Team Schedules - B13 First Division
       



Bracket


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : Blackhawks 07 B BLACK333331319 6  17  3  19 
 A8 : MUS 13U Boys Premier II033331013 4  5  13  17 
 A6 : Eagan Wave Soccer Club - B13310033111 3  4  9  12 
 A3 : Wright County SC - B13 Navy330300110 3  -2  13  9 
 A4 : MapleBrook BU13 - Browne10310319 2  -1  9  8 
 A7 : CC United Boys 13U10030307 2  -8  17  9 
 A5 : White Bear SC 2007 Boys Orange00030137 2  -8  18  6 
 A2 : MTA 07B Ice00030003 1  -7  20  10 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256796  MG Sports Dome  02:30 PM  1 A4 vs A7MapleBrook BU13 - Browne 1 vs.CC United Boys 13U1
 256797  Buffalo - Northwinds Elementary School  03:00 PM  N2 A3 vs A8Wright County SC - B13 Navy 3 vs.MUS 13U Boys Premier II2
 256798  McMurray West Field- Como Park  04:30 PM  1 A1 vs A2Blackhawks 07 B BLACK 4 vs.MTA 07B Ice0

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256801  Neiman Sports Complex  01:00 PM  G 11 A8 vs A5MUS 13U Boys Premier II 5 vs.White Bear SC 2007 Boys Orange1

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256802  Thresher Park  07:00 PM  B1 A6 vs A7Eagan Wave Soccer Club - B13 3 vs.CC United Boys 13U0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256805  Polar Lakes Park  02:30 PM  26 A5 vs A3White Bear SC 2007 Boys Orange 1 vs.Wright County SC - B13 Navy3
 256807  MG Sports Dome  07:00 PM  1 A4 vs A1MapleBrook BU13 - Browne 0 vs.Blackhawks 07 B BLACK3

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256803  Academy of Holy Angels  10:00 AM  01 A2 vs A4MTA 07B Ice 1 vs.MapleBrook BU13 - Browne2
 256800  Buffalo - Northwinds Elementary School  12:00 PM  N2 A3 vs A1Wright County SC - B13 Navy 0 vs.Blackhawks 07 B BLACK4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256809  Humboldt Secondary School  10:00 AM  1 A1 vs A5Blackhawks 07 B BLACK 6 vs.White Bear SC 2007 Boys Orange0
 256808  Academy of Holy Angels  01:00 PM  01 A2 vs A8MTA 07B Ice 2 vs.MUS 13U Boys Premier II3
 256811  Buffalo - Northwinds Elementary School  03:45 PM  N2 A3 vs A7Wright County SC - B13 Navy 4 vs.CC United Boys 13U1
 256810  Thresher Park  06:00 PM  B1 A6 vs A4Eagan Wave Soccer Club - B13 2 vs.MapleBrook BU13 - Browne2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256812  Academy of Holy Angels  01:00 PM  00 A2 vs A3MTA 07B Ice 3 vs.Wright County SC - B13 Navy0
 256815  Neiman Sports Complex  01:00 PM  F 11 A8 vs A4MUS 13U Boys Premier II 2 vs.MapleBrook BU13 - Browne1
 256799  Hanifl Fields Athletic Park  02:30 PM  042 A5 vs A6White Bear SC 2007 Boys Orange 2 vs.Eagan Wave Soccer Club - B131

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256813  Clover Ridge  06:00 PM  04 A7 vs A5CC United Boys 13U 2 vs.White Bear SC 2007 Boys Orange0

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256814  Thresher Park  06:00 PM  B2 A1 vs A6Blackhawks 07 B BLACK 2 vs.Eagan Wave Soccer Club - B130

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256804  Thresher Park  07:00 PM  B1 A6 vs A2Eagan Wave Soccer Club - B13 6 vs.MTA 07B Ice1
 256806  Clover Ridge  07:00 PM  04 A7 vs A8CC United Boys 13U 1 vs.MUS 13U Boys Premier II3

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256822  Humboldt Secondary School  01:30 PM  1 A1 vs A8Blackhawks 07 B BLACK 2 vs.MUS 13U Boys Premier II2

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256817  Thresher Park  06:30 PM  B1 A8 vs A6MUS 13U Boys Premier II 2 vs.Eagan Wave Soccer Club - B133
 256820  Academy of Holy Angels  08:30 PM  01 A2 vs A7MTA 07B Ice 2 vs.CC United Boys 13U3

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256816  MG Sports Dome  07:00 PM  1 A4 vs A3MapleBrook BU13 - Browne 2 vs.Wright County SC - B13 Navy0

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256818  Clover Ridge  06:00 PM  04 A7 vs A1CC United Boys 13U 1 vs.Blackhawks 07 B BLACK4

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256821  Rockford High School  07:00 PM  R2 A3 vs A6Wright County SC - B13 Navy 0 vs.Eagan Wave Soccer Club - B130
 256823  MG Sports Dome  07:00 PM  1 A4 vs A5MapleBrook BU13 - Browne 0 vs.White Bear SC 2007 Boys Orange0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256819  Polar Lakes Park  12:00 PM  26 A5 vs A2White Bear SC 2007 Boys Orange 2 vs.MTA 07B Ice1