Team Schedules - G13 Classic 3  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B C


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A3 : Three Rivers - G13333333333330 10  26  1  26  0 0
 A2 : Wright County SC - G13 - Loeken133031303320 6  11  9  17  0 0
 A1 : STMA - Pederson130110033113 3  0  24  13  0 0
 A6 : Northern Lights Soccer Club - G13301031000311 3  1  14  15  0 0
 A5 : NMSA G 2006 C3300030003110 3  -11  42  13  0 0
 A4 : MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown00001000001 0  -27  84  5  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B5 : North East U - G13333331331326 8  14  7  20  0 0
 B4 : IGH Heat - G13-C3013330133320 6  11  10  18  0 0
 B6 : SES U13G C3 Cheetahs330330130117 5  4  18  19  0 0
 B3 : Hastings Fut - G13000313303316 5  8  14  20  0 0
 B2 : Hastings Fut - G1310030100005 1  -15  24  7  0 0
 B1 : St. Anthony - G1300000001001 0  -22  33  2  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 C4 : MVS13GC3 - Harpenau333333333330 10  28  5  29  1 0
 C6 : Fairmont Soccer Association - G13333333330024 8  13  12  21  0 0
 C2 : KMYSA U13G301103003011 3  -4  23  17  0 0
 C5 : Red Wing Soccer Club - G13330030001 10 3  -6  24  14  0 0
 C3 : MN Rush C30131010031009 2  -8  22  14  0 0
 C1 : Albert Lea Y - G13000000000 0 0  -23  41  3  0 0

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891047  MG Sports Dome  06:30 PM  1 A4 vs A3MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown 0 vs.Three Rivers - G1311

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891020  STMA Middle School East  05:30 PM  08 A1 vs A2STMA - Pederson 1 vs.Wright County SC - G13 - Loeken1
 891021  Gleason Fields  06:00 PM  21 A4 vs A5MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown 3 vs.NMSA G 2006 C312
 890989  Hastings Sr. High School  06:30 PM  4W B3 vs B6Hastings Fut - G13 1 vs.SES U13G C3 Cheetahs2
 890991  Rich Valley Athletic Complex  06:30 PM  1 B4 vs B5IGH Heat - G13-C3 1 vs.North East U - G132
 891050  Brookside-ALE  07:00 PM  1 C1 vs C2Albert Lea Y - G13 0 vs.KMYSA U13G4

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891071  Waseca Junior High  07:00 PM  1 C2 vs C6KMYSA U13G 1 vs.Fairmont Soccer Association - G132

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890992  Hastings Sr. High School  05:30 PM  4E B2 vs B4Hastings Fut - G13 0 vs.IGH Heat - G13-C30
 891022  Rockford High School  06:00 PM  R1 A2 vs A4Wright County SC - G13 - Loeken 11 vs.MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown0
 891024  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 A5 vs A6NMSA G 2006 C3 0 vs.Northern Lights Soccer Club - G137
 891053  Edina Memorial Park  07:00 PM  11 C1 vs C3Albert Lea Y - G13 1 vs.MN Rush C3013

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891074  Fuad Mansour  06:00 PM  4 C3 vs C2MN Rush C301 2 vs.KMYSA U13G2

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891027  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 A5 vs A3NMSA G 2006 C3 0 vs.Three Rivers - G137
 891057  Red Wing High School  06:00 PM  2 C5 vs C3Red Wing Soccer Club - G13 4 vs.MN Rush C3011
 890995  Rich Valley Athletic Complex  06:30 PM  1 B4 vs B1IGH Heat - G13-C3 3 vs.St. Anthony - G130
 890997  Hazelwood Complex  06:30 PM  2 B5 vs B3North East U - G13 2 vs.Hastings Fut - G131
 891025  MG Sports Dome  07:20 PM  1 A4 vs A1MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown 0 vs.STMA - Pederson3
 891026  Elmcrest Park  07:20 PM  D1 A6 vs A2Northern Lights Soccer Club - G13 2 vs.Wright County SC - G13 - Loeken3
 890996  Parade Stadium  07:30 PM  1 B6 vs B2SES U13G C3 Cheetahs 3 vs.Hastings Fut - G131

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891058  Edina Memorial Park  06:00 PM  11 C1 vs C5Albert Lea Y - G13 1 vs.Red Wing Soccer Club - G135

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891030  Elmcrest Park  05:45 PM  D1 A6 vs A4Northern Lights Soccer Club - G13 0 vs.MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown0
 891029  Buffalo - Northwinds Elementary School  06:00 PM  N2 A2 vs A3Wright County SC - G13 - Loeken 0 vs.Three Rivers - G132
 890998  St. Anthony HS Stadium Field  06:00 PM  1 B1 vs B5St. Anthony - G13 1 vs.North East U - G133
 891000  Neiman Sports Complex  06:00 PM  F 11 B6 vs B4SES U13G C3 Cheetahs 1 vs.IGH Heat - G13-C33
 891059  Kasson-Mantorville Senior High School  06:00 PM  3 C2 vs C3KMYSA U13G 2 vs.MN Rush C3012

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891067  Old Hickory Park  07:00 PM  1 C4 vs C2MVS13GC3 - Harpenau 4 vs.KMYSA U13G1

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891019  Pine Hills North Park  08:00 PM  48 A3 vs A6Three Rivers - G13 3 vs.Northern Lights Soccer Club - G130

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891002  Hastings Sr. High School  05:50 PM  4E B3 vs B4Hastings Fut - G13 1 vs.IGH Heat - G13-C33
 891031  Rockford High School  06:00 PM  R1 A2 vs A5Wright County SC - G13 - Loeken 4 vs.NMSA G 2006 C31
 891032  Rogers Middle School  06:00 PM  45 A3 vs A4Three Rivers - G13 14 vs.MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown0
 891033  Elmcrest Park  06:00 PM  D1 A6 vs A1Northern Lights Soccer Club - G13 4 vs.STMA - Pederson0
 891061  Kasson-Mantorville Senior High School  06:00 PM  3 C2 vs C5KMYSA U13G 4 vs.Red Wing Soccer Club - G130
 891063  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  06 C6 vs C1Fairmont Soccer Association - G13 6 vs.Albert Lea Y - G130
 891001  Hastings Sr. High School  07:20 PM  4W B2 vs B5Hastings Fut - G13 0 vs.North East U - G131
 891003  Neiman Sports Complex  07:30 PM  E 11 B6 vs B1SES U13G C3 Cheetahs 6 vs.St. Anthony - G130

Bracket - Friday, May 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891051  Old Hickory Park  05:00 PM  1 C4 vs C5MVS13GC3 - Harpenau 4 vs.Red Wing Soccer Club - G131

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891076  Red Wing High School  06:00 PM  1 C5 vs C2Red Wing Soccer Club - G13 2 vs.KMYSA U13G1

Bracket - Tuesday, June 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891048  STMA Middle School East  06:00 PM  09 A1 vs A6STMA - Pederson 1 vs.Northern Lights Soccer Club - G131
 891018  St. Anthony HS Stadium Field  06:00 PM  1 B1 vs B6St. Anthony - G13 0 vs.SES U13G C3 Cheetahs1

Bracket - Thursday, June 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891035  Buffalo - Northwinds Elementary School  06:00 PM  N2 A2 vs A1Wright County SC - G13 - Loeken 0 vs.STMA - Pederson0
 891004  Neiman Sports Complex  06:00 PM  D 11 B6 vs B3SES U13G C3 Cheetahs 2 vs.Hastings Fut - G133
 891066  Red Wing High School  06:00 PM  2 C5 vs C4Red Wing Soccer Club - G13 1 vs.MVS13GC3 - Harpenau4
 891006  Hazelwood Complex  06:30 PM  2 B5 vs B4North East U - G13 2 vs.IGH Heat - G13-C30
 891064  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  06 C6 vs C3Fairmont Soccer Association - G13 3 vs.MN Rush C3010
 891005  Hastings Sr. High School  07:20 PM  4E B2 vs B1Hastings Fut - G13 1 vs.St. Anthony - G130
 891034  Elmcrest Park  07:30 PM  D1 A6 vs A3Northern Lights Soccer Club - G13 0 vs.Three Rivers - G132

Bracket - Friday, June 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891056  Edina Memorial Park  06:00 PM  11 C6 vs C2Fairmont Soccer Association - G13 6 vs.KMYSA U13G2

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891023  STMA Middle School East  06:00 PM  08 A1 vs A3STMA - Pederson 0 vs.Three Rivers - G135
 891070  Edina Memorial Park  07:00 PM  11 C1 vs C4Albert Lea Y - G13 0 vs.MVS13GC3 - Harpenau6

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891069  Fairmont Area Soccer Complex  06:00 PM  01 C6 vs C5Fairmont Soccer Association - G13 2 vs.Red Wing Soccer Club - G131
 891062  Fuad Mansour  07:00 PM  6 C3 vs C4MN Rush C301 0 vs.MVS13GC3 - Harpenau3

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891017  Rich Valley Athletic Complex  06:00 PM  3 B4 vs B3IGH Heat - G13-C3 1 vs.Hastings Fut - G131

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891039  Elmcrest Park  05:45 PM  D1 A6 vs A5Northern Lights Soccer Club - G13 3 vs.NMSA G 2006 C34
 891038  Rogers Middle School  06:00 PM  45 A3 vs A1Three Rivers - G13 10 vs.STMA - Pederson1
 891008  Hastings Sr. High School  06:00 PM  4W B3 vs B1Hastings Fut - G13 5 vs.St. Anthony - G130
 891037  Fernbrook Elementary School  06:15 PM  14 A4 vs A2MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown 2 vs.Wright County SC - G13 - Loeken10
 891009  Parade Stadium  06:30 PM  1 B6 vs B5SES U13G C3 Cheetahs 1 vs.North East U - G131
 891007  Rich Valley Athletic Complex  07:00 PM  1 B4 vs B2IGH Heat - G13-C3 1 vs.Hastings Fut - G130
 891068  Fuad Mansour  07:00 PM  M05 C3 vs C1MN Rush C301 3 vs.Albert Lea Y - G131

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891065  Kasson-Mantorville Senior High School  06:00 PM  2 C2 vs C1KMYSA U13G 1 vs.Albert Lea Y - G130
 891044  Rogers Middle School  08:00 PM  45 A3 vs A2Three Rivers - G13 1 vs.Wright County SC - G13 - Loeken0
 890993  St. Anthony HS Stadium Field  08:00 PM  1 B1 vs B3St. Anthony - G13
Forfeited Game
 0 vs.Hastings Fut - G133F

Bracket - Tuesday, June 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890990  St. Anthony HS Stadium Field  06:00 PM  1 B1 vs B2St. Anthony - G13 0 vs.Hastings Fut - G130
 891054  Red Wing High School  06:00 PM  1 C5 vs C6Red Wing Soccer Club - G13 0 vs.Fairmont Soccer Association - G134
 891028  STMA Middle School East  07:30 PM  09 A1 vs A5STMA - Pederson 6 vs.NMSA G 2006 C32

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891046  Youth Athletic Complex  06:00 PM  1 A5 vs A2NMSA G 2006 C3 0 vs.Wright County SC - G13 - Loeken5
 891078  Edina Memorial Park  06:00 PM  11 C1 vs C6Albert Lea Y - G13 0 vs.Fairmont Soccer Association - G133

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891042  Rogers Middle School  06:00 PM  45 A3 vs A5Three Rivers - G13 6 vs.NMSA G 2006 C30
 891011  Hastings Vets Athletic Complex  06:00 PM  09 B2 vs B6Hastings Fut - G13 2 vs.SES U13G C3 Cheetahs5
 891041  Rockford High School  06:30 PM  R1 A2 vs A6Wright County SC - G13 - Loeken 1 vs.Northern Lights Soccer Club - G130
 891072  Fuad Mansour  07:00 PM  M04 C3 vs C5MN Rush C301 3 vs.Red Wing Soccer Club - G133
 891012  Hastings Sr. High School  07:30 PM  4E B3 vs B5Hastings Fut - G13 1 vs.North East U - G132

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891036  Pine Hills North Park  06:00 PM  47 A5 vs A4NMSA G 2006 C3 8 vs.MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown0
 890999  Hastings Vets Athletic Complex  06:10 PM  09 B2 vs B3Hastings Fut - G13 1 vs.Hastings Fut - G135
 891055  Old Hickory Park  07:00 PM  1 C4 vs C1MVS13GC3 - Harpenau 10 vs.Albert Lea Y - G130

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891010  St. Anthony HS Stadium Field  06:00 PM  1 B1 vs B4St. Anthony - G13 1 vs.IGH Heat - G13-C38
 891049  Fuad Mansour  06:15 PM  6 C3 vs C6MN Rush C301 0 vs.Fairmont Soccer Association - G131
 891052  Kasson-Mantorville Senior High School  07:00 PM  3 C2 vs C4KMYSA U13G 1 vs.MVS13GC3 - Harpenau5

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891040  STMA Middle School East  07:30 PM  13 A1 vs A4STMA - Pederson 6 vs.MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown0

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891075  Old Hickory Park  05:00 PM  1 C4 vs C6MVS13GC3 - Harpenau 5 vs.Fairmont Soccer Association - G130
 891045  MG Sports Dome  06:00 PM  1 A4 vs A6MapleBrook SC - GU12/13C3 - Brown 0 vs.Northern Lights Soccer Club - G139
 891043  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 A5 vs A1NMSA G 2006 C3 1 vs.STMA - Pederson1
 891014  Hastings Vets Athletic Complex  06:30 PM  09 B3 vs B2Hastings Fut - G13 5 vs.Hastings Fut - G131
 891013  Hazelwood Complex  07:00 PM  2 B5 vs B1North East U - G13 3 vs.St. Anthony - G130
 891073  Red Wing High School  07:00 PM  2 C5 vs C1Red Wing Soccer Club - G13   vs.Albert Lea Y - G13 

Bracket - Friday, June 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891015  Rich Valley Athletic Complex  06:30 PM  1 B4 vs B6IGH Heat - G13-C3 6 vs.SES U13G C3 Cheetahs2

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890994  Hazelwood Complex  06:00 PM  0 B5 vs B6North East U - G13 1 vs.SES U13G C3 Cheetahs1
 891077  Old Hickory Park  07:00 PM  1 C4 vs C3MVS13GC3 - Harpenau 2 vs.MN Rush C3010

Bracket - Tuesday, July 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 891060  Fairmont Area Soccer Complex  06:00 PM  01 C6 vs C4Fairmont Soccer Association - G13 1 vs.MVS13GC3 - Harpenau3
 891016  Hazelwood Complex  06:30 PM  01 B5 vs B2North East U - G13 4 vs.Hastings Fut - G131