2019 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G17 Classic 1
       

Bracket      


ALL A B C      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A3 : MapleBrook SC GU17C1 Tagmeier3303033 15 5  5  10  14  1 0
 A4 : EAG G17U C1 White3303330015 5  0  14  12  0 0
 A1 : Lakeville Soccer Club - G1733033   12 4  11  6  13  1 0
 A5 : CC United - GU17 C10001030 4 1  -8  12  3  0 0
 A2 : Keliix-Intra - G1700100   1 0  -8  14  4  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B5 : FIRE SC 02 33303  12 4  7  8  11  0 0
 B2 : Wright County SC - G17 - Taylor13033   10 3  6  6  11  0 0
 B1 : MUS 17U Girls Copa13033   10 3  4  3  7  0 0
 B4 : Tonka United 02 G Academy Blue 2 0300   3 1  -6  8  1  1 0
 B3 : Three Rivers - G173000000 3 1  -11  15  2  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 C1 : North Oaks Soccer Club - G17333333  18 6  12  3  15  1 0
 C4 : Shakopee Soc - G170330    6 2  2  6  6  0 0
 C3 : MVS17GC1 - Lionel0303    6 2  -1  8  4  1 0
 C2 : Tonka United 02 G Academy Blue000     0 0  -5  9  4  0 0
 C5 : Fusion Girls 02 Select 2000     0 0  -8  9  0  1 0

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889259  Bandimere  06:00 PM  33 B4 vs B5Tonka United 02 G Academy Blue 2   vs.FIRE SC 02 
 889260  Neiman Sports Complex  07:30 PM  D 11 B1 vs B2MUS 17U Girls Copa 1 vs.Wright County SC - G17 - Taylor1

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889279  Bridle Ridge Park  07:00 PM  1 A4 vs A5EAG G17U C1 White 1 vs.CC United - GU17 C10

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889282  Thresher Park  07:00 PM  B4 A4 vs A2EAG G17U C1 White 5 vs.Keliix-Intra - G170
 889277  Maetzold Field  07:30 PM  1 B4 vs B3Tonka United 02 G Academy Blue 2 0 vs.Three Rivers - G171

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889264  National Sports Center  05:15 AM  A4 B5 vs B3FIRE SC 02 4 vs.Three Rivers - G170
 889243  Wilkinson  06:00 PM  01 C1 vs C4North Oaks Soccer Club - G17 3 vs.Shakopee Soc - G170
 889284  Clover Ridge  07:30 PM  04 A5 vs A3CC United - GU17 C1 0 vs.MapleBrook SC GU17C1 Tagmeier1

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889252  Maetzold Field  05:50 PM  1 C2 vs C4Tonka United 02 G Academy Blue 2 vs.Shakopee Soc - G175
 889293  Northview Park  07:00 PM  54 A4 vs A1EAG G17U C1 White 1 vs.Lakeville Soccer Club - G174
 889261  Rogers Middle School  08:00 PM  45 B3 vs B1Three Rivers - G17 0 vs.MUS 17U Girls Copa1

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889239  17th Avenue Sports Complex  06:15 PM  1 C4 vs C5Shakopee Soc - G17 4 vs.Fusion Girls 02 Select 20

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889266  National Sports Center  05:15 PM  M2 B5 vs B1FIRE SC 02 1 vs.MUS 17U Girls Copa0
 889265  Rockford High School  06:00 PM  R1 B2 vs B3Wright County SC - G17 - Taylor 4 vs.Three Rivers - G170
 889246  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  03 C5 vs C1Fusion Girls 02 Select 2 0 vs.North Oaks Soccer Club - G173
 889285  Blake Middle School  08:00 PM  1 A2 vs A3Keliix-Intra - G17 1 vs.MapleBrook SC GU17C1 Tagmeier4

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889286  Clover Ridge  07:30 PM  04 A5 vs A1CC United - GU17 C1 0 vs.Lakeville Soccer Club - G174

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889240  Wilkinson  07:00 PM  01 C1 vs C2North Oaks Soccer Club - G17 3 vs.Tonka United 02 G Academy Blue2
 889268  Rockford High School  07:45 PM  R1 B2 vs B5Wright County SC - G17 - Taylor 1 vs.FIRE SC 024

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889288  Neiman Sports Complex  06:00 PM  F 11 A2 vs A5Keliix-Intra - G17 1 vs.CC United - GU17 C11

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889287  Fernbrook Elementary School  07:00 PM  14 A3 vs A4MapleBrook SC GU17C1 Tagmeier 1 vs.EAG G17U C1 White2

Bracket - Sunday, June 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889289  Diethelm Park  07:00 PM  07 A5 vs A4CC United - GU17 C1 0 vs.EAG G17U C1 White1

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889281  Gleason Fields  07:40 PM  22 A3 vs A1MapleBrook SC GU17C1 Tagmeier 2 vs.Lakeville Soccer Club - G171
 889267  Youth Athletic Complex  08:00 PM  11 B3 vs B4Three Rivers - G17 0 vs.Tonka United 02 G Academy Blue 21

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889298  Diethelm Park  07:30 PM  06 A5 vs A2CC United - GU17 C1 2 vs.Keliix-Intra - G171

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889251  Wilkinson  05:40 PM  01 C1 vs C3North Oaks Soccer Club - G17 6 vs.MVS17GC1 - Lionel0
 889271  Neiman Sports Complex  06:00 PM  E 9 B1 vs B3MUS 17U Girls Copa 2 vs.Three Rivers - G171
 889291  Steve Michaud  07:00 PM  6 A1 vs A3Lakeville Soccer Club - G17 5 vs.MapleBrook SC GU17C1 Tagmeier2
 889272  Rockford High School  07:45 PM  R1 B2 vs B4Wright County SC - G17 - Taylor 4 vs.Tonka United 02 G Academy Blue 20
 889292  Blake Middle School  08:00 PM  1 A2 vs A4Keliix-Intra - G17 1 vs.EAG G17U C1 White2

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889297  Thresher Park  08:30 PM  B2 A4 vs A3EAG G17U C1 White 1 vs.MapleBrook SC GU17C1 Tagmeier2

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889283  Steve Michaud  07:25 PM  8 A1 vs A4Lakeville Soccer Club - G17 6 vs.EAG G17U C1 White1
 889245  Lake Ann Park  07:45 PM  16 C2 vs C3Tonka United 02 G Academy Blue 0 vs.MVS17GC1 - Lionel1

Bracket - Friday, June 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889241  Old Hickory Park  05:00 PM  1 C3 vs C1MVS17GC1 - Lionel 1 vs.North Oaks Soccer Club - G172

Bracket - Sunday, June 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889254  Old Hickory Park  01:00 PM  1 C3 vs C5MVS17GC1 - Lionel 2 vs.Fusion Girls 02 Select 20

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889248  Lone Lake Park  05:50 PM  1 C2 vs C5Tonka United 02 G Academy Blue   vs.Fusion Girls 02 Select 2 
 889278  National Sports Center  07:15 PM  M3 B5 vs B2FIRE SC 02 1 vs.Wright County SC - G17 - Taylor7

Bracket - Tuesday, June 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889273  Minnetonka High School  06:00 PM  08 B4 vs B1Tonka United 02 G Academy Blue 2 0 vs.MUS 17U Girls Copa3
 889294  Fernbrook Elementary School  07:30 PM  14 A3 vs A5MapleBrook SC GU17C1 Tagmeier 3 vs.CC United - GU17 C10
 889253  17th Avenue Sports Complex  07:45 PM  1 C4 vs C1Shakopee Soc - G17 0 vs.North Oaks Soccer Club - G171
 889274  Youth Athletic Complex  08:00 PM  11 B3 vs B5Three Rivers - G17 0 vs.FIRE SC 023

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889262  Lake Ann Park  05:50 PM  16 B4 vs B2Tonka United 02 G Academy Blue 2   vs.Wright County SC - G17 - Taylor 
 889290  Blake Middle School  08:15 PM  1 A2 vs A1Keliix-Intra - G17   vs.Lakeville Soccer Club - G17 

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889244  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  01 C5 vs C3Fusion Girls 02 Select 2   vs.MVS17GC1 - Lionel 

Bracket - Friday, June 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889257  17th Avenue Sports Complex  07:00 PM  1 C4 vs C3Shakopee Soc - G17   vs.MVS17GC1 - Lionel 

Bracket - Saturday, June 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889255  Old Hickory Park  05:00 PM  1 C3 vs C2MVS17GC1 - Lionel   vs.Tonka United 02 G Academy Blue 

Bracket - Sunday, June 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889247  Old Hickory Park  01:00 PM  1 C3 vs C4MVS17GC1 - Lionel   vs.Shakopee Soc - G17 

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889249  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  01 C5 vs C4Fusion Girls 02 Select 2   vs.Shakopee Soc - G17 
 889263  Blake Middle School  08:00 PM  1 B1 vs B4MUS 17U Girls Copa   vs.Tonka United 02 G Academy Blue 2 

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889296  Steve Michaud  05:45 PM  4 A1 vs A5Lakeville Soccer Club - G17   vs.CC United - GU17 C1 
 889276  Neiman Sports Complex  06:00 PM  G 11 B1 vs B5MUS 17U Girls Copa   vs.FIRE SC 02 
 889256  Wilkinson  07:00 PM  01 C1 vs C5North Oaks Soccer Club - G17   vs.Fusion Girls 02 Select 2 
 889295  Gleason Fields  08:00 PM  21 A3 vs A2MapleBrook SC GU17C1 Tagmeier   vs.Keliix-Intra - G17 
 889275  Youth Athletic Complex  09:15 PM  11 B3 vs B2Three Rivers - G17   vs.Wright County SC - G17 - Taylor 

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889270  Rockford High School  08:00 PM  R1 B2 vs B1Wright County SC - G17 - Taylor   vs.MUS 17U Girls Copa 
 889242  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  1 C4 vs C2Shakopee Soc - G17   vs.Tonka United 02 G Academy Blue 

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889280  Steve Michaud  07:00 PM  9 A1 vs A2Lakeville Soccer Club - G17   vs.Keliix-Intra - G17 

Bracket - Friday, June 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889250  Minnetonka High School  06:00 PM  08 C2 vs C1Tonka United 02 G Academy Blue   vs.North Oaks Soccer Club - G17 

Bracket - Sunday, June 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889258  Wayzata High School Turf Fields  04:00 PM  01 C5 vs C2Fusion Girls 02 Select 2   vs.Tonka United 02 G Academy Blue 

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889269  Centennial High School  06:00 PM  1 B5 vs B4FIRE SC 02   vs.Tonka United 02 G Academy Blue 2 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.