2018 MYSA Fall Competitive League
Team Schedules - B14 Classic 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://mnyouth.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=82D11F26-DC4E-4182-9543-7AD25486B208&tournamentguid=3291D740-4018-4307-855B-01869F96BBD2&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : BHK 05 B BLACK33033012 4  8  9  15 
 A2 : Club Deportivo Lobos03033312 4  3  11  11 
 A3 : North Oaks Soccer Club30330312 4  3  13  13 
 A4 : ECU - 05B - Funk0000000 0  -14  27  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B4 : MUS 14U/2005 Boys Premier33333318 6  16  4  18 
 B6 : Orono-Weston - B1433030312 4  4  17  14 
 B7 : STMA - Durruty03033312 4  8  10  15 
 B3 : Edina Soccer Club - B140330039 3  2  8  10 
 B5 : Orono-Weston - B140103307 2  -6  22  9 
 B2 : CC United - BU14 C13100004 1  -10  25  8 
 B1 : Force Soccer Club0000000 0  -14  32  3 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610690  Neiman Sports Complex  09:00 AM  H 11 B4 vs B7MUS 14U/2005 Boys Premier 3 vs.STMA - Durruty2
 610679  Arlington/Arkwright Park  04:00 PM  21 A1 vs A2BHK 05 B BLACK 3 vs.Club Deportivo Lobos0
 610692  Orono Middle School  05:30 PM  12 B5 vs B6Orono-Weston - B14 0 vs.Orono-Weston - B145
 610691  Jerry Ruppelius  06:30 PM  2 B1 vs B2Force Soccer Club 0 vs.CC United - BU14 C11

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610678  Wilkinson  12:00 PM  01 A3 vs A4North Oaks Soccer Club 3 vs.ECU - 05B - Funk0
 610706  Westonka MWHS  01:30 PM  02 B5 vs B2Orono-Weston - B14 4 vs.CC United - BU14 C14
 610707  STMA High School 2  02:30 PM  2 B7 vs B1STMA - Durruty 8 vs.Force Soccer Club1
 610705  Braemar  03:30 PM  33 B3 vs B4Edina Soccer Club - B14 0 vs.MUS 14U/2005 Boys Premier3
 610689  McMurray East Field- Como Park  05:00 PM  1 A1 vs A4BHK 05 B BLACK 9 vs.ECU - 05B - Funk1
 610688  Wilkinson  05:30 PM  01 A3 vs A2North Oaks Soccer Club 1 vs.Club Deportivo Lobos4

Bracket - Thursday, September 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610681  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:00 PM  A A1 vs A3BHK 05 B BLACK 3 vs.North Oaks Soccer Club5

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610693  Edina High School  10:30 AM  02 B3 vs B1Edina Soccer Club - B14 5 vs.Force Soccer Club0
 610694  Diethelm Park  02:00 PM  06 B2 vs B4CC United - BU14 C1 0 vs.MUS 14U/2005 Boys Premier6
 610695  Westonka MWHS  05:00 PM  02 B6 vs B7Orono-Weston - B14 3 vs.STMA - Durruty2

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610709  Neiman Sports Complex  01:00 PM  A 11 B4 vs B5MUS 14U/2005 Boys Premier 7 vs.Orono-Weston - B141
 610708  Lewis Park  03:00 PM  19 B3 vs B6Edina Soccer Club - B14 3 vs.Orono-Weston - B141
 610710  Diethelm Park  04:30 PM  07 B2 vs B7CC United - BU14 C1 1 vs.STMA - Durruty7

Bracket - Friday, September 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610698  Noble Sports Park  07:00 PM  01 B1 vs B4Force Soccer Club 0 vs.MUS 14U/2005 Boys Premier10

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610696  Orono High School  09:00 AM  01 B6 vs B2Orono-Weston - B14 5 vs.CC United - BU14 C13
 610682  Harvest  02:00 PM  1 A2 vs A3Club Deportivo Lobos 0 vs.North Oaks Soccer Club3
 610683  Eau Claire Soccer Park Field  03:00 PM  9A A4 vs A1ECU - 05B - Funk 0 vs.BHK 05 B BLACK5
 610697  Orono High School  03:00 PM  01 B5 vs B3Orono-Weston - B14 2 vs.Edina Soccer Club - B140

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610680  Eau Claire Soccer Park Field  01:00 PM  3A A4 vs A2ECU - 05B - Funk 2 vs.Club Deportivo Lobos5

Bracket - Tuesday, September 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610687  Wilkinson  05:45 PM  01 A3 vs A1North Oaks Soccer Club 1 vs.BHK 05 B BLACK5

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610699  Neiman Sports Complex  09:00 AM  H 11 B4 vs B6MUS 14U/2005 Boys Premier 8 vs.Orono-Weston - B141
 610685  Harvest  11:00 AM  1 A2 vs A1Club Deportivo Lobos 2 vs.BHK 05 B BLACK0
 610700  STMA High School  11:00 AM  40 B7 vs B3STMA - Durruty 2 vs.Edina Soccer Club - B141
 610701  Noble Sports Park  12:00 PM  04 B1 vs B5Force Soccer Club 1 vs.Orono-Weston - B142

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610684  Eau Claire Soccer Park Field  11:00 AM  3A A4 vs A3ECU - 05B - Funk 1 vs.North Oaks Soccer Club2
 610702  Orono Middle School  01:00 PM  12 B6 vs B1Orono-Weston - B14 6 vs.Force Soccer Club1
 610704  STMA High School 2  04:00 PM  2 B7 vs B5STMA - Durruty 5 vs.Orono-Weston - B141

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610686  Harvest  02:00 PM  1 A2 vs A4Club Deportivo Lobos 3 vs.ECU - 05B - Funk2
 610703  Diethelm Park  03:00 PM  06 B2 vs B3CC United - BU14 C1 0 vs.Edina Soccer Club - B143






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.