2018 MYSA Fall Competitive League
Team Schedules - G13 Classic 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://mnyouth.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=18846E80-8991-432F-9DC9-2A30CCF0B211&tournamentguid=3291D740-4018-4307-855B-01869F96BBD2&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : Tonka Fusion Elite33333318 6  18  0  18 
 A7 : MUS 13U/2006 Girls Copa00331310 3  5  9  11 
 A4 : Wright County - G13 - Lucas31003310 3  1  12  8 
 A5 : CC United - GU13 C1-131330010 3  -1  14  6 
 A2 : MPB Fall - Girls U13C10131038 2  0  8  8 
 A3 : STMA - Strait1030004 1  -6  15  6 
 A6 : CC United - GU13 C1-20000000 0  -17  31  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B2 : Salvo SC 06G Navy33333318 6  18  2  18 
 B1 : BHK 06 G BLACK03330312 4  4  13  11 
 B3 : Eclipse Select MN - G131003004 1  -8  27  5 
 B4 : Hastings Fut - G131000001 0  -14  36  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C2 : Sporting St. Croix 06 Academy Girls33311314 4  11  0  11 
 C1 : Hudson Soccer Association - WIHUD - G1333331013 4  6  4  10 
 C3 : Salvo SC 06G Orange3000137 2  -2  7  5 
 C4 : North Oaks Soccer Club - 0NNOC - G130000000 0  -15  21  1 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611290  Bandimere  10:00 AM  02 A5 vs A6CC United - GU13 C1-1 2 vs.CC United - GU13 C1-20
 611289  Hopkins High School-38  10:30 AM  H7 A1 vs A2Tonka Fusion Elite 3 vs.MPB Fall - Girls U13C10
 611276  West St. Paul Sports Complex  12:30 PM  1 C3 vs C4Salvo SC 06G Orange 1 vs.North Oaks Soccer Club - 0NNOC - G130
 611288  Buffalo - Northwinds Elementary School  01:00 PM  07 A4 vs A7Wright County - G13 - Lucas 2 vs.MUS 13U/2006 Girls Copa1
 611265  Arlington/Arkwright Park  02:30 PM  21 B1 vs B2BHK 06 G BLACK 0 vs.Salvo SC 06G Navy3
 611264  West St. Paul Sports Complex  06:30 PM  1 B3 vs B4Eclipse Select MN - G13 1 vs.Hastings Fut - G131

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611303  STMA High School 2  11:00 AM  2 A3 vs A4STMA - Strait 1 vs.Wright County - G13 - Lucas1
 611305  Neiman Sports Complex  01:00 PM  A 11 A7 vs A1MUS 13U/2006 Girls Copa 0 vs.Tonka Fusion Elite5
 611275  McMurray East Field- Como Park  02:00 PM  1 B1 vs B4BHK 06 G BLACK 4 vs.Hastings Fut - G130
 611287  Hudson Soccer Complex  02:00 PM  14 C1 vs C4Hudson Soccer Association - WIHUD - G13 3 vs.North Oaks Soccer Club - 0NNOC - G130
 611274  West St. Paul Sports Complex  03:30 PM  1 B3 vs B2Eclipse Select MN - G13 0 vs.Salvo SC 06G Navy7
 611304  Diethelm Park  06:00 PM  06 A5 vs A2CC United - GU13 C1-1 1 vs.MPB Fall - Girls U13C11

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611278  Wilkinson  10:00 AM  01 C4 vs C2North Oaks Soccer Club - 0NNOC - G13 0 vs.Sporting St. Croix 06 Academy Girls5
 611293  Diethelm Park  12:00 PM  06 A6 vs A7CC United - GU13 C1-2 0 vs.MUS 13U/2006 Girls Copa3
 611291  STMA High School  01:00 PM  40 A3 vs A1STMA - Strait 0 vs.Tonka Fusion Elite6
 611267  Arlington/Arkwright Park  01:00 PM  21 B1 vs B3BHK 06 G BLACK 7 vs.Eclipse Select MN - G130
 611266  Hastings Vets Athletic Complex  05:00 PM  03 B4 vs B2Hastings Fut - G13 1 vs.Salvo SC 06G Navy9

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611285  HealthEast Sports Center  11:45 AM  21 C3 vs C1Salvo SC 06G Orange 1 vs.Hudson Soccer Association - WIHUD - G132
 611284  Lucy Winton Bell Athletic Fields  12:00 PM  3 C2 vs C4Sporting St. Croix 06 Academy Girls 3 vs.North Oaks Soccer Club - 0NNOC - G130
 611306  STMA High School  02:30 PM  40 A3 vs A6STMA - Strait 5 vs.CC United - GU13 C1-20
 611270  Hastings Vets Athletic Complex  02:30 PM  03 B4 vs B3Hastings Fut - G13 0 vs.Eclipse Select MN - G132
 611307  Buffalo - Northwinds Elementary School  04:00 PM  07 A4 vs A5Wright County - G13 - Lucas 0 vs.CC United - GU13 C1-11

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611295  Bandimere  09:00 AM  03 A5 vs A3CC United - GU13 C1-1 2 vs.STMA - Strait0
 611294  Bandimere  09:00 AM  02 A6 vs A2CC United - GU13 C1-2 0 vs.MPB Fall - Girls U13C16
 611281  Wilkinson  09:00 AM  01 C4 vs C1North Oaks Soccer Club - 0NNOC - G13 0 vs.Hudson Soccer Association - WIHUD - G136
 611268  West St. Paul Sports Center  12:00 PM  1 B2 vs B3Salvo SC 06G Navy 10 vs.Eclipse Select MN - G131
 611269  Hastings Vets Athletic Complex  03:00 PM  03 B4 vs B1Hastings Fut - G13 3 vs.BHK 06 G BLACK8
 611280  Lucy Winton Bell Athletic Fields  03:00 PM  4 C2 vs C3Sporting St. Croix 06 Academy Girls 2 vs.Salvo SC 06G Orange0

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611279  Hudson Soccer Complex  10:00 AM  12 C1 vs C3Hudson Soccer Association - WIHUD - G13 2 vs.Salvo SC 06G Orange0
 611272  Flint Hills Recreation Complex  01:30 PM  1 B2 vs B4Salvo SC 06G Navy 12 vs.Hastings Fut - G130
 611296  Minnetonka High School  04:00 PM  08 A1 vs A4Tonka Fusion Elite 8 vs.Wright County - G13 - Lucas0

Bracket - Friday, September 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611286  Flint Hills Recreation Complex  05:30 PM  1 C3 vs C2Salvo SC 06G Orange 0 vs.Sporting St. Croix 06 Academy Girls0

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611299  Hopkins High School-38  10:00 AM  H7 A1 vs A5Tonka Fusion Elite 9 vs.CC United - GU13 C1-10
 611282  Wilkinson  10:00 AM  01 C4 vs C3North Oaks Soccer Club - 0NNOC - G13 1 vs.Salvo SC 06G Orange3
 611271  Flint Hills Recreation Complex  12:00 PM  2 B2 vs B1Salvo SC 06G Navy 6 vs.BHK 06 G BLACK0
 611297  Buffalo - Northwinds Elementary School  03:00 PM  07 A4 vs A6Wright County - G13 - Lucas 4 vs.CC United - GU13 C1-20
 611298  Neiman Sports Complex  03:00 PM  A 11 A7 vs A3MUS 13U/2006 Girls Copa 4 vs.STMA - Strait1
 611283  Lucy Winton Bell Athletic Fields  04:30 PM  4 C2 vs C1Sporting St. Croix 06 Academy Girls 0 vs.Hudson Soccer Association - WIHUD - G130

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611277  Hudson Soccer Complex  10:00 AM  12 C1 vs C2Hudson Soccer Association - WIHUD - G13 0 vs.Sporting St. Croix 06 Academy Girls3
 611308  Gleason Fields  11:30 AM  21 A2 vs A7MPB Fall - Girls U13C1 1 vs.MUS 13U/2006 Girls Copa1
 611300  Diethelm Park  12:00 PM  06 A6 vs A1CC United - GU13 C1-2 0 vs.Tonka Fusion Elite11
 611292  Gleason Fields  04:00 PM  21 A2 vs A4MPB Fall - Girls U13C1 1 vs.Wright County - G13 - Lucas2

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 611301  Gleason Fields  08:30 AM  21 A2 vs A3MPB Fall - Girls U13C1 2 vs.STMA - Strait1
 611302  Neiman Sports Complex  10:30 AM  A 11 A7 vs A5MUS 13U/2006 Girls Copa 4 vs.CC United - GU13 C1-10
 611273  West St. Paul Sports Complex  10:30 AM  1 B3 vs B1Eclipse Select MN - G13 1 vs.BHK 06 G BLACK2






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.