2019 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - B16 Classic 3
       

Bracket      


ALL A B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A5 : CRUnited B2003 White33303333  21 7  10  15  20  0 0
 A4 : Wright County SC - B16 - Frechette3330333   18 6  14  3  17  0 0
 A7 : White Bear SC 03 Boys White301330133 17 5  10  11  19  3 0
 A1 : CC United - BU16 C33300033   12 4  -5  27  15  1 0
 A2 : Fusion Boys 03 Lime 10030300   6 2  -5  19  14  1 0
 A8 : IGH Heat - B16-C303003     6 2  1  8  9  0 1
 A6 : St. Anthony Soccer Club - B161010000   2 0  -10  19  6  3 0
 A3 : Tonka United 03 B Select Red00101000  2 0  -15  43  4  1 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B6 : Worthington - B16333333303 24 8  16  9  23  0 1
 B1 : Faribault So - B16330333303 21 7  14  13  20  0 0
 B3 : MVS16BC3 - Yoshi0303 30   9 3  -1  13  10  0 0
 B5 : Willmar Socc - B1630000300 39 3  -5  33  15  2 1
 B2 : KMYSA U16B00030003  6 2  -11  34  12  1 0
 B4 : Hutchinson U - B160030000   3 1  -13  39  15  0 1

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887519  Polar Lakes Park  06:00 PM  26 A7 vs A8White Bear SC 03 Boys White 2 vs.IGH Heat - B16-C30
 887516  Wayzata High School Turf Fields  07:45 PM  03 A2 vs A1Fusion Boys 03 Lime 1 2 vs.CC United - BU16 C33

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887523  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  1 A5 vs A7CRUnited B2003 White 3 vs.White Bear SC 03 Boys White2

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887490  Faribault Soccer Complex  07:00 PM  2 B1 vs B3Faribault So - B16 1 vs.MVS16BC3 - Yoshi0
 887521  Clover Ridge  07:30 PM  04 A1 vs A3CC United - BU16 C3 3 vs.Tonka United 03 B Select Red2
 887520  Rockford High School  08:15 PM  R1 A4 vs A2Wright County SC - B16 - Frechette 3 vs.Fusion Boys 03 Lime 10

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887527  National Sports Center  06:30 PM  H3 A6 vs A7St. Anthony Soccer Club - B16 2 vs.White Bear SC 03 Boys White2

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887524  Rockford High School  06:00 PM  R1 A4 vs A1Wright County SC - B16 - Frechette 7 vs.CC United - BU16 C30
 887525  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  01 A2 vs A3Fusion Boys 03 Lime 1 3 vs.Tonka United 03 B Select Red1

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887522  Rich Valley Athletic Complex  07:00 PM  1 A8 vs A6IGH Heat - B16-C3 3 vs.St. Anthony Soccer Club - B160

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887496  Kasson-Mantorville Senior High School  10:30 AM  3 B2 vs B3KMYSA U16B 3 vs.MVS16BC3 - Yoshi4
 887502  Kasson-Mantorville Senior High School  01:30 PM  3 B2 vs B1KMYSA U16B 0 vs.Faribault So - B169

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887526  Rich Valley Athletic Complex  06:00 PM  1 A8 vs A5IGH Heat - B16-C3 1 vs.CRUnited B2003 White3
 887530  Lone Lake Park  07:15 PM  1 A3 vs A6Tonka United 03 B Select Red 1 vs.St. Anthony Soccer Club - B161

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887529  Oakwood Playfield  07:30 PM  36 A2 vs A7Fusion Boys 03 Lime 1 0 vs.White Bear SC 03 Boys White1

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887536  Diethelm Park  06:00 PM  06 A1 vs A5CC United - BU16 C3 1 vs.CRUnited B2003 White6

Bracket - Friday, May 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887531  Rockford High School  06:30 PM  R1 A4 vs A5Wright County SC - B16 - Frechette 4 vs.CRUnited B2003 White0

Bracket - Saturday, May 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887513  MLC Soccer Fields  09:00 AM  6 B5 vs B2Willmar Socc - B16 2 vs.KMYSA U16B0
 887515  MLC Soccer Fields  10:35 AM  6 B1 vs B6Faribault So - B16 1 vs.Worthington - B162
 887504  MLC Soccer Fields  12:10 PM  6 B4 vs B2Hutchinson U - B16 3 vs.KMYSA U16B4
 887506  MLC Soccer Fields  01:45 PM  6 B6 vs B5Worthington - B16 3 vs.Willmar Socc - B161
 887507  MLC Soccer Fields  03:20 PM  1 B1 vs B4Faribault So - B16 6 vs.Hutchinson U - B163
 887508  MLC Soccer Fields  04:55 PM  6 B2 vs B6KMYSA U16B 0 vs.Worthington - B165
 887495  MLC Soccer Fields  06:30 PM  6 B1 vs B5Faribault So - B16 5 vs.Willmar Socc - B161

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887533  Rich Valley Athletic Complex  07:15 PM  3 A8 vs A2IGH Heat - B16-C3 2 vs.Fusion Boys 03 Lime 13
 887532  Hanifl Fields Athletic Park  07:20 PM  042 A7 vs A1White Bear SC 03 Boys White 5 vs.CC United - BU16 C32
 887534  Coon Rapids Soccer Complex  08:00 PM  3 A5 vs A3CRUnited B2003 White 15 vs.Tonka United 03 B Select Red0

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887551  Hanifl Fields Athletic Park  05:30 PM  41 A7 vs A5White Bear SC 03 Boys White 3 vs.CRUnited B2003 White4
 887488  Hutchinson High School  06:15 PM  1 B4 vs B5Hutchinson U - B16 5 vs.Willmar Socc - B164

Bracket - Saturday, June 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887492  MLC Soccer Fields  09:00 AM  6 B4 vs B1Hutchinson U - B16 2 vs.Faribault So - B168
 887493  MLC Soccer Fields  10:35 AM  6 B6 vs B2Worthington - B16 4 vs.KMYSA U16B0
 887510  MLC Soccer Fields  12:10 PM  6 B5 vs B1Willmar Socc - B16 1 vs.Faribault So - B1611
 887497  MLC Soccer Fields  01:45 PM  6 B6 vs B4Worthington - B16 6 vs.Hutchinson U - B160
 887498  MLC Soccer Fields  03:20 PM  6 B2 vs B5KMYSA U16B 4 vs.Willmar Socc - B165
 887500  MLC Soccer Fields  04:55 PM  6 B6 vs B1Worthington - B16 3 vs.Faribault So - B160
 887489  MLC Soccer Fields  06:30 PM  6 B2 vs B4KMYSA U16B 3 vs.Hutchinson U - B162

Bracket - Tuesday, June 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887538  Maetzold Field  07:30 PM  1 A3 vs A7Tonka United 03 B Select Red 0 vs.White Bear SC 03 Boys White0

Bracket - Friday, June 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887491  Roosevelt Complex  06:00 PM  10 B5 vs B6Willmar Socc - B16 1 vs.Worthington - B162

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887518  National Sports Center  06:30 PM  J3 A6 vs A5St. Anthony Soccer Club - B16 1 vs.CRUnited B2003 White2

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887505  Old Hickory Park  05:00 PM  1 B3 vs B1MVS16BC3 - Yoshi 1 vs.Faribault So - B163
 887540  National Sports Center  07:30 PM  H3 A6 vs A1St. Anthony Soccer Club - B16 2 vs.CC United - BU16 C33
 887543  Hanifl Fields Athletic Park  07:30 PM  41 A7 vs A4White Bear SC 03 Boys White 3 vs.Wright County SC - B16 - Frechette0
 887541  Coon Rapids Soccer Complex  08:00 PM  3 A5 vs A2CRUnited B2003 White 5 vs.Fusion Boys 03 Lime 13

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887535  National Sports Center  06:30 PM  H2 A6 vs A4St. Anthony Soccer Club - B16 0 vs.Wright County SC - B16 - Frechette2
 887542  Rich Valley Athletic Complex  06:30 PM  2 A8 vs A3IGH Heat - B16-C3 10 vs.Tonka United 03 B Select Red0

Bracket - Saturday, June 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887494  MLC Soccer Fields  03:00 PM  6 B5 vs B3Willmar Socc - B16 0 vs.MVS16BC3 - Yoshi1
 887509  MLC Soccer Fields  06:00 PM  6 B3 vs B5MVS16BC3 - Yoshi   vs.Willmar Socc - B16 

Bracket - Sunday, June 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887486  MLC Soccer Fields  12:00 PM  6 B3 vs B6MVS16BC3 - Yoshi 4 vs.Worthington - B161
 887517  Minnetonka High School  02:30 PM  08 A3 vs A4Tonka United 03 B Select Red 0 vs.Wright County SC - B16 - Frechette4
 887501  MLC Soccer Fields  03:00 PM  6 B6 vs B3Worthington - B16 5 vs.MVS16BC3 - Yoshi2

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887555  Hanifl Fields Athletic Park  05:40 PM  42 A7 vs A6White Bear SC 03 Boys White 6 vs.St. Anthony Soccer Club - B160

Bracket - Tuesday, June 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887544  Bandimere  06:00 PM  01 A1 vs A2CC United - BU16 C3 4 vs.Fusion Boys 03 Lime 13
 887503  Roosevelt Complex  06:00 PM  10 B5 vs B4Willmar Socc - B16 8 vs.Hutchinson U - B162
 887545  Rockford High School  07:00 PM  R1 A4 vs A3Wright County SC - B16 - Frechette 7 vs.Tonka United 03 B Select Red0
 887547  Rich Valley Athletic Complex  07:15 PM  1 A8 vs A7IGH Heat - B16-C3   vs.White Bear SC 03 Boys White 

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887552  Bandimere  06:00 PM  01 A1 vs A4CC United - BU16 C3   vs.Wright County SC - B16 - Frechette 
 887546  Coon Rapids Soccer Complex  07:30 PM  3 A5 vs A6CRUnited B2003 White   vs.St. Anthony Soccer Club - B16 

Bracket - Friday, June 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887511  Old Hickory Park  05:30 PM  1 B3 vs B2MVS16BC3 - Yoshi   vs.KMYSA U16B 

Bracket - Saturday, June 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887487  Faribault Soccer Complex  10:00 AM  2 B1 vs B2Faribault So - B16   vs.KMYSA U16B 

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887550  St. Anthony HS Stadium Field  08:00 PM  1 A6 vs A8St. Anthony Soccer Club - B16   vs.IGH Heat - B16-C3 

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887512  Hutchinson High School  07:00 PM  1 B4 vs B6Hutchinson U - B16   vs.Worthington - B16 
 887548  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  02 A2 vs A4Fusion Boys 03 Lime 1   vs.Wright County SC - B16 - Frechette 
 887549  Lake Ann Park  07:30 PM  16 A3 vs A1Tonka United 03 B Select Red   vs.CC United - BU16 C3 

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887553  Minnetonka High School  07:40 PM  08 A3 vs A2Tonka United 03 B Select Red   vs.Fusion Boys 03 Lime 1 

Bracket - Friday, June 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887537  Wayzata High School Turf Fields  07:00 PM  01 A2 vs A6Fusion Boys 03 Lime 1   vs.St. Anthony Soccer Club - B16 
 887528  Diethelm Park  07:30 PM  07 A1 vs A8CC United - BU16 C3   vs.IGH Heat - B16-C3 

Bracket - Sunday, June 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887539  Northwinds  12:30 PM  07 A4 vs A8Wright County SC - B16 - Frechette   vs.IGH Heat - B16-C3 

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887499  Waseca Junior High  03:00 PM  1 B3 vs B4MVS16BC3 - Yoshi   vs.Hutchinson U - B16 
 887514  Waseca Junior High  06:00 PM  1 B4 vs B3Hutchinson U - B16   vs.MVS16BC3 - Yoshi 

Bracket - Tuesday, July 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887554  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  3 A5 vs A8CRUnited B2003 White   vs.IGH Heat - B16-C3 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.