2018 MYSA Fall Competitive League
Team Schedules - B14 Classic 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://mnyouth.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=56F0E898-5EB9-4B93-9D74-913AB20A7670&tournamentguid=3291D740-4018-4307-855B-01869F96BBD2&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : Hastings Fut - B1431333316 5  11  5  16 
 A3 : North East31313011 3  5  13  14 
 A2 : Inver Grove Heights Soccer Association - B140101035 1  -4  10  6 
 A4 : South St. Paul - B14 Ayinde0100001 0  -12  25  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B4 : Crystal-Robbinsdale United - B1433133316 5  15  4  16 
 B1 : CR United - Boys 2005 C333103313 4  9  15  16 
 B3 : NMSA B 2005 C30013004 1  -9  37  6 
 B2 : Northern Lights Soccer Club - B140010001 0  -15  37  9 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C3 : Orono-Weston - B1433130313 4  4  11  12 
 C4 : Wright County - B14 - Akram03313010 3  5  9  13 
 C1 : CC United - BU14 C3-13001307 2  1  13  12 
 C2 : CC United - BU14 C3-20010034 1  -10  23  8 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610404  Hastings Vets Athletic Complex  10:30 AM  03 A1 vs A2Hastings Fut - B14 2 vs.Inver Grove Heights Soccer Association - B140
 610415  Pine Hills North Park  10:30 AM  47 B3 vs B4NMSA B 2005 C3 0 vs.Crystal-Robbinsdale United - B147
 610391  Orono Middle School  02:30 PM  12 C3 vs C4Orono-Weston - B14 2 vs.Wright County - B14 - Akram1
 610416  Coon Rapids Soccer Complex  02:45 PM  6 B1 vs B2CR United - Boys 2005 C3 7 vs.Northern Lights Soccer Club - B143
 610392  Bandimere  03:30 PM  02 C1 vs C2CC United - BU14 C3-1 6 vs.CC United - BU14 C3-21
 610403  Hazelwood Complex  06:00 PM  1 A3 vs A4North East 5 vs.South St. Paul - B14 Ayinde2

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610418  Moor Park  11:00 AM  1 B1 vs B3CR United - Boys 2005 C3 8 vs.NMSA B 2005 C31
 610417  Robbinsdale Middle School - Grass Field  01:00 PM  1 B4 vs B2Crystal-Robbinsdale United - B14 12 vs.Northern Lights Soccer Club - B140
 610393  Buffalo - Northwinds Elementary School  02:00 PM  07 C4 vs C2Wright County - B14 - Akram 3 vs.CC United - BU14 C3-21
 610405  SSP Roosevelt  03:00 PM  2 A4 vs A2South St. Paul - B14 Ayinde 2 vs.Inver Grove Heights Soccer Association - B142
 610394  Diethelm Park  04:00 PM  06 C1 vs C3CC United - BU14 C3-1 1 vs.Orono-Weston - B143

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610406  Hastings Vets Athletic Complex  06:00 PM  03 A1 vs A3Hastings Fut - B14 3 vs.North East3

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610419  Elmcrest Park  10:00 AM  D1 B2 vs B3Northern Lights Soccer Club - B14 1 vs.NMSA B 2005 C31
 610420  Robbinsdale Middle School - Grass Field  12:30 PM  1 B4 vs B1Crystal-Robbinsdale United - B14 1 vs.CR United - Boys 2005 C31
 610395  Diethelm Park  02:00 PM  07 C2 vs C3CC United - BU14 C3-2 2 vs.Orono-Weston - B142
 610408  SSP Roosevelt  03:00 PM  2 A4 vs A1South St. Paul - B14 Ayinde 0 vs.Hastings Fut - B148
 610396  Buffalo - Northwinds Elementary School  04:00 PM  07 C4 vs C1Wright County - B14 - Akram 4 vs.CC United - BU14 C3-12
 610407  Rich Valley Athletic Complex  05:30 PM  1 A2 vs A3Inver Grove Heights Soccer Association - B14 0 vs.North East2

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610401  Westonka MWHS  02:00 PM  02 C3 vs C2Orono-Weston - B14 4 vs.CC United - BU14 C3-21
 610426  Coon Rapids Soccer Complex  02:15 PM  5 B1 vs B4CR United - Boys 2005 C3 3 vs.Crystal-Robbinsdale United - B146
 610425  Pine Hills North Park  02:30 PM  48 B3 vs B2NMSA B 2005 C3 5 vs.Northern Lights Soccer Club - B142
 610414  Hastings Vets Athletic Complex  04:00 PM  03 A1 vs A4Hastings Fut - B14 3 vs.South St. Paul - B14 Ayinde1
 610402  Bandimere  04:00 PM  02 C1 vs C4CC United - BU14 C3-1 2 vs.Wright County - B14 - Akram2
 610413  Hazelwood Complex  06:00 PM  5 A3 vs A2North East 2 vs.Inver Grove Heights Soccer Association - B142

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610398  Diethelm Park  10:00 AM  07 C2 vs C1CC United - BU14 C3-2 1 vs.CC United - BU14 C3-17
 610422  Alpine Park  11:00 AM  1 B2 vs B1Northern Lights Soccer Club - B14 3 vs.CR United - Boys 2005 C37
 610397  Buffalo - Northwinds Elementary School  01:00 PM  07 C4 vs C3Wright County - B14 - Akram 5 vs.Orono-Weston - B140
 610409  SSP Roosevelt  02:00 PM  2 A4 vs A3South St. Paul - B14 Ayinde 3 vs.North East5
 610410  Rich Valley Athletic Complex  05:30 PM  1 A2 vs A1Inver Grove Heights Soccer Association - B14 0 vs.Hastings Fut - B142

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610424  Pine Hills North Park  04:30 PM  48 B3 vs B1NMSA B 2005 C3 1 vs.CR United - Boys 2005 C36

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610399  Diethelm Park  09:00 AM  07 C2 vs C4CC United - BU14 C3-2 2 vs.Wright County - B14 - Akram1
 610423  Alpine Park  11:00 AM  1 B2 vs B4Northern Lights Soccer Club - B14 0 vs.Crystal-Robbinsdale United - B145
 610400  Orono Middle School  02:30 PM  12 C3 vs C1Orono-Weston - B14 2 vs.CC United - BU14 C3-11
 610411  Rich Valley Athletic Complex  05:30 PM  1 A2 vs A4Inver Grove Heights Soccer Association - B14 2 vs.South St. Paul - B14 Ayinde0
 610412  Hazelwood Complex  06:00 PM  5 A3 vs A1North East 1 vs.Hastings Fut - B143

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610421  Robbinsdale Middle School - Grass Field  04:00 PM  1 B4 vs B3Crystal-Robbinsdale United - B14 13 vs.NMSA B 2005 C30






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.