2018 MYSA Fall Competitive League
Team Schedules - B12 Classic 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://mnyouth.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=2E8C7029-9F4D-4289-99A0-2A54D480BBE5&tournamentguid=3291D740-4018-4307-855B-01869F96BBD2&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A4 : Hudson Soccer Association - B1233333318 6  17  5  18 
 A1 : Club Deportivo Lobos - B12-KK0303118 2  -4  20  12 
 A2 : SES U12B C2 Lightning1030015 1  -6  27  12 
 A3 : Richfield Soccer Association - B120100012 0  -7  24  11 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B4 : Waconia Socc - B123 333315 5  14  5  15 
 B1 : Crystal-Robbinsdale United - B1203333315 5  11  9  17 
 B2 : CC United - BU12 C233300312 4  6  15  16 
 B5 : Force Soccer Club - 01 - B12031 307 2  -1  18  12 
 B6 : Orono-Weston - B120100001 0  -13  32  8 
 B3 : Orono-Weston - B120000000 0  -17  37  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C2 : Owatonna Soc - B1233033315 5  9  19  16 
 C4 : New Prague S - B123310108 2  1  9  9 
 C3 : RYSA U12C200301 4 1  -4  22  10 
 C1 : New Ulm Area Youth Soccer Association - B1200130 4 1  -6  19  11 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609986  MLC Soccer Fields  11:00 AM  8 C1 vs C2New Ulm Area Youth Soccer Association - B12 4 vs.Owatonna Soc - B126
 609997  Donaldson Park Lower Baseball  02:00 PM  06 A3 vs A4Richfield Soccer Association - B12 0 vs.Hudson Soccer Association - B126
 609985  Watson  03:00 PM  5S C3 vs C4RYSA U12C2 2 vs.New Prague S - B123
 610009  Cavanagh Park  03:30 PM  1 B1 vs B2Crystal-Robbinsdale United - B12 2 vs.CC United - BU12 C24
 610010  Bayview  04:00 PM  01 B4 vs B5Waconia Socc - B12 5 vs.Force Soccer Club - 01 - B121

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610008  Hazel Park Academy School  10:00 AM  2 A1 vs A4Club Deportivo Lobos - B12-KK 1 vs.Hudson Soccer Association - B126
 609995  Watson  01:00 PM  5S C3 vs C2RYSA U12C2 5 vs.Owatonna Soc - B127
 610007  Donaldson Park Lower Baseball  01:30 PM  06 A3 vs A2Richfield Soccer Association - B12 5 vs.SES U12B C2 Lightning5
 610020  Westonka Hilltop Primary  02:30 PM  WK13 B6 vs B5Orono-Weston - B12 3 vs.Force Soccer Club - 01 - B125
 610021  Westonka Hilltop Primary  05:00 PM  WK13 B3 vs B2Orono-Weston - B12 1 vs.CC United - BU12 C23

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610000  Hazel Park Academy School  10:00 AM  2 A1 vs A3Club Deportivo Lobos - B12-KK 2 vs.Richfield Soccer Association - B121
 610011  Diethelm Park  10:30 AM  08 B2 vs B3CC United - BU12 C2 9 vs.Orono-Weston - B121
 609987  Raven Stream  11:15 AM  8 C4 vs C2New Prague S - B12 4 vs.Owatonna Soc - B122
 610012  Noble Sports Park  12:40 PM  06 B5 vs B6Force Soccer Club - 01 - B12 2 vs.Orono-Weston - B122
 609999  Hudson Soccer Complex  02:00 PM  06 A4 vs A2Hudson Soccer Association - B12 6 vs.SES U12B C2 Lightning1
 609988  MLC Soccer Fields  02:00 PM  8 C1 vs C3New Ulm Area Youth Soccer Association - B12 3 vs.RYSA U12C25

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610022  Brittany Park  01:20 PM  29 B5 vs B4Force Soccer Club - 01 - B12   vs.Waconia Socc - B12 
 610023  Diethelm Park  01:30 PM  09 B2 vs B1CC United - BU12 C2 2 vs.Crystal-Robbinsdale United - B123
 609996  MLC Soccer Fields  02:00 PM  8 C1 vs C4New Ulm Area Youth Soccer Association - B12 1 vs.New Prague S - B121

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610013  Orono High School  10:15 AM  9 B3 vs B1Orono-Weston - B12 0 vs.Crystal-Robbinsdale United - B125
 610014  Orono High School  11:30 AM  9 B6 vs B4Orono-Weston - B12 0 vs.Waconia Socc - B129
 610001  Neiman Sports Complex  12:00 PM  B 9 A2 vs A3SES U12B C2 Lightning 4 vs.Richfield Soccer Association - B123
 609990  Raven Stream  03:30 PM  05 C4 vs C1New Prague S - B12 0 vs.New Ulm Area Youth Soccer Association - B121
 609989  Owatonna Soccer Complex  04:30 PM  9 C2 vs C3Owatonna Soc - B12 8 vs.RYSA U12C21

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610002  Hudson Soccer Complex  11:00 AM  10 A4 vs A1Hudson Soccer Association - B12 5 vs.Club Deportivo Lobos - B12-KK1
 610026  Bayview  02:00 PM  01 B4 vs B3Waconia Socc - B12 8 vs.Orono-Weston - B121
 610024  Westonka Hilltop Primary  02:30 PM  WK13 B6 vs B1Orono-Weston - B12 2 vs.Crystal-Robbinsdale United - B128
 610025  Noble Sports Park  03:20 PM  06 B5 vs B2Force Soccer Club - 01 - B12 4 vs.CC United - BU12 C22

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610016  Diethelm Park  09:00 AM  08 B2 vs B5CC United - BU12 C2 6 vs.Force Soccer Club - 01 - B124
 609991  Raven Stream  10:00 AM  8 C4 vs C3New Prague S - B12 1 vs.RYSA U12C21
 610015  Cavanagh Park  11:00 AM  1 B1 vs B6Crystal-Robbinsdale United - B12 5 vs.Orono-Weston - B120
 610017  Westonka Hilltop Primary  11:30 AM  WK13 B3 vs B4Orono-Weston - B12 2 vs.Waconia Socc - B128
 610004  Neiman Sports Complex  12:00 PM  F N  A2 vs A1SES U12B C2 Lightning 1 vs.Club Deportivo Lobos - B12-KK2
 610003  Hudson Soccer Complex  03:00 PM  10 A4 vs A3Hudson Soccer Association - B12 3 vs.Richfield Soccer Association - B121
 609992  Owatonna Soccer Complex  03:30 PM  8 C2 vs C1Owatonna Soc - B12 7 vs.New Ulm Area Youth Soccer Association - B124

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610018  Bayview  09:00 AM  01 B4 vs B6Waconia Socc - B12 3 vs.Orono-Weston - B121
 610005  Neiman Sports Complex  12:00 PM  F N  A2 vs A4SES U12B C2 Lightning 1 vs.Hudson Soccer Association - B128
 610019  Cavanagh Park  01:30 PM  1 B1 vs B3Crystal-Robbinsdale United - B12 4 vs.Orono-Weston - B121
 610006  Donaldson Park Lower Baseball  02:00 PM  06 A3 vs A1Richfield Soccer Association - B12 4 vs.Club Deportivo Lobos - B12-KK4
 609993  Owatonna Soccer Complex  02:45 PM  9 C2 vs C4Owatonna Soc - B12 2 vs.New Prague S - B121
 609994  Watson  04:00 PM  5S C3 vs C1RYSA U12C2   vs.New Ulm Area Youth Soccer Association - B12 

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609998  Hazel Park Academy School  01:00 PM  1 A1 vs A2Club Deportivo Lobos - B12-KK 3 vs.SES U12B C2 Lightning3






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.