Team Schedules - B13 Classic 3  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A01 : MUS 13U Boys Samba II333333331328 9  25  8  28  1 0
 A02 : MUS 13U Boys Tango033330331322 7  13  9  20  1 0
 A10 : St. Anthony - B13133130133018 5  7  10  16  1 0
 A05 : Wright County SC - B13 - Brandstrom130333301017 5  2  27  21  0 0
 A04 : STMA - Benedict000333310316 5  -1  28  17  0 0
 A06 : Force Soccer Club - B13 - Paek300100330313 4  -1  28  18  0 0
 A11 : SES U13B C3 Phantoms303110103113 3  3  18  17  1 0
 A09 : Northern Lights Soccer Club - B13300110131111 2  -1  19  15  0 0
 A03 : Orono-Weston - B13001311013010 2  -7  17  9  0 0
 A07 : CR United - Boys 2006 C330100000105 1  -15  31  14  2 0
 A08 : North Suburban Soccer Association - B1300000000000 0  -25  52  8  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B1 : Austin Boys U13 C3333333333027 9  24  13  30  0 0
 B3 : MN Rush C301033333331325 8  19  10  26  0 0
 B5 : Red Wing Soccer Club - B13100313331318 5  5  21  20  0 0
 B6 : Waseca Soccer Club13100000308 2  -12  39  15  1 0
 B4 : Owatonna Soc - B13330100000 7 2  -13  34  14  1 0
 B2 : Mankato Unit - B13003013000 7 2  -14  33  7  2 0
 B7 : New Ulm Area - B1300000000336 2  -9  33  17  0 0

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895791  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  3 A07 vs A08CR United - Boys 2006 C3 2 vs.North Suburban Soccer Association - B130
 895789  STMA Middle School East  07:00 PM  09 A04 vs A11STMA - Benedict 1 vs.SES U13B C3 Phantoms7
 895792  Buffalo - Northwinds Elementary School  07:00 PM  N2 A05 vs A10Wright County SC - B13 - Brandstrom 0 vs.St. Anthony - B130
 895754  Owatonna Soccer Complex  07:00 PM  3 B4 vs B7Owatonna Soc - B13 3 vs.New Ulm Area - B132
 895790  Neiman Sports Complex  07:20 PM  D 11 A01 vs A02MUS 13U Boys Samba II 3 vs.MUS 13U Boys Tango1

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895755  Red Wing High School  01:00 PM  1 B5 vs B6Red Wing Soccer Club - B13 2 vs.Waseca Soccer Club2

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895795  Neiman Sports Complex  06:00 PM  F 11 A02 vs A04MUS 13U Boys Tango 8 vs.STMA - Benedict1
 895794  Orono Intermediate School  06:00 PM  10 A03 vs A01Orono-Weston - B13 0 vs.MUS 13U Boys Samba II4
 895796  St. Anthony HS Stadium Field  06:00 PM  1 A10 vs A07St. Anthony - B13 3 vs.CR United - Boys 2006 C31
 895797  Neiman Sports Complex  06:00 PM  G 11 A11 vs A06SES U13B C3 Phantoms 2 vs.Force Soccer Club - B13 - Paek4
 895759  Fuad Mansour  06:15 PM  M04 B3 vs B1MN Rush C301 2 vs.Austin Boys U13 C33
 895798  Shoreview Commons  07:00 PM  1 A08 vs A09North Suburban Soccer Association - B13 1 vs.Northern Lights Soccer Club - B138
 895758  Caswell North Complex  07:00 PM  03 B2 vs B4Mankato Unit - B13 2 vs.Owatonna Soc - B134
 895757  Hartley Elementary  07:00 PM  1 B6 vs B7Waseca Soccer Club 2 vs.New Ulm Area - B131

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895777  Caswell North Complex  07:30 PM  02 B2 vs B1Mankato Unit - B13 0 vs.Austin Boys U13 C310

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895803  Vadnais Community Park  05:30 PM  1 A08 vs A11North Suburban Soccer Association - B13 2 vs.SES U13B C3 Phantoms5
 895799  Zane Sports Park  05:40 PM  06 A06 vs A02Force Soccer Club - B13 - Paek 0 vs.MUS 13U Boys Tango3
 895801  Elmcrest Park  05:45 PM  D1 A09 vs A10Northern Lights Soccer Club - B13 0 vs.St. Anthony - B135
 895800  Neiman Sports Complex  06:00 PM  C 11 A01 vs A04MUS 13U Boys Samba II 4 vs.STMA - Benedict0
 895802  Buffalo - Northwinds Elementary School  06:00 PM  N2 A05 vs A03Wright County SC - B13 - Brandstrom 2 vs.Orono-Weston - B131
 895762  Todd Park  07:00 PM  2 B1 vs B4Austin Boys U13 C3 6 vs.Owatonna Soc - B131

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895836  Parade Stadium  06:00 PM  1 A02 vs A09MUS 13U Boys Tango 1 vs.Northern Lights Soccer Club - B130

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895804  St. Anthony HS Stadium Field  08:00 PM  1 A10 vs A11St. Anthony - B13 0 vs.SES U13B C3 Phantoms0

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895761  Red Wing High School  07:00 PM  1 B5 vs B3Red Wing Soccer Club - B13 1 vs.MN Rush C3014

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895807  Neiman Sports Complex  06:00 PM  E 9 A02 vs A08MUS 13U Boys Tango 8 vs.North Suburban Soccer Association - B130
 895763  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  2 B4 vs B6Owatonna Soc - B13 3 vs.Waseca Soccer Club3
 895765  Todd Park  07:00 PM  5 B1 vs B5Austin Boys U13 C3 7 vs.Red Wing Soccer Club - B132
 895806  STMA Middle School East  07:30 PM  08 A04 vs A06STMA - Benedict 2 vs.Force Soccer Club - B13 - Paek1
 895828  UofM Dome Turf Fields  07:45 PM  A A11 vs A07SES U13B C3 Phantoms 3 vs.CR United - Boys 2006 C33
 895808  Neiman Sports Complex  08:00 PM  C 11 A01 vs A05MUS 13U Boys Samba II 6 vs.Wright County SC - B13 - Brandstrom2

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895793  Zane Sports Park  06:00 PM  01 A06 vs A09Force Soccer Club - B13 - Paek 1 vs.Northern Lights Soccer Club - B131

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895838  UofM Dome Turf Fields  06:10 PM  A A11 vs A01SES U13B C3 Phantoms 0 vs.MUS 13U Boys Samba II3

Bracket - Friday, May 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895764  MLC Soccer Fields  07:15 PM  1 B7 vs B3New Ulm Area - B13 2 vs.MN Rush C3013

Bracket - Friday, May 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895781  Caswell North Complex  07:00 PM  02 B2 vs B6Mankato Unit - B13 1 vs.Waseca Soccer Club0

Bracket - Sunday, June 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895766  MLC Soccer Fields  02:00 PM  1 B7 vs B5New Ulm Area - B13 2 vs.Red Wing Soccer Club - B135

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895811  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  3 A07 vs A05CR United - Boys 2006 C3 3 vs.Wright County SC - B13 - Brandstrom6
 895809  Elmcrest Park  06:00 PM  D1 A09 vs A03Northern Lights Soccer Club - B13 0 vs.Orono-Weston - B130
 895810  St. Anthony HS Stadium Field  06:00 PM  1 A10 vs A02St. Anthony - B13 2 vs.MUS 13U Boys Tango0
 895767  Hartley Elementary  06:00 PM  1 B6 vs B1Waseca Soccer Club 1 vs.Austin Boys U13 C36
 895813  Southpointe  07:00 PM  29 A08 vs A04North Suburban Soccer Association - B13 2 vs.STMA - Benedict5
 895812  Zane Sports Park  07:30 PM  07 A06 vs A01Force Soccer Club - B13 - Paek 0 vs.MUS 13U Boys Samba II8
 895768  Caswell North Complex  07:45 PM  02 B2 vs B3Mankato Unit - B13 0 vs.MN Rush C3013

Bracket - Tuesday, June 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895783  Owatonna Soccer Complex  07:00 PM  1 B4 vs B1Owatonna Soc - B13 1 vs.Austin Boys U13 C34

Bracket - Wednesday, June 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895834  Southpointe  05:30 PM  29 A08 vs A03North Suburban Soccer Association - B13 0 vs.Orono-Weston - B131
 895835  Buffalo - Northwinds Elementary School  06:30 PM  N2 A05 vs A06Wright County SC - B13 - Brandstrom 4 vs.Force Soccer Club - B13 - Paek2
 895837  STMA Middle School East  07:30 PM  08 A04 vs A07STMA - Benedict 2 vs.CR United - Boys 2006 C30

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895814  Vadnais Community Park  05:30 PM  1 A08 vs A06North Suburban Soccer Association - B13 0 vs.Force Soccer Club - B13 - Paek2
 895818  Westonka MWHS  06:00 PM  02 A03 vs A11Orono-Weston - B13 1 vs.SES U13B C3 Phantoms1
 895815  STMA Middle School East  06:00 PM  09 A04 vs A10STMA - Benedict 2 vs.St. Anthony - B130
 895817  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  1 A07 vs A01CR United - Boys 2006 C3 3 vs.MUS 13U Boys Samba II6
 895816  Elmcrest Park  06:00 PM  D1 A09 vs A05Northern Lights Soccer Club - B13 3 vs.Wright County SC - B13 - Brandstrom4
 895770  Red Wing High School  06:00 PM  1 B5 vs B2Red Wing Soccer Club - B13 0 vs.Mankato Unit - B130
 895769  Fuad Mansour  07:00 PM  M04 B3 vs B4MN Rush C301 5 vs.Owatonna Soc - B130
 895771  MLC Soccer Fields  07:45 PM  1 B7 vs B1New Ulm Area - B13 0 vs.Austin Boys U13 C37

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895843  STMA Middle School East  06:00 PM  09 A04 vs A09STMA - Benedict 3 vs.Northern Lights Soccer Club - B133
 895784  Red Wing High School  06:00 PM  1 B5 vs B4Red Wing Soccer Club - B13 3 vs.Owatonna Soc - B131
 895785  Fuad Mansour  07:00 PM  M06 B3 vs B7MN Rush C301 5 vs.New Ulm Area - B131
 895842  Westonka MWHS  07:10 PM  02 A03 vs A10Orono-Weston - B13 2 vs.St. Anthony - B132
 895841  Buffalo - Northwinds Elementary School  07:15 PM  N2 A05 vs A08Wright County SC - B13 - Brandstrom 5 vs.North Suburban Soccer Association - B133
 895839  Neiman Sports Complex  07:30 PM  D 11 A02 vs A11MUS 13U Boys Tango 1 vs.SES U13B C3 Phantoms0
 895840  Zane Sports Park  07:30 PM  07 A06 vs A07Force Soccer Club - B13 - Paek 6 vs.CR United - Boys 2006 C32

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895787  111TBD   --    --  B1 vs B6Austin Boys U13 C3 10 vs.Waseca Soccer Club1

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895821  Orono Intermediate School  05:40 PM  10 A03 vs A02Orono-Weston - B13 1 vs.MUS 13U Boys Tango4
 895822  Elmcrest Park  06:00 PM  04 A09 vs A07Northern Lights Soccer Club - B13 1 vs.CR United - Boys 2006 C30
 895819  St. Anthony HS Stadium Field  06:00 PM  1 A10 vs A06St. Anthony - B13 4 vs.Force Soccer Club - B13 - Paek3
 895773  Hartley Elementary  06:00 PM  1 B6 vs B3Waseca Soccer Club 0 vs.MN Rush C3014
 895774  Caswell North Complex  06:15 PM  02 B2 vs B7Mankato Unit - B13 2 vs.New Ulm Area - B131
 895820  Blake Middle School  06:30 PM  4 A01 vs A08MUS 13U Boys Samba II 11 vs.North Suburban Soccer Association - B130
 895823  Buffalo - Northwinds Elementary School  07:15 PM  N2 A11 vs A05SES U13B C3 Phantoms 4 vs.Wright County SC - B13 - Brandstrom1
 895772  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  2 B4 vs B5Owatonna Soc - B13 2 vs.Red Wing Soccer Club - B134

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895805  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  1 A07 vs A03CR United - Boys 2006 C3 0 vs.Orono-Weston - B130
 895786  Red Wing High School  06:00 PM  1 B5 vs B7Red Wing Soccer Club - B13 4 vs.New Ulm Area - B132
 895788  Fuad Mansour  07:00 PM  M07 B3 vs B2MN Rush C301 6 vs.Mankato Unit - B130

Bracket - Saturday, June 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895782  Fuad Mansour  09:30 AM  M03 B3 vs B5MN Rush C301 0 vs.Red Wing Soccer Club - B130

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895824  Neiman Sports Complex  06:00 PM  G 11 A02 vs A05MUS 13U Boys Tango 2 vs.Wright County SC - B13 - Brandstrom2
 895827  Westonka MWHS  06:00 PM  02 A03 vs A04Orono-Weston - B13 1 vs.STMA - Benedict0
 895826  Elmcrest Park  06:00 PM  D1 A09 vs A01Northern Lights Soccer Club - B13 2 vs.MUS 13U Boys Samba II2
 895825  St. Anthony HS Stadium Field  06:00 PM  1 A10 vs A08St. Anthony - B13 5 vs.North Suburban Soccer Association - B130
 895776  Hartley Elementary  06:00 PM  1 B6 vs B5Waseca Soccer Club 1 vs.Red Wing Soccer Club - B133
 895756  Todd Park  07:00 PM  6 B1 vs B2Austin Boys U13 C3 6 vs.Mankato Unit - B131
 895775  MLC Soccer Fields  07:00 PM  6 B7 vs B4New Ulm Area - B13 5 vs.Owatonna Soc - B130

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895833  Briana Scurry Field  05:50 PM  2 A06 vs A03Force Soccer Club - B13 - Paek 4 vs.Orono-Weston - B132
 895760  Hartley Elementary  07:30 PM  1 B6 vs B2Waseca Soccer Club 3 vs.Mankato Unit - B131

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895780  Todd Park  07:00 PM  5 B1 vs B3Austin Boys U13 C3 3 vs.MN Rush C3014

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 895832  Neiman Sports Complex  06:00 PM  C 11 A01 vs A10MUS 13U Boys Samba II 2 vs.St. Anthony - B130
 895829  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  3 A07 vs A02CR United - Boys 2006 C3 0 vs.MUS 13U Boys Tango4
 895778  MLC Soccer Fields  06:00 PM  6 B7 vs B6New Ulm Area - B13 8 vs.Waseca Soccer Club2
 895830  Buffalo - Northwinds Elementary School  06:30 PM  N2 A05 vs A04Wright County SC - B13 - Brandstrom 2 vs.STMA - Benedict3
 895779  Owatonna Soccer Complex  07:15 PM  2 B4 vs B2Owatonna Soc - B13   vs.Mankato Unit - B13 
 895831  Neiman Sports Complex  07:30 PM  E 11 A11 vs A09SES U13B C3 Phantoms 2 vs.Northern Lights Soccer Club - B132