2019 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G11 Classic 1
       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A3 : Three Rivers - G11NMP3031333   16 5  12  6  16  0 0
 A4 : Three Rivers - G113333101   14 4  5  7  12  0 0
 A2 : Wright County SC - G11 - E. Doimer30111331  13 3  4  6  10  0 0
 A5 : MN Rush C20101010303  8 2  -3  13  10  0 0
 A1 : STMA - VanKuyk0033000   6 2  -8  14  5  0 0
 A6 : Mankato Unit - G1101000     1 0  -10  18  2  0 0

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890041  Upper Recreation Center  06:00 PM  1 A1 vs A2STMA - VanKuyk 0 vs.Wright County SC - G11 - E. Doimer1

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890044  Townelakes  05:30 PM  1 A1 vs A3STMA - VanKuyk 0 vs.Three Rivers - G11NMP3

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890043  Buffalo - Northwinds Elementary School  06:00 PM  N1 A2 vs A4Wright County SC - G11 - E. Doimer 1 vs.Three Rivers - G112

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890064  Fuad Mansour  08:30 AM  Y02 A5 vs A1MN Rush C201 2 vs.STMA - VanKuyk3
 890054  Watson  11:30 AM  1NE A6 vs A1Mankato Unit - G11 1 vs.STMA - VanKuyk2
 890067  Fuad Mansour  01:00 PM  Y02 A5 vs A2MN Rush C201 0 vs.Wright County SC - G11 - E. Doimer0
 890047  Watson  04:00 PM  3N A6 vs A2Mankato Unit - G11 1 vs.Wright County SC - G11 - E. Doimer1

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890053  Otsego Soccer Complex  07:30 PM  63 A3 vs A4Three Rivers - G11NMP 1 vs.Three Rivers - G112

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890046  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  63 A4 vs A1Three Rivers - G11 2 vs.STMA - VanKuyk0
 890048  Watson  06:45 PM  2N A5 vs A3MN Rush C201 0 vs.Three Rivers - G11NMP2

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890050  Buffalo - Northwinds Elementary School  06:00 PM  N1 A2 vs A3Wright County SC - G11 - E. Doimer 2 vs.Three Rivers - G11NMP2

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890051  Caswell North Complex  07:00 PM  06 A6 vs A4Mankato Unit - G11 0 vs.Three Rivers - G113

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890056  Buffalo - Northwinds Elementary School  07:15 PM  N1 A2 vs A1Wright County SC - G11 - E. Doimer 4 vs.STMA - VanKuyk0

Bracket - Sunday, June 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890042  Otsego Soccer Complex  12:00 PM  64 A4 vs A5Three Rivers - G11 2 vs.MN Rush C2012
 890063  Otsego Soccer Complex  05:00 PM  60 A3 vs A5Three Rivers - G11NMP 5 vs.MN Rush C2012

Bracket - Thursday, June 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890055  Caswell North Complex  07:30 PM  06 A6 vs A3Mankato Unit - G11 0 vs.Three Rivers - G11NMP6

Bracket - Friday, June 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890049  Preserve Park  06:00 PM  04 A1 vs A5STMA - VanKuyk 0 vs.MN Rush C2011

Bracket - Saturday, June 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890052  Buffalo - Northwinds Elementary School  11:00 AM  N1 A2 vs A5Wright County SC - G11 - E. Doimer 1 vs.MN Rush C2010

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890068  Otsego Soccer Complex  07:30 PM  64 A4 vs A3Three Rivers - G11 0 vs.Three Rivers - G11NMP2

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890058  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  63 A4 vs A2Three Rivers - G11 1 vs.Wright County SC - G11 - E. Doimer1
 890060  Caswell North Complex  07:00 PM  05 A6 vs A5Mankato Unit - G11 0 vs.MN Rush C2016
 890059  Otsego Soccer Complex  07:30 PM  63 A3 vs A1Three Rivers - G11NMP   vs.STMA - VanKuyk 

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890045  Watson  07:00 PM  2S A5 vs A6MN Rush C201   vs.Mankato Unit - G11 

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890061  Preserve Park  06:00 PM  04 A1 vs A4STMA - VanKuyk   vs.Three Rivers - G11 

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890066  Otsego Soccer Complex  07:30 PM  64 A4 vs A6Three Rivers - G11   vs.Mankato Unit - G11 

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890057  Watson  07:00 PM  2N A5 vs A4MN Rush C201   vs.Three Rivers - G11 

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890065  Otsego Soccer Complex  07:30 PM  64 A3 vs A2Three Rivers - G11NMP   vs.Wright County SC - G11 - E. Doimer 

Bracket - Saturday, June 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890069  Preserve Park  10:00 AM  04 A1 vs A6STMA - VanKuyk   vs.Mankato Unit - G11 
 890040  Otsego Soccer Complex  01:00 PM  64 A3 vs A6Three Rivers - G11NMP   vs.Mankato Unit - G11 

Bracket - Sunday, June 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890062  Buffalo - Northwinds Elementary School  11:00 AM  N1 A2 vs A6Wright County SC - G11 - E. Doimer   vs.Mankato Unit - G11 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.