waconia Laketown Elementary  06:15 PM  2 B5 vs B3Waconia 1 vs.Keliix-Intra2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259789  Otsego Soccer Complex  11:30 AM  64 B4 vs B1NMTR 0 vs.MN Eclipse MapleBrook5

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259790  Buffalo - Northwinds Elementary School  01:00 PM  N1 B6 vs B2Wright County 1 vs.Minneapolis United11

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259787  Neiman Sports Complex  06:00 PM  C 9 B2 vs B4Minneapolis United 6 vs.NMTR0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259796  Gleason Fields  02:00 PM  22 B1 vs B6MN Eclipse MapleBrook 3 vs.Wright County0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259791  Buffalo - Bentfield Sports Complex  03:30 PM  B3 B6 vs B4Wright County 0 vs.NMTR2
 259795  Keystone Park  04:00 PM  1 B2 vs B5Minneapolis United 13 vs.Waconia0

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259794  Neiman Sports Complex  06:30 PM  D 9 B3 vs B4Keliix-Intra 1 vs.NMTR4

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259782  Keystone Park  05:00 PM  1 B3 vs B6Keliix-Intra 3 vs.Wright County3

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259785  Neiman Sports Complex  06:30 PM  C 9 B3 vs B1Keliix-Intra 0 vs.MN Eclipse MapleBrook5