2019 MYSA Summer State Championships 13U-17U C3
Team Schedules - B14 Classic 3
       

Bracket Ladder Display Semi-Final Final      


ALL A B      




Advancing to Next Round: top 4 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A3 : Marshall - B14 - C381018 2  4  1  5 
 A1 : CR United - Boys 2005 C38816 2  2  1  3 
 A6 : Chippewa Strikers Soccer Club - B14C311011 1  2  2  4 
 A7 : New Ulm Area - B1410111 1  2  2  4 
 A2 : Fusion Boys 05 Lime 101010 1  0  5  3 
 A4 : Great River - B14 - Fisher808 1  -2  3  1 
 A8 : Albert Lea Y - B14000 0  -4  4  0 
 A5 : Worthington - B14000 0  -4  11  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B2 : Austin Boys U14 C391019 2  5  0  5 
 B6 : MVS14BC3 - Mahlum10818 2  4  0  4 
 B1 : Alexandria Area Soccer Association - B1441014 1  3  0  3 
 B4 : CSSC - B14C3 LANE808 1  0  1  1 
 B5 : Waconia Socc - B14044 0  -1  2  1 
 B3 : South St. Paul - B14 Ayinde044 0  -3  8  1 
 B8 : Shakopee Soc - B14404 0  -3  4  0 
 B7 : Wright County SC - B14 - Borba000 0  -5  7  0 

Bracket - Friday, July 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 131762  Coon Rapids Soccer Complex  05:00 PM  1 A1 vs A8CR United - Boys 2005 C3 1 vs.Albert Lea Y - B140
 131763  Coon Rapids Soccer Complex  05:00 PM  2 A2 vs A7Fusion Boys 05 Lime 1 0 vs.New Ulm Area - B145
 131764  Coon Rapids Soccer Complex  05:00 PM  3 A3 vs A6Marshall - B14 - C3 2 vs.Chippewa Strikers Soccer Club - B14C31
 131765  Coon Rapids Soccer Complex  05:00 PM  4 A4 vs A5Great River - B14 - Fisher 1 vs.Worthington - B140
 131754  Coon Rapids Soccer Complex  06:45 PM  1 B1 vs B8Alexandria Area Soccer Association - B14 0 vs.Shakopee Soc - B140
 131755  Coon Rapids Soccer Complex  06:45 PM  2 B2 vs B7Austin Boys U14 C3 2 vs.Wright County SC - B14 - Borba0
 131756  Coon Rapids Soccer Complex  06:45 PM  3 B3 vs B6South St. Paul - B14 Ayinde 0 vs.MVS14BC3 - Mahlum7
 131757  Coon Rapids Soccer Complex  06:45 PM  4 B4 vs B5CSSC - B14C3 LANE 1 vs.Waconia Socc - B140

Bracket - Saturday, July 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 131768  Coon Rapids Soccer Complex  04:30 PM  5 A5 vs A3Worthington - B14 0 vs.Marshall - B14 - C310
 131769  Coon Rapids Soccer Complex  04:30 PM  6 A6 vs A4Chippewa Strikers Soccer Club - B14C3 3 vs.Great River - B14 - Fisher0
 131760  Coon Rapids Soccer Complex  04:30 PM  3 B5 vs B3Waconia Socc - B14 1 vs.South St. Paul - B14 Ayinde1
 131761  Coon Rapids Soccer Complex  04:30 PM  4 B6 vs B4MVS14BC3 - Mahlum 1 vs.CSSC - B14C3 LANE0
 131758  Coon Rapids Soccer Complex  04:30 PM  1 B7 vs B1Wright County SC - B14 - Borba 0 vs.Alexandria Area Soccer Association - B145
 131759  Coon Rapids Soccer Complex  04:30 PM  2 B8 vs B2Shakopee Soc - B14 0 vs.Austin Boys U14 C34
 131766  Coon Rapids Soccer Complex  06:30 PM  3 A7 vs A1New Ulm Area - B14 1 vs.CR United - Boys 2005 C32
 131767  Coon Rapids Soccer Complex  06:30 PM  4 A8 vs A2Albert Lea Y - B14 0 vs.Fusion Boys 05 Lime 13

Semi-Final - Sunday, July 21, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 131774  Gleason Fields  10:00 AM  21 Marshall - B14 - C3 3 vs.MVS14BC3 - Mahlum1
 131775  Gleason Fields  10:00 AM  22 Austin Boys U14 C3 4 vs.CR United - Boys 2005 C31

Final - Sunday, July 21, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 131776  MG Sports Dome  02:30 PM  3 Marshall - B14 - C3 1 vs.Austin Boys U14 C30






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.