Team Schedules - Girls 17U Premier II  
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A3 : EPSC-GU17-PR33003131133122 6  7  14  20 
 A5 : MapleBrook SC GU17NL - Trench33303311100321 6  10  14  24 
 A1 : BHK 2002 G BLACK30310013333121 6  0  24  22 
 A4 : Edina Soccer Club - G1713033110330119 5  5  26  26 
 A7 : Tonka United 02 G Premier10111311311014 2  0  16  16 
 A6 : Prior Lake Soccer Club - 01 - GU1700130013300011 3  -10  28  17 
 A2 : Eclipse Select MN - 0SESM - G170000300000036 2  -12  27  15 

Bracket - Monday, April 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731001  Minnetonka High School  07:15 PM  11 A7 vs A4Tonka United 02 G Premier 2 vs.Edina Soccer Club - G172

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730987  Lewis Park  07:30 PM  19 A4 vs A6Edina Soccer Club - G17 4 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU171

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730991  Minnetonka High School  06:30 PM  08 A7 vs A5Tonka United 02 G Premier 1 vs.MapleBrook SC GU17NL - Trench2
 730990  West St. Paul Sports Complex  07:00 PM  1 A2 vs A3Eclipse Select MN - 0SESM - G17 1 vs.EPSC-GU17-PR2

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730984  McMurray West Field- Como Park  07:20 PM  1 A1 vs A4BHK 2002 G BLACK 2 vs.Edina Soccer Club - G171

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730988  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  07:20 PM  3 A1 vs A5BHK 2002 G BLACK 0 vs.MapleBrook SC GU17NL - Trench3

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730981  West St. Paul Dome  05:15 PM  1 A2 vs A4Eclipse Select MN - 0SESM - G17 3 vs.Edina Soccer Club - G174
 730979  Gleason Fields  06:30 PM  24 A5 vs A6MapleBrook SC GU17NL - Trench 4 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU170

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730982  Savage Community Park  07:00 PM  01T A6 vs A7Prior Lake Soccer Club - 01 - GU17 0 vs.Tonka United 02 G Premier0

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730985  Fernbrook Elementary School  06:00 PM  14 A5 vs A3MapleBrook SC GU17NL - Trench 0 vs.EPSC-GU17-PR1
 730978  UofM Dome Turf Fields  07:15 PM  A A1 vs A2BHK 2002 G BLACK 4 vs.Eclipse Select MN - 0SESM - G172

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730993  Gleason Fields  07:40 PM  21 A5 vs A2MapleBrook SC GU17NL - Trench 3 vs.Eclipse Select MN - 0SESM - G171

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730994  Minnetonka High School  06:30 PM  08 A7 vs A1Tonka United 02 G Premier 0 vs.BHK 2002 G BLACK0
 731019  Savage Community Park  07:00 PM  01T A6 vs A3Prior Lake Soccer Club - 01 - GU17 3 vs.EPSC-GU17-PR2

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730986  Savage Community Park  07:00 PM  01T A6 vs A2Prior Lake Soccer Club - 01 - GU17 0 vs.Eclipse Select MN - 0SESM - G172
 731005  Lewis Park  07:30 PM  19 A4 vs A1Edina Soccer Club - G17 4 vs.BHK 2002 G BLACK2
 731006  Miller Park  08:00 PM  09 A3 vs A5EPSC-GU17-PR 1 vs.MapleBrook SC GU17NL - Trench3

Bracket - Wednesday, June 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730983  Miller Park  06:00 PM  09 A3 vs A1EPSC-GU17-PR 3 vs.BHK 2002 G BLACK0
 730996  Lewis Park  07:30 PM  19 A4 vs A5Edina Soccer Club - G17 2 vs.MapleBrook SC GU17NL - Trench2

Bracket - Sunday, June 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731012  Fernbrook Elementary School  04:00 PM  14 A5 vs A7MapleBrook SC GU17NL - Trench 3 vs.Tonka United 02 G Premier3

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731017  MG Sports Dome  07:20 PM  1 A5 vs A4MapleBrook SC GU17NL - Trench 1 vs.Edina Soccer Club - G171
 731004  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  07:30 PM  A A1 vs A3BHK 2002 G BLACK 1 vs.EPSC-GU17-PR1

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730999  West St. Paul Sports Complex  05:30 PM  2 A2 vs A1Eclipse Select MN - 0SESM - G17 1 vs.BHK 2002 G BLACK3
 730980  Lewis Park  05:45 PM  19 A4 vs A7Edina Soccer Club - G17 1 vs.Tonka United 02 G Premier2

Bracket - Friday, June 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730998  Miller Park  06:00 PM  09 A3 vs A6EPSC-GU17-PR 1 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU170

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731003  Lake Ann Park  05:50 PM  16 A7 vs A6Tonka United 02 G Premier 1 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU171
 731002  Lewis Park  07:30 PM  18 A4 vs A2Edina Soccer Club - G17 3 vs.Eclipse Select MN - 0SESM - G171

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731007  West St. Paul Sports Complex  05:20 PM  1 A2 vs A6Eclipse Select MN - 0SESM - G17 2 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU173
 730989  Maetzold Field  07:40 PM  1 A7 vs A3Tonka United 02 G Premier 1 vs.EPSC-GU17-PR1

Bracket - Sunday, June 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730997  West St. Paul Sports Complex  03:00 PM  1 A2 vs A7Eclipse Select MN - 0SESM - G17 1 vs.Tonka United 02 G Premier2

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731000  Savage Community Park  07:15 PM  01T A6 vs A5Prior Lake Soccer Club - 01 - GU17 2 vs.MapleBrook SC GU17NL - Trench1

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731010  Miller Park  06:00 PM  10 A3 vs A7EPSC-GU17-PR 1 vs.Tonka United 02 G Premier1
 731008  Savage Community Park  07:00 PM  01T A6 vs A4Prior Lake Soccer Club - 01 - GU17 2 vs.Edina Soccer Club - G174
 731009  Fernbrook Elementary School  07:40 PM  14 A5 vs A1MapleBrook SC GU17NL - Trench 1 vs.BHK 2002 G BLACK2

Bracket - Tuesday, July 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730992  Savage Community Park  07:00 PM  01T A6 vs A1Prior Lake Soccer Club - 01 - GU17 2 vs.BHK 2002 G BLACK3

Bracket - Monday, July 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731013  Humboldt Secondary School  07:20 PM  1 A1 vs A6BHK 2002 G BLACK 4 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU173
 731011  Miller Park  08:00 PM  09 A3 vs A2EPSC-GU17-PR 1 vs.Eclipse Select MN - 0SESM - G170

Bracket - Wednesday, July 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731015  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  07:20 PM  3 A1 vs A7BHK 2002 G BLACK 3 vs.Tonka United 02 G Premier3
 731016  Edina High School  07:30 PM  02 A4 vs A3Edina Soccer Club - G17 1 vs.EPSC-GU17-PR5

Bracket - Sunday, July 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731014  West St. Paul Sports Complex  07:30 PM  2 A2 vs A5Eclipse Select MN - 0SESM - G17 0 vs.MapleBrook SC GU17NL - Trench2

Bracket - Wednesday, July 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731018  Minnetonka High School  06:00 PM  11 A7 vs A2Tonka United 02 G Premier 0 vs.Eclipse Select MN - 0SESM - G171

Bracket - Wednesday, July 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 730995  Miller Park  08:00 PM  10 A3 vs A4EPSC-GU17-PR 3 vs.Edina Soccer Club - G173