Team Schedules - Girls 12U Minnesota Futures  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A2 : Minnesota Rush3133xx10 3  7  3  10 
 A5 : White Bear3300xx6 2  1  7  6 
 A1 : Eagan Wave  13xx4 1  3  3  6 
 A4 : St. Croix Academy0  0xx0 0  -5  6  1 
 A3 : Salvo 00 xx0 0  -6  9  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B1 : MN Eclipse MapleBrook33333318 6  16  4  17 
 B3 : Wright County30330 9 3  3  17  12 
 B2 : Minneapolis United000 3 3 1  -4  11  5 
 B4 : Waconia00 0000 0  -15  34  2 

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259834  Buffalo - Bentfield Sports Complex  07:00 PM  B3 B3 vs B4Wright County 8 vs.Waconia0

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259833  Gleason Fields  06:00 PM  21 B1 vs B2MN Eclipse MapleBrook 4 vs.Minneapolis United0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259846  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:00 PM  7 A4 vs A5St. Croix Academy 1 vs.White Bear4

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259836  Gleason Fields  12:30 PM  21 B1 vs B3MN Eclipse MapleBrook 6 vs.Wright County1

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259847  TBD   --    --  A3 vs A1Salvo   vs.Eagan Wave 

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259851  Watson  06:15 PM  1N A2 vs A3Minnesota Rush 4 vs.Salvo0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259838  Keystone Park  02:30 PM  1 B2 vs B3Minneapolis United 1 vs.Wright County5

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259850  Polar Lakes Park  09:30 AM  27 N A5 vs A3White Bear 5 vs.Salvo1
 259849  Lexington Diffley  05:15 PM  41 A1 vs A4Eagan Wave   vs.St. Croix Academy 

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259845  Lexington Diffley  06:00 PM  41 A1 vs A2Eagan Wave 3 vs.Minnesota Rush3

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259839  Neiman Sports Complex  06:00 PM  D 9 B2 vs B1Minneapolis United 1 vs.MN Eclipse MapleBrook2

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259840  Waconia High School  05:30 PM  6 B4 vs B3Waconia 2 vs.Wright County6

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259835  Waconia Laketown Elementary  05:30 PM  1 B4 vs B2Waconia   vs.Minneapolis United 

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259842  Buffalo - Bentfield Sports Complex  12:30 PM  B3 B3 vs B1Wright County 2 vs.MN Eclipse MapleBrook8
 259853  Watson  02:00 PM  1S A2 vs A5Minnesota Rush 2 vs.White Bear0

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259841  TBD   --    --  B2 vs B4Minneapolis United 4 vs.Waconia0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259854  Winds Park  01:00 PM  1 A3 vs A4Salvo   vs.St. Croix Academy 

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259848  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:30 PM  8 A4 vs A2St. Croix Academy 0 vs.Minnesota Rush2

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259843  Gleason Fields  06:00 PM  21 B1 vs B4MN Eclipse MapleBrook 9 vs.Waconia0
 259837  Gleason Fields  07:30 PM  21 B4 vs B1Waconia 0 vs.MN Eclipse MapleBrook7

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 259852  Polar Lakes Park  01:00 PM  27 N A5 vs A1White Bear 0 vs.Eagan Wave3
 259844  Buffalo - Northwinds Elementary School  01:00 PM  N1 B3 vs B2Wright County   vs.Minneapolis United