2019 MYSA Premier League
Team Schedules - Boys 16U Premier II
       

Bracket      


ALL A      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A5 : Fusion Boys 03 Select 1333 03310033  22 7  17  7  22 
 A6 : MUS 16U Boys Premier III33133330      19 6  9  3  12 
 A4 : Edina Soccer Club - B1630331 33      16 5  12  4  15 
 A1 : BHK 2003 B BLACK00331330      13 4  0  8  7 
 A2 : Club Deportivo Lobos - B163 1110 330    12 3  -1  13  10 
 A3 : EPSC-BU16-PR1003003       7 2  -6  14  5 
 A7 : MTA 03B Elite PR2-Fewell30000003      6 2  -12  23  6 
 A8 : PVU Buck U16 P200010010000   2 0  -19  34  8 

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730699  Wayzata High School Turf Fields  07:00 PM  01 A5 vs A8Fusion Boys 03 Select 1 4 vs.PVU Buck U16 P20

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730676  Pamela Turf Field  05:45 PM  22 A4 vs A1Edina Soccer Club - B16 4 vs.BHK 2003 B BLACK0
 730675  Academy of Holy Angels  06:30 PM  01 A7 vs A8MTA 03B Elite PR2-Fewell 2 vs.PVU Buck U16 P21

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730721  Wayzata High School Turf Fields  02:00 PM  01 A5 vs A4Fusion Boys 03 Select 1 2 vs.Edina Soccer Club - B160

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730682  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  05:50 PM  3 A1 vs A6BHK 2003 B BLACK 0 vs.MUS 16U Boys Premier III1
 730685  McKnight Stadium - Breck Highschool  08:00 PM  1 A8 vs A4PVU Buck U16 P2 1 vs.Edina Soccer Club - B165

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730720  Academy of Holy Angels  08:10 PM  01 A7 vs A2MTA 03B Elite PR2-Fewell 1 vs.Club Deportivo Lobos - B162

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730683  Academy of Holy Angels  06:30 PM  01 A7 vs A5MTA 03B Elite PR2-Fewell 1 vs.Fusion Boys 03 Select 18

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730716  Johnson Senior High School  07:00 PM  1 A2 vs A5Club Deportivo Lobos - B16   vs.Fusion Boys 03 Select 1 

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730666  Wayzata High School Turf Fields  06:15 PM  01 A5 vs A6Fusion Boys 03 Select 1 0 vs.MUS 16U Boys Premier III1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730684  Johnson Senior High School  10:00 AM  1 A2 vs A3Club Deportivo Lobos - B16 0 vs.EPSC-BU16-PR0

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730677  Wayzata High School Turf Fields  07:15 PM  03 A5 vs A3Fusion Boys 03 Select 1 6 vs.EPSC-BU16-PR0
 730674  Parade Stadium  08:00 PM  1 A6 vs A2MUS 16U Boys Premier III 1 vs.Club Deportivo Lobos - B161

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730680  Louisiana Oaks  07:00 PM  01 A8 vs A2PVU Buck U16 P2 3 vs.Club Deportivo Lobos - B163
 730670  Miller Park  08:00 PM  10 A3 vs A1EPSC-BU16-PR 0 vs.BHK 2003 B BLACK2

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730667  Miller Park  06:00 PM  09 A3 vs A8EPSC-BU16-PR 3 vs.PVU Buck U16 P21

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730689  Academy of Holy Angels  06:30 PM  01 A7 vs A1MTA 03B Elite PR2-Fewell 1 vs.BHK 2003 B BLACK2
 730686  Perpich Center for the Arts  07:00 PM  1 A8 vs A6PVU Buck U16 P2 0 vs.MUS 16U Boys Premier III7
 730688  Wayzata High School Turf Fields  08:00 PM  01 A5 vs A2Fusion Boys 03 Select 1 6 vs.Club Deportivo Lobos - B161

Bracket - Friday, May 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730672  Parade Stadium  06:00 PM  1 A6 vs A7MUS 16U Boys Premier III 3 vs.MTA 03B Elite PR2-Fewell0
 730719  Louisiana Oaks  07:00 PM  01 A8 vs A1PVU Buck U16 P2 1 vs.BHK 2003 B BLACK1

Bracket - Saturday, June 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730687  Miller Park  11:30 AM  12 A3 vs A4EPSC-BU16-PR 0 vs.Edina Soccer Club - B163

Bracket - Wednesday, June 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730691  Humboldt Secondary School  07:20 PM  1 A1 vs A8BHK 2003 B BLACK 1 vs.PVU Buck U16 P20
 730693  Lewis Park  07:30 PM  18 A4 vs A5Edina Soccer Club - B16 1 vs.Fusion Boys 03 Select 11

Bracket - Thursday, June 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730690  Miller Park  08:00 PM  09 A3 vs A6EPSC-BU16-PR 0 vs.MUS 16U Boys Premier III1

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730678  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  05:50 PM  A A1 vs A5BHK 2003 B BLACK 1 vs.Fusion Boys 03 Select 10
 730673  Hazelwood Complex  07:00 PM  1 A2 vs A4Club Deportivo Lobos - B16   vs.Edina Soccer Club - B16 

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730696  Academy of Holy Angels  06:20 PM  02 A7 vs A4MTA 03B Elite PR2-Fewell 0 vs.Edina Soccer Club - B164

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730695  McKnight Stadium - Breck Highschool  07:30 PM  1 A8 vs A3PVU Buck U16 P2 1 vs.EPSC-BU16-PR2
 730694  Neiman Sports Complex  08:00 PM  E 9 A6 vs A5MUS 16U Boys Premier III 2 vs.Fusion Boys 03 Select 11

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730669  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:00 PM  A A1 vs A2BHK 2003 B BLACK 0 vs.Club Deportivo Lobos - B161

Bracket - Friday, June 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730711  Wayzata High School Turf Fields  06:00 PM  01 A5 vs A7Fusion Boys 03 Select 1 3 vs.MTA 03B Elite PR2-Fewell0

Bracket - Saturday, June 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730708  Johnson Senior High School  10:00 AM  1 A2 vs A8Club Deportivo Lobos - B16 2 vs.PVU Buck U16 P20

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730698  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  05:50 PM  B2 A1 vs A3BHK 2003 B BLACK   vs.EPSC-BU16-PR 
 730671  McKnight Stadium - Breck Highschool  05:50 PM  1 A8 vs A5PVU Buck U16 P2 0 vs.Fusion Boys 03 Select 14
 730700  Academy of Holy Angels  06:15 PM  01 A7 vs A6MTA 03B Elite PR2-Fewell 1 vs.MUS 16U Boys Premier III0
 730701  Lewis Park  07:30 PM  19 A4 vs A2Edina Soccer Club - B16 2 vs.Club Deportivo Lobos - B160

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730704  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  07:30 PM  B2 A1 vs A4BHK 2003 B BLACK   vs.Edina Soccer Club - B16 
 730702  Hazelwood Complex  07:30 PM  1 A2 vs A6Club Deportivo Lobos - B16   vs.MUS 16U Boys Premier III 
 730703  Louisiana Oaks  08:30 PM  01 A8 vs A7PVU Buck U16 P2   vs.MTA 03B Elite PR2-Fewell 

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730705  Miller Park  08:00 PM  10 A3 vs A5EPSC-BU16-PR   vs.Fusion Boys 03 Select 1 

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730681  Richfield H.S.  07:00 PM  15 A7 vs A3MTA 03B Elite PR2-Fewell   vs.EPSC-BU16-PR 

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730709  Miller Park  08:00 PM  10 A3 vs A7EPSC-BU16-PR   vs.MTA 03B Elite PR2-Fewell 

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730707  Lewis Park  05:45 PM  19 A4 vs A6Edina Soccer Club - B16   vs.MUS 16U Boys Premier III 
 730706  Wayzata High School Turf Fields  08:00 PM  01 A5 vs A1Fusion Boys 03 Select 1   vs.BHK 2003 B BLACK 

Bracket - Friday, June 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730679  TBD  06:00 PM  TBD1 A6 vs A4MUS 16U Boys Premier III   vs.Edina Soccer Club - B16 
 730697  Humboldt Secondary School  07:30 PM  1 A2 vs A1Club Deportivo Lobos - B16   vs.BHK 2003 B BLACK 

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730692  Hazelwood Complex  07:00 PM  1 A2 vs A7Club Deportivo Lobos - B16   vs.MTA 03B Elite PR2-Fewell 

Bracket - Monday, July 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730713  Braemar  05:45 PM  33 A4 vs A8Edina Soccer Club - B16   vs.PVU Buck U16 P2 
 730710  Neiman Sports Complex  06:00 PM  G 11 A6 vs A1MUS 16U Boys Premier III   vs.BHK 2003 B BLACK 
 730712  Miller Park  08:00 PM  10 A3 vs A2EPSC-BU16-PR   vs.Club Deportivo Lobos - B16 

Bracket - Wednesday, July 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730715  Edina High School  05:45 PM  02 A4 vs A3Edina Soccer Club - B16   vs.EPSC-BU16-PR 
 730714  Neiman Sports Complex  06:00 PM  E 9 A6 vs A8MUS 16U Boys Premier III   vs.PVU Buck U16 P2 
 730717  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  07:30 PM  B2 A1 vs A7BHK 2003 B BLACK   vs.MTA 03B Elite PR2-Fewell 

Bracket - Wednesday, July 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730718  Parade Stadium  08:00 PM  1 A6 vs A3MUS 16U Boys Premier III   vs.EPSC-BU16-PR 

Bracket - Tuesday, July 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730668  Braemar  06:00 PM  33 A4 vs A7Edina Soccer Club - B16   vs.MTA 03B Elite PR2-Fewell 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.