Team Schedules - B16 Classic 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B C D


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B7 : SES U16B C2 Strikers333133303325 8  16  17  26  1 1
 B6 : Joy of the People - B16303333333024 8  20  13  26  2 0
 B3 : Force Soccer Club - B16 - Lung330130003114 4  -3  23  16  1 0
 B2 : MUS 16U Boys Samba II101103301313 3  -1  21  17  3 0
 B5 : Denden - B16 C2000113330011 3  -7  35  20  6 1
 B1 : MapleBrook SC - BU16C2 - Laird03300000118 2  -8  22  11  0 1
 B4 : NMSA B 2003 C210000300004 1  -17  45  15  2 0

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887681  National Sports Center  06:30 PM  J1 B6 vs B5Joy of the People - B16 7 vs.Denden - B16 C21

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887685  Zane Sports Park  06:00 PM  06 B3 vs B1Force Soccer Club - B16 - Lung 3 vs.MapleBrook SC - BU16C2 - Laird2
 887683  Johnson Senior High School  06:00 PM  1 B6 vs B7Joy of the People - B16 0 vs.SES U16B C2 Strikers1
 887684  Neiman Sports Complex  07:20 PM  D 11 B2 vs B4MUS 16U Boys Samba II 1 vs.NMSA B 2003 C21

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887688  Fernbrook Elementary School  06:00 PM  14 B1 vs B4MapleBrook SC - BU16C2 - Laird 3 vs.NMSA B 2003 C21
 887686  Johnson Senior High School  06:00 PM  1 B6 vs B2Joy of the People - B16 7 vs.MUS 16U Boys Samba II1
 887687  Zane Sports Park  07:00 PM  07 B3 vs B5Force Soccer Club - B16 - Lung 3F vs.Denden - B16 C2
Forfeited Game
0

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887680  Pine Hills North Park  08:00 PM  48 B4 vs B7NMSA B 2003 C2 5 vs.SES U16B C2 Strikers8

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887690  Neiman Sports Complex  06:00 PM  D 11 B7 vs B3SES U16B C2 Strikers 2 vs.Force Soccer Club - B16 - Lung1
 887689  Pine Hills North Park  07:30 PM  48 B4 vs B6NMSA B 2003 C2 0 vs.Joy of the People - B168
 887691  Fernbrook Elementary School  07:40 PM  14 B1 vs B5MapleBrook SC - BU16C2 - Laird 2 vs.Denden - B16 C20

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887693  National Sports Center  06:30 PM  N1 B6 vs B1Joy of the People - B16 3 vs.MapleBrook SC - BU16C2 - Laird2
 887692  UofM Dome Turf Fields  07:30 PM  A B7 vs B5SES U16B C2 Strikers 3 vs.Denden - B16 C23
 887694  Neiman Sports Complex  07:40 PM  D 11 B2 vs B3MUS 16U Boys Samba II 1 vs.Force Soccer Club - B16 - Lung1

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887697  UofM Dome Turf Fields  06:00 PM  A B7 vs B1SES U16B C2 Strikers 3 vs.MapleBrook SC - BU16C2 - Laird0
 887695  Briana Scurry Field  07:30 PM  2 B3 vs B4Force Soccer Club - B16 - Lung 2 vs.NMSA B 2003 C21
 887696  Neiman Sports Complex  08:45 PM  D 11 B2 vs B5MUS 16U Boys Samba II 3 vs.Denden - B16 C23

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887709  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 B4 vs B1NMSA B 2003 C2 3 vs.MapleBrook SC - BU16C2 - Laird1

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887710  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 B4 vs B5NMSA B 2003 C2 3 vs.Denden - B16 C27
 887711  Briana Scurry Field  07:30 PM  2 B3 vs B7Force Soccer Club - B16 - Lung 1 vs.SES U16B C2 Strikers4

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887700  Neiman Sports Complex  06:00 PM  D 11 B2 vs B7MUS 16U Boys Samba II 2 vs.SES U16B C2 Strikers4
 887699  National Sports Center  06:30 PM  N2 B6 vs B3Joy of the People - B16 8 vs.Force Soccer Club - B16 - Lung1
 887698  Pine Hills North Park  08:00 PM  48 B4 vs B5NMSA B 2003 C2 3 vs.Denden - B16 C24

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887713  Gleason Fields  07:15 PM  21 B1 vs B6MapleBrook SC - BU16C2 - Laird 0 vs.Joy of the People - B166
 887714  Briana Scurry Field  07:30 PM  2 B3 vs B2Force Soccer Club - B16 - Lung 0 vs.MUS 16U Boys Samba II2
 887712  Neiman Sports Complex  07:30 PM  D 11 B7 vs B5SES U16B C2 Strikers 2 vs.Denden - B16 C23

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887702  National Sports Center  07:00 PM  P2 B6 vs B5Joy of the People - B16 6 vs.Denden - B16 C22
 887701  Neiman Sports Complex  07:15 PM  C 11 B7 vs B4SES U16B C2 Strikers 7 vs.NMSA B 2003 C20
 887703  Parade Stadium  08:00 PM  1 B2 vs B1MUS 16U Boys Samba II 2 vs.MapleBrook SC - BU16C2 - Laird0

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887707  Blake Middle School  07:00 PM  4 B2 vs B6MUS 16U Boys Samba II 2 vs.Joy of the People - B165
 887708  Briana Scurry Field  07:10 PM  2 B3 vs B5Force Soccer Club - B16 - Lung 3 vs.Denden - B16 C22

Bracket - Friday, June 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887682  Fernbrook Elementary School  07:00 PM  14 B1 vs B2MapleBrook SC - BU16C2 - Laird 0 vs.MUS 16U Boys Samba II0

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887705  Pine Hills North Park  06:00 PM  47 B4 vs B2NMSA B 2003 C2 0 vs.MUS 16U Boys Samba II4
 887704  Neiman Sports Complex  06:00 PM  E 11 B7 vs B6SES U16B C2 Strikers 3 vs.Joy of the People - B162

Bracket - Tuesday, July 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887706  Gleason Fields  07:00 PM  21 B1 vs B3MapleBrook SC - BU16C2 - Laird 1 vs.Force Soccer Club - B16 - Lung1