2018 MYSA Fall Competitive League
Team Schedules - B11 Classic 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://mnyouth.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=1D65CC7E-5466-4073-9A9B-8343174CDBDB&tournamentguid=3291D740-4018-4307-855B-01869F96BBD2&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : TCU Boys U1133313114 4  9  11  16 
 A3 : Cambridge-Is - B1133031111 3  2  14  14 
 A4 : Central MN Youth Soccer Assoc - B11 C30031138 2  3  13  14 
 A2 : Three Rivers - B110000000 0  -14  19  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B1 : Force Soccer Club - 01 - B1133133316 5  13  6  16 
 B3 : Richfield Soccer Association - B1133133114 4  12  10  14 
 B6 : Waconia Socc - B110033039 3  -1  16  11 
 B2 : Northern Lights Soccer Club - B113000317 2  1  16  13 
 B5 : Orono-Weston - B11030 104 1  -8  32  10 
 B4 : CC United - BU11 C30301004 1  -9  33  12 
 B7 : Wright County - B11 - Brandstrom0030 03 1  -8  19  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C1 : Owatonna Soc - B1133330315 5  11  15  18 
 C6 : Northfield S - B1131033313 4  8  14  17 
 C2 : RYSA U11C330033110 3  4  12  13 
 C5 : Albert Lea Y - B110310318 2  1  12  12 
 C3 : New Ulm Area Youth Soccer Association - B110030306 2  -6  25  9 
 C4 : St. Peter Soccer Club - B110000000 0  -18  49  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D5 : Red Cedar So - B1133333318 6  12  2  13 
 D1 : Inver Grove Heights Soccer Association - B1131333316 5  13  14  18 
 D2 : SES U11B C3 Tornado3013007 2  0  17  13 
 D3 : South St. Paul - B11 Ahern0030306 2  -6  19  12 
 D4 : River Falls Soccer Club - B1100010 1 0  -8  16  4 
 D6 : Hastings Fut - B1100100 1 0  -11  28  6 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608722  Spring Creek  10:00 AM  4 C6 vs C5Northfield S - B11 3 vs.Albert Lea Y - B111
 608709  Isanti Soccer Complex  10:30 AM  9 A3 vs A2Cambridge-Is - B11 1 vs.Three Rivers - B110
 608710  Liberty Elementary  11:00 AM  01 A1 vs A4TCU Boys U11 2 vs.Central MN Youth Soccer Assoc - B11 C31
 608763  Orono High School  11:30 AM  9 B5 vs B2Orono-Weston - B11 1 vs.Northern Lights Soccer Club - B119
 608762  Donaldson Park Lower Baseball  12:30 PM  06 B3 vs B4Richfield Soccer Association - B11 9 vs.CC United - BU11 C33
 608723  MLC Soccer Fields  12:30 PM  8 C3 vs C2New Ulm Area Youth Soccer Association - B11 1 vs.RYSA U11C34
 608741  SSP Jefferson  02:00 PM  1 D3 vs D2South St. Paul - B11 Ahern 3 vs.SES U11B C3 Tornado6
 608764  Buffalo - Bentfield Sports Complex  02:45 PM  WRC3 B7 vs B1Wright County - B11 - Brandstrom 2 vs.Force Soccer Club - 01 - B114

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608700  Liberty Elementary  11:00 AM  01 A1 vs A2TCU Boys U11 3 vs.Three Rivers - B111
 608730  Golfview  01:00 PM  3 D4 vs D5River Falls Soccer Club - B11 0 vs.Red Cedar So - B111
 608749  Westonka Hilltop Primary  01:15 PM  WK13 B5 vs B6Orono-Weston - B11 3 vs.Waconia Socc - B112
 608748  Noble Sports Park  01:20 PM  06 B1 vs B2Force Soccer Club - 01 - B11 4 vs.Northern Lights Soccer Club - B112
 608711  Owatonna Soccer Complex  01:45 PM  9 C1 vs C2Owatonna Soc - B11 5 vs.RYSA U11C33
 608699  Isanti Soccer Complex  02:30 PM  9 A3 vs A4Cambridge-Is - B11 2 vs.Central MN Youth Soccer Assoc - B11 C31
 608747  Diethelm Park  04:30 PM  09 B4 vs B7CC United - BU11 C3 5 vs.Wright County - B11 - Brandstrom0
 608729  Rich Valley Athletic Complex  05:30 PM  4 D1 vs D2Inver Grove Heights Soccer Association - B11 7 vs.SES U11B C3 Tornado4

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608765  Donaldson Park Lower Baseball  08:45 AM  06 B3 vs B6Richfield Soccer Association - B11 6 vs.Waconia Socc - B112
 608743  Neiman Sports Complex  09:00 AM  F N  D2 vs D1SES U11B C3 Tornado 3 vs.Inver Grove Heights Soccer Association - B113
 608724  Lakeview Park  11:00 AM  08 C5 vs C4Albert Lea Y - B11 6 vs.St. Peter Soccer Club - B110
 608767  Sunny Acres  12:30 PM  1 B2 vs B7Northern Lights Soccer Club - B11 4 vs.Wright County - B11 - Brandstrom5
 608725  Watson  01:30 PM  5S C2 vs C1RYSA U11C3 0 vs.Owatonna Soc - B113
 608742  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  02:30 PM  04 D5 vs D4Red Cedar So - B11 7 vs.River Falls Soccer Club - B110

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608731  Neiman Sports Complex  11:45 AM  B 9 D2 vs D3SES U11B C3 Tornado 3 vs.South St. Paul - B11 Ahern1
 608702  Liberty Elementary  01:00 PM  01 A1 vs A3TCU Boys U11 6 vs.Cambridge-Is - B113
 608701  Selke  01:00 PM  13 A4 vs A2Central MN Youth Soccer Assoc - B11 C3 3 vs.Three Rivers - B111
 608750  Donaldson Park Lower Baseball  01:00 PM  06 B3 vs B1Richfield Soccer Association - B11 1 vs.Force Soccer Club - 01 - B111
 608713  Watson  01:00 PM  5S C2 vs C3RYSA U11C3 6 vs.New Ulm Area Youth Soccer Association - B110
 608714  Lakeview Park  01:00 PM  10 C5 vs C6Albert Lea Y - B11 2 vs.Northfield S - B112
 608732  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  02:30 PM  04 D5 vs D6Red Cedar So - B11 5 vs.Hastings Fut - B110
 608752  Bayview  05:00 PM  01 B6 vs B7Waconia Socc - B11 1 vs.Wright County - B11 - Brandstrom0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608744  Hastings Vets Athletic Complex  09:15 AM  08 D6 vs D1Hastings Fut - B11 1 vs.Inver Grove Heights Soccer Association - B1112
 608754  Westonka Hilltop Primary  10:50 AM  20 B5 vs B3Orono-Weston - B11 2 vs.Richfield Soccer Association - B1110
 608745  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  12:00 PM  01 D5 vs D2Red Cedar So - B11 1 vs.SES U11B C3 Tornado0
 608727  Lakeview Park  02:00 PM  10 C5 vs C2Albert Lea Y - B11 2 vs.RYSA U11C36
 608746  Golfview  02:30 PM  3 D4 vs D3River Falls Soccer Club - B11 3 vs.South St. Paul - B11 Ahern4
 608726  Spring Creek  05:00 PM  4 C6 vs C1Northfield S - B11 6 vs.Owatonna Soc - B117
 608728  St. Peter MN  06:15 PM  3 C4 vs C3St. Peter Soccer Club - B11 0 vs.New Ulm Area Youth Soccer Association - B1110

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608715  MLC Soccer Fields  11:00 AM  8 C3 vs C1New Ulm Area Youth Soccer Association - B11 1 vs.Owatonna Soc - B116
 608755  Noble Sports Park  02:00 PM  06 B1 vs B4Force Soccer Club - 01 - B11 8 vs.CC United - BU11 C30
 608716  Spring Creek  02:30 PM  4 C6 vs C4Northfield S - B11 9 vs.St. Peter Soccer Club - B110
 608761  Buffalo - Bentfield Sports Complex  03:00 PM  WRC3 B7 vs B5Wright County - B11 - Brandstrom   vs.Orono-Weston - B11 
 608753  Bayview  03:30 PM  01 B6 vs B2Waconia Socc - B11 3 vs.Northern Lights Soccer Club - B111
 608704  Selke  05:00 PM  13 A4 vs A1Central MN Youth Soccer Assoc - B11 C3 3 vs.TCU Boys U113
 608733  SSP Jefferson  06:00 PM  1 D3 vs D1South St. Paul - B11 Ahern 2 vs.Inver Grove Heights Soccer Association - B114
 608734  Hastings Vets Athletic Complex  07:00 PM  01 D6 vs D4Hastings Fut - B11 1 vs.River Falls Soccer Club - B111

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608766  Diethelm Park  10:30 AM  09 B4 vs B5CC United - BU11 C3 5 vs.Orono-Weston - B115
 608759  Bayview  10:30 AM  01 B6 vs B1Waconia Socc - B11 0 vs.Force Soccer Club - 01 - B115
 608703  Otsego Soccer Complex  12:00 PM  64 A2 vs A3Three Rivers - B11 1 vs.Cambridge-Is - B114
 608757  Buffalo - Northwinds Elementary School  02:30 PM  08 B7 vs B3Wright County - B11 - Brandstrom 1 vs.Richfield Soccer Association - B115
 608712  St. Peter MN  03:30 PM  3 C4 vs C5St. Peter Soccer Club - B11 0 vs.Albert Lea Y - B116

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608706  Otsego Soccer Complex  10:00 AM  63 A2 vs A1Three Rivers - B11 1 vs.TCU Boys U114
 608719  MLC Soccer Fields  11:00 AM  8 C3 vs C4New Ulm Area Youth Soccer Association - B11 13 vs.St. Peter Soccer Club - B110
 608756  Diethelm Park  12:00 PM  08 B4 vs B6CC United - BU11 C3 1 vs.Waconia Socc - B114
 608717  Owatonna Soccer Complex  12:00 PM  9 C1 vs C6Owatonna Soc - B11 3 vs.Northfield S - B114
 608737  SSP Jefferson  12:30 PM  1 D3 vs D4South St. Paul - B11 Ahern 3 vs.River Falls Soccer Club - B110
 608705  Selke  01:00 PM  13 A4 vs A3Central MN Youth Soccer Assoc - B11 C3 4 vs.Cambridge-Is - B114
 608758  Noble Sports Park  01:20 PM  06 B1 vs B5Force Soccer Club - 01 - B11 6 vs.Orono-Weston - B111
 608736  Neiman Sports Complex  01:30 PM  F N  D2 vs D5SES U11B C3 Tornado 1 vs.Red Cedar So - B112
 608751  Sunny Acres  04:30 PM  2 B2 vs B4Northern Lights Soccer Club - B11 7 vs.CC United - BU11 C32
 608735  Rich Valley Athletic Complex  05:30 PM  4 D1 vs D6Inver Grove Heights Soccer Association - B11 6 vs.Hastings Fut - B114

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608760  Sunny Acres  09:00 AM  1 B2 vs B3Northern Lights Soccer Club - B11 1 vs.Richfield Soccer Association - B111
 608740  Hastings Vets Athletic Complex  10:30 AM  01 D6 vs D5Hastings Fut - B11 1 vs.Red Cedar So - B114
 608718  Watson  02:30 PM  3N C2 vs C5RYSA U11C3 1 vs.Albert Lea Y - B111

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 608707  Otsego Soccer Complex  10:00 AM  64 A2 vs A4Three Rivers - B11 1 vs.Central MN Youth Soccer Assoc - B11 C34
 608738  Golfview  12:00 PM  3 D4 vs D6River Falls Soccer Club - B11   vs.Hastings Fut - B11 
 608721  Owatonna Soccer Complex  02:00 PM  9 C1 vs C3Owatonna Soc - B11 9 vs.New Ulm Area Youth Soccer Association - B111
 608708  Isanti Soccer Complex  02:30 PM  9 A3 vs A1Cambridge-Is - B11 2 vs.TCU Boys U112
 608720  St. Peter MN  03:45 PM  3 C4 vs C6St. Peter Soccer Club - B11 1 vs.Northfield S - B115
 608739  Rich Valley Athletic Complex  05:30 PM  4 D1 vs D3Inver Grove Heights Soccer Association - B11 3 vs.South St. Paul - B11 Ahern0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.