2019 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - B18 Classic 1
       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A07 : Three Rivers - B18333333    18 6  14  5  15  0 1
 A01 : ECU - 01B3333303   18 6  10  9  17  1 0
 A06 : Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B03330 31  13 4  2  14  15  3 0
 A02 : Fusion Boys 01 Select 130130310  11 3  1  14  13  5 1
 A08 : Tonka United 01 B Academy Blue31330 00  10 3  2  12  11  2 0
 A03 : MUS 18U Boys Copa030311    8 2  2  5  7  3 0
 A05 : Salvo SC 01B Central Red C110033     7 2  -1  5  4  0 0
 A10 : Shakopee Soc - B181030030   7 2  -1  14  13  4 0
 A04 : Owatonna Soc - B18000030    3 1  -12  17  4  2 0
 A09 : Waconia Socc - B180000000   0 0  -17  29  6  4 0

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890889  Tiza Academy Field  06:45 PM  1 A06 vs A07Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C1 1 vs.Three Rivers - B185

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890892  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  1 A10 vs A05Shakopee Soc - B18 0 vs.Salvo SC 01B Central Red C10

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890893  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  2 A01 vs A03ECU - 01B 3 vs.MUS 18U Boys Copa1
 890895  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  01 A02 vs A04Fusion Boys 01 Select 1 4 vs.Owatonna Soc - B181
 890894  Bayview  07:30 PM  07 A09 vs A06Waconia Socc - B18 1 vs.Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C12

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890910  Bayview  05:45 PM  07 A09 vs A03Waconia Socc - B18 0 vs.MUS 18U Boys Copa2

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890900  Tiza Academy Field  06:45 PM  1 A06 vs A02Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C1 3 vs.Fusion Boys 01 Select 12

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890898  Lake Ann Park  07:30 PM  16 A08 vs A09Tonka United 01 B Academy Blue 8 vs.Waconia Socc - B182
 890899  Pine Hills North Park  08:00 PM  47 A07 vs A10Three Rivers - B18 5 vs.Shakopee Soc - B183

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890903  Parade Stadium  06:00 PM  1 A03 vs A07MUS 18U Boys Copa 0 vs.Three Rivers - B181
 890905  Minnetonka High School  06:30 PM  08 A08 vs A02Tonka United 01 B Academy Blue 1 vs.Fusion Boys 01 Select 11
 890902  Tiza Academy Field  06:55 PM  1 A06 vs A04Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C1 3 vs.Owatonna Soc - B180
 890904  Waconia High School  07:00 PM  A A09 vs A10Waconia Socc - B18 0 vs.Shakopee Soc - B184

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890906  UW- Eau Claire  07:00 PM  C1 A01 vs A05ECU - 01B 2 vs.Salvo SC 01B Central Red C10
 890922  17th Avenue Sports Complex  07:45 PM  1 A10 vs A08Shakopee Soc - B18 2 vs.Tonka United 01 B Academy Blue3

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890909  Minnetonka High School  06:15 PM  08 A08 vs A04Tonka United 01 B Academy Blue 5 vs.Owatonna Soc - B181
 890908  Tiza Academy Field  07:00 PM  1 A06 vs A01Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C1 2 vs.ECU - 01B3
 890911  17th Avenue Sports Complex  07:45 PM  1 A10 vs A02Shakopee Soc - B18 2 vs.Fusion Boys 01 Select 13

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890936  Lake Ann Park  07:40 PM  16 A08 vs A10Tonka United 01 B Academy Blue 0 vs.Shakopee Soc - B181

Bracket - Sunday, June 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890891  UW- Eau Claire  02:00 PM  C4 A01 vs A02ECU - 01B 3 vs.Fusion Boys 01 Select 12

Bracket - Tuesday, June 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890912  Minnetonka High School  06:15 PM  08 A08 vs A06Tonka United 01 B Academy Blue   vs.Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C1 

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890917  UW- Eau Claire  05:30 PM  C4 A01 vs A08ECU - 01B 3 vs.Tonka United 01 B Academy Blue0
 890918  Bayview  06:00 PM  07 A09 vs A07Waconia Socc - B18 1 vs.Three Rivers - B184
 890919  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  01 A02 vs A05Fusion Boys 01 Select 1 2 vs.Salvo SC 01B Central Red C10
 890920  17th Avenue Sports Complex  07:30 PM  1 A10 vs A06Shakopee Soc - B18 2 vs.Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C13
 890921  Neiman Sports Complex  07:50 PM  E 9 A03 vs A04MUS 18U Boys Copa 3 vs.Owatonna Soc - B180

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890915  Youth Athletic Complex  06:00 PM  11 A07 vs A01Three Rivers - B18 2 vs.ECU - 01B0
 890887  Owatonna Soccer Complex  07:00 PM  3 A04 vs A09Owatonna Soc - B18 2 vs.Waconia Socc - B180
 890888  West St. Paul Sports Complex  08:00 PM  2 A05 vs A08Salvo SC 01B Central Red C1 2 vs.Tonka United 01 B Academy Blue1

Bracket - Friday, June 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890916  Wayzata High School Turf Fields  08:00 PM  01 A02 vs A03Fusion Boys 01 Select 1 0 vs.MUS 18U Boys Copa0

Bracket - Tuesday, June 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890923  Bayview  06:00 PM  07 A09 vs A01Waconia Socc - B18 2 vs.ECU - 01B7
 890926  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  01 A02 vs A07Fusion Boys 01 Select 1 0 vs.Three Rivers - B184
 890925  Parade Stadium  08:00 PM  1 A03 vs A06MUS 18U Boys Copa 1 vs.Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C11
 890924  Owatonna Soccer Complex  08:00 PM  3 A04 vs A05Owatonna Soc - B18 0 vs.Salvo SC 01B Central Red C12

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890896  Youth Athletic Complex  06:00 PM  11 A07 vs A08Three Rivers - B18   vs.Tonka United 01 B Academy Blue 
 890901  Owatonna Soccer Complex  06:30 PM  3 A04 vs A01Owatonna Soc - B18   vs.ECU - 01B 
 890897  West St. Paul Sports Complex  08:00 PM  1 A05 vs A03Salvo SC 01B Central Red C1   vs.MUS 18U Boys Copa 

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890929  Parade Stadium  06:00 PM  1 A03 vs A08MUS 18U Boys Copa   vs.Tonka United 01 B Academy Blue 
 890927  West St. Paul Sports Complex  06:00 PM  2 A05 vs A06Salvo SC 01B Central Red C1   vs.Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C1 
 890931  UW- Eau Claire  07:00 PM  C4 A01 vs A10ECU - 01B   vs.Shakopee Soc - B18 
 890930  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  01 A02 vs A09Fusion Boys 01 Select 1   vs.Waconia Socc - B18 
 890928  Owatonna Soccer Complex  07:45 PM  3 A04 vs A07Owatonna Soc - B18   vs.Three Rivers - B18 

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890907  Youth Athletic Complex  06:00 PM  11 A07 vs A05Three Rivers - B18   vs.Salvo SC 01B Central Red C1 
 890913  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  2 A10 vs A04Shakopee Soc - B18   vs.Owatonna Soc - B18 

Bracket - Friday, June 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890890  Blake Middle School  06:00 PM  1 A03 vs A10MUS 18U Boys Copa   vs.Shakopee Soc - B18 

Bracket - Sunday, June 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890914  Dakota Cty Tech College  07:00 PM  1 A05 vs A09Salvo SC 01B Central Red C1   vs.Waconia Socc - B18 

Bracket - Tuesday, July 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890933  West St. Paul Sports Complex  06:00 PM  1 A05 vs A02Salvo SC 01B Central Red C1   vs.Fusion Boys 01 Select 1 
 890934  Tiza Academy Field  07:00 PM  1 A06 vs A03Somali American Youth Enrichment Club - 0ESYE - B18 C1   vs.MUS 18U Boys Copa 
 890932  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  3 A04 vs A01Owatonna Soc - B18   vs.ECU - 01B 
 890935  Youth Athletic Complex  08:00 PM  11 A07 vs A09Three Rivers - B18   vs.Waconia Socc - B18 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.