2018 MYSA Fall Competitive League
Team Schedules - G11 Classic 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://mnyouth.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=A4BA0AEF-D090-4CF8-86D8-A7A3C4DE90E5&tournamentguid=3291D740-4018-4307-855B-01869F96BBD2&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A3 : Three Rivers - G1133333318 6  16  2  17 
 A2 : MPB Fall - Girls U11C233333015 5  13  6  15 
 A6 : STMA - VanKuyk30033312 4  7  11  15 
 A4 : NMSA G 2008 C23003107 2  -3  20  12 
 A1 : Centennial Soccer Club - 0NCNS - G113010004 1  -9  18  6 
 A7 : Force Soccer Club - 01 - G110003003 1  -14  34  9 
 A5 : Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C20000303 1  -10  24  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B4 : Wright County - G11 - E. Doimer33333318 6  16  1  16 
 B1 : CC United - GU11 C230303312 4  5  9  11 
 B3 : Orono-Weston - G110303006 2  -5  22  9 
 B2 : Crow River S - G110000000 0  -16  28  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C1 : RYSA U1133333318 6  16  2  16 
 C4 : Mankato Unit - G113000339 3  1  8  8 
 C2 : Byron Youth - G113003309 3  0  9  9 
 C3 : New Prague S - G110000000 0  -17  37  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D1 : ECU - 08G - Firecrackers31003310 3  3  10  11 
 D2 : Hudson Soccer Association - G110133018 2  2  10  12 
 D3 : Hastings Fut - G111130308 2  -2  12  10 
 D4 : Hastings Fut - G111100316 1  -3  12  7 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610863  Orono High School  09:00 AM  9 B3 vs B4Orono-Weston - G11 0 vs.Wright County - G11 - E. Doimer8
 610851  Hastings Vets Athletic Complex  09:10 AM  08 D3 vs D4Hastings Fut - G11 1 vs.Hastings Fut - G111
 610887  Hawkridge  10:15 AM  4 A4 vs A7NMSA G 2008 C2 6 vs.Force Soccer Club - 01 - G112
 610875  Raven Stream  11:15 AM  8 C3 vs C4New Prague S - G11 0 vs.Mankato Unit - G114
 610889  Selke  12:45 PM  13 A5 vs A6Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C2 0 vs.STMA - VanKuyk3
 610864  Diethelm Park  02:00 PM  08 B1 vs B2CC United - GU11 C2 5 vs.Crow River S - G112
 610852  Eau Claire Soccer Park Field  03:00 PM  8 D1 vs D2ECU - 08G - Firecrackers 2 vs.Hudson Soccer Association - G111

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610902  Otsego Soccer Complex  10:00 AM  64 A3 vs A4Three Rivers - G11 4 vs.NMSA G 2008 C21
 610862  Eau Claire Soccer Park Field  01:00 PM  1 D1 vs D4ECU - 08G - Firecrackers 1 vs.Hastings Fut - G111
 610874  Diethelm Park  01:30 PM  09 B1 vs B4CC United - GU11 C2 0 vs.Wright County - G11 - E. Doimer1
 610885  Raven Stream  02:15 PM  8 C3 vs C2New Prague S - G11 0 vs.Byron Youth - G116
 610904  Noble Sports Park  02:40 PM  06 A7 vs A1Force Soccer Club - 01 - G11 1 vs.Centennial Soccer Club - 0NCNS - G117
 610873  Westonka Hilltop Primary  03:45 PM  WK13 B3 vs B2Orono-Weston - G11 4 vs.Crow River S - G113
 610886  Watson  04:00 PM  5S C1 vs C4RYSA U11 2 vs.Mankato Unit - G110
 610861  Hastings Vets Athletic Complex  05:00 PM  01 D3 vs D2Hastings Fut - G11 3 vs.Hudson Soccer Association - G113

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610890  Otsego Soccer Complex  10:00 AM  63 A3 vs A1Three Rivers - G11 4 vs.Centennial Soccer Club - 0NCNS - G110
 610891  Gleason Fields  12:00 PM  22 A2 vs A4MPB Fall - Girls U11C2 4 vs.NMSA G 2008 C20
 610854  Eau Claire Soccer Park Field  12:00 PM  8 D1 vs D3ECU - 08G - Firecrackers 1 vs.Hastings Fut - G113
 610866  Diethelm Park  01:30 PM  09 B1 vs B3CC United - GU11 C2 3 vs.Orono-Weston - G111
 610878  Watson  01:30 PM  6N C1 vs C3RYSA U11 8 vs.New Prague S - G110

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610876  Watson  10:00 AM  2S C1 vs C2RYSA U11 2 vs.Byron Youth - G110
 610905  Otsego Soccer Complex  12:00 PM  60 A3 vs A6Three Rivers - G11 3 vs.STMA - VanKuyk1
 610907  Gleason Fields  01:00 PM  23B A2 vs A7MPB Fall - Girls U11C2 8 vs.Force Soccer Club - 01 - G112
 610906  Hawkridge  02:30 PM  5 A4 vs A5NMSA G 2008 C2 4 vs.Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C21

Bracket - Friday, September 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610882  Byron Field  05:30 PM  2A C2 vs C1Byron Youth - G11 1 vs.RYSA U114

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610901  Noble Sports Park  10:30 AM  06 A7 vs A5Force Soccer Club - 01 - G11 3 vs.Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C22
 610867  Christ Community Lutheran School  10:30 AM  2 B2 vs B3Crow River S - G11 1 vs.Orono-Weston - G114
 610895  Centennial Middle School  12:00 PM  08 A1 vs A4Centennial Soccer Club - 0NCNS - G11 3 vs.NMSA G 2008 C23
 610855  Hudson Soccer Complex  12:00 PM  10 D2 vs D3Hudson Soccer Association - G11 3 vs.Hastings Fut - G110
 610879  Byron Field  01:00 PM  2A C2 vs C3Byron Youth - G11 10 vs.New Prague S - G110
 610868  Northwinds  04:00 PM  08 B4 vs B1Wright County - G11 - E. Doimer 4 vs.CC United - GU11 C20

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610894  Selke  10:00 AM  13 A5 vs A3Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C2 0 vs.Three Rivers - G117
 610870  Christ Community Lutheran School  10:45 AM  1 B2 vs B1Crow River S - G11 0 vs.CC United - GU11 C24
 610877  Caswell North Complex  12:00 PM  04 C4 vs C2Mankato Unit - G11 0 vs.Byron Youth - G111
 610880  Caswell North Complex  03:30 PM  01 C4 vs C1Mankato Unit - G11 0 vs.RYSA U114
 610893  Preserve Park  04:00 PM  04 A6 vs A2STMA - VanKuyk 2 vs.MPB Fall - Girls U11C25

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610857  Hastings Vets Athletic Complex  09:00 AM  08 D4 vs D3Hastings Fut - G11 0 vs.Hastings Fut - G112
 610888  Centennial Middle School  12:30 PM  08 A1 vs A2Centennial Soccer Club - 0NCNS - G11 0 vs.MPB Fall - Girls U11C23
 610858  Hudson Soccer Complex  01:00 PM  10 D2 vs D1Hudson Soccer Association - G11 3 vs.ECU - 08G - Firecrackers1
 610898  Centennial Middle School  02:00 PM  08 A1 vs A5Centennial Soccer Club - 0NCNS - G11 0 vs.Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C23
 610897  Brittany Park  02:00 PM  29 A7 vs A3Force Soccer Club - 01 - G11 0 vs.Three Rivers - G114
 610896  Hawkridge  03:00 PM  4 A4 vs A6NMSA G 2008 C2 2 vs.STMA - VanKuyk6
 610856  Hastings Vets Athletic Complex  03:15 PM  08 D4 vs D1Hastings Fut - G11 1 vs.ECU - 08G - Firecrackers6
 610881  Caswell North Complex  04:00 PM  05 C4 vs C3Mankato Unit - G11 2 vs.New Prague S - G110

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610903  Selke  02:15 PM  13 A5 vs A2Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C2 0 vs.MPB Fall - Girls U11C27
 610884  Raven Stream  02:15 PM  8 C3 vs C1New Prague S - G11 1 vs.RYSA U117
 610892  Preserve Park  02:30 PM  04 A6 vs A7STMA - VanKuyk 7 vs.Force Soccer Club - 01 - G111
 610869  Northwinds  04:00 PM  08 B4 vs B3Wright County - G11 - E. Doimer 5 vs.Orono-Weston - G111

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610872  Orono High School  10:30 AM  00 B3 vs B1Orono-Weston - G11 1 vs.CC United - GU11 C22
 610860  Hastings Vets Athletic Complex  10:30 AM  08 D3 vs D1Hastings Fut - G11 1 vs.ECU - 08G - Firecrackers4
 610871  Christ Community Lutheran School  11:15 AM  2 B2 vs B4Crow River S - G11 0 vs.Wright County - G11 - E. Doimer3
 610859  Hudson Soccer Complex  12:00 PM  05 D2 vs D4Hudson Soccer Association - G11 1 vs.Hastings Fut - G113
 610883  Byron Field  02:00 PM  2A C2 vs C4Byron Youth - G11 1 vs.Mankato Unit - G113
 610899  Preserve Park  02:30 PM  04 A6 vs A1STMA - VanKuyk 4 vs.Centennial Soccer Club - 0NCNS - G110

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610853  Hastings Vets Athletic Complex  10:15 AM  08 D4 vs D2Hastings Fut - G11 1 vs.Hudson Soccer Association - G111
 610865  Buffalo - Bentfield Sports Complex  01:00 PM  WRC3 B4 vs B2Wright County - G11 - E. Doimer 8 vs.Crow River S - G110
 610900  Gleason Fields  05:00 PM  21 A2 vs A3MPB Fall - Girls U11C2 0 vs.Three Rivers - G112






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.