Team Schedules - Boys 14U  
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 A1 : Salvo SC 05B East Steel C13317 2  2  4 
 A2 : North Suburban Soccer Association - B143036 2  6  4 
 A4 : MTA 05B Elite C1-Rennie0303 1  -2  5 
 A3 : Tonka United 05 B Academy Blue0011 0  -6  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 B3 : Fusion Boys 05 Select 11337 2  5  2 
 B2 : CC United - BU14 C11337 2  3  3 
 B1 : MUS 14U Boys Copa3003 1  -1  5 
 B4 : Lakeville Soccer Club - B140000 0  -7  8 

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 24794  Sand Creek Park  09:00 AM  01 A1 vs A4Salvo SC 05B East Steel C1 1 vs.MTA 05B Elite C1-Rennie0
 24795  Sand Creek Park  09:00 AM  02 A2 vs A3North Suburban Soccer Association - B14 4 vs.Tonka United 05 B Academy Blue0
 24800  Sand Creek Park  11:00 AM  01 B1 vs B4MUS 14U Boys Copa 3 vs.Lakeville Soccer Club - B141
 24801  Sand Creek Park  11:00 AM  02 B2 vs B3CC United - BU14 C1 2 vs.Fusion Boys 05 Select 12
 24796  Coon Rapids Soccer Complex  07:00 PM  1 A1 vs A2Salvo SC 05B East Steel C1 3 vs.North Suburban Soccer Association - B142
 24797  Coon Rapids Soccer Complex  07:00 PM  2 A3 vs A4Tonka United 05 B Academy Blue 0 vs.MTA 05B Elite C1-Rennie2
 24802  Coon Rapids Soccer Complex  07:00 PM  3 B1 vs B2MUS 14U Boys Copa 1 vs.CC United - BU14 C12
 24803  Coon Rapids Soccer Complex  07:00 PM  4 B3 vs B4Fusion Boys 05 Select 1 3 vs.Lakeville Soccer Club - B140

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 24798  Coon Rapids Soccer Complex  12:00 PM  3 A1 vs A3Salvo SC 05B East Steel C1 2 vs.Tonka United 05 B Academy Blue2
 24799  Coon Rapids Soccer Complex  12:00 PM  4 A2 vs A4North Suburban Soccer Association - B14 4 vs.MTA 05B Elite C1-Rennie1
 24804  Coon Rapids Soccer Complex  12:00 PM  5 B1 vs B3MUS 14U Boys Copa 0 vs.Fusion Boys 05 Select 12
 24805  Coon Rapids Soccer Complex  12:00 PM  6 B2 vs B4CC United - BU14 C1 2 vs.Lakeville Soccer Club - B140

Semi-Final - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 38300  West St. Paul Dome  03:15 PM  T Fusion Boys 05 Select 1 0 vs.North Suburban Soccer Association - B141
 38299  West St. Paul Dome  04:45 PM  T Salvo SC 05B East Steel C1 3 vs.CC United - BU14 C10

Final - Sunday, May 19, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 808746  West St. Paul Dome  06:00 PM  T Salvo SC 05B East Steel C1 2
- 2PK  
vs.North Suburban Soccer Association - B142
- 4PK