Team Schedules - G19 Classic 2  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B C D


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A3 : Gitchi Gummi U19GC23 3333333327 9  22  2  23  1 0
 A4 : White Bear SC 00 Girls Black3 3333330021 7  14  6  20  2 0
 A5 : North East U - G19333300033321 7  9  11  17  1 0
 A2 : Northern Lights Soccer Club - G1830000033009 3  -11  23  8  1 1
 A1 : NMSA G 2001 C2 Hildre000330000 6 2  -10  28  12  0 0
 A6 : AYSA -- DENFELD U19GC2000000000 0 0  -24  40  3  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B3 : NMSA G 2001 C2 Mau333333311326 8  16  11  23  0 0
 B5 : Crow River Soccer Club - G19300130331317 5  1  20  17  0 0
 B2 : Waconia Socc - G18011033331015 4  7  13  18  2 0
 B6 : MUS 18U Girls Samba001311031313 3  -2  18  15  1 0
 B1 : CC United - GU18 C230310000108 2  -10  32  16  2 0
 B4 : St. Anthony Soccer Club - G1810000030004 1  -12  21  7  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 C3 : IGH Heat - G18-C2133333133 23 7  14  3  17  0 0
 C4 : New Prague S - G18333331330 22 7  14  2  16  0 0
 C5 : Hastings Fut - G18010330303316 5  6  11  16  1 0
 C1 : SES U18G C2 Sabres300030003110 3  -8  17  8  0 0
 C6 : Red Wing Soccer Club - G1830300010  7 2  -6  14  7  0 0
 C2 : Richfield - G1800000003003 1  -20  43  8  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 D5 : St. Peter So - G18333333033327 9  17  7  24  1 0
 D3 : Fairmont Soccer Association - G18333330333327 9  17  11  24  1 0
 D4 : Mankato Unit - G18000333013013 4  3  19  17  3 0
 D1 : Albert Lea Y - G18333030010013 4  -2  13  11  0 0
 D2 : Austin Girls U18 C203000300006 2  -14  34  9  0 0
 D6 : Worthington - G1830000000003 1  -21  54  6  0 0

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889426  Clover Ridge  05:30 PM  04 B1 vs B2CC United - GU18 C2 4 vs.Waconia Socc - G182
 889457  Raven Stream  06:45 PM  05 C4 vs C5New Prague S - G18 1 vs.Hastings Fut - G180
 889456  Parade Stadium  07:45 PM  1 C1 vs C2SES U18G C2 Sabres 2 vs.Richfield - G181

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889429  Bandimere  06:00 PM  01 B1 vs B3CC United - GU18 C2 2 vs.NMSA G 2001 C2 Mau4
 889430  Watertown City fields  06:45 PM  CRVL B5 vs B6Crow River Soccer Club - G19 4 vs.MUS 18U Girls Samba0
 889520  Hazelwood Complex  07:30 PM  6 A5 vs A6North East U - G19 5 vs.AYSA -- DENFELD U19GC20
 889428  Waconia High School  07:30 PM  15 B2 vs B4Waconia Socc - G18 0 vs.St. Anthony Soccer Club - G180

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889425  Pine Hills North Park  08:00 PM  47 B3 vs B6NMSA G 2001 C2 Mau 4 vs.MUS 18U Girls Samba3

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889461  New Prague High School  05:35 PM  1 C4 vs C1New Prague S - G18 2 vs.SES U18G C2 Sabres0

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889463  Hastings Sr. High School  06:40 PM  4W C5 vs C3Hastings Fut - G18 1 vs.IGH Heat - G18-C21

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889431  National Sports Center  06:30 PM  H4 B4 vs B1St. Anthony Soccer Club - G18 0 vs.CC United - GU18 C21
 889522  Arlington Field  07:00 PM  1 A6 vs A2AYSA -- DENFELD U19GC2 0 vs.Northern Lights Soccer Club - G184
 889462  Red Wing High School  07:00 PM  2 C6 vs C2Red Wing Soccer Club - G18 4 vs.Richfield - G181
 889521  Polar Lakes Park  07:20 PM  26 A4 vs A1White Bear SC 00 Girls Black 5 vs.NMSA G 2001 C2 Hildre0
 889432  Parade Stadium  08:00 PM  1 B6 vs B2MUS 18U Girls Samba 1 vs.Waconia Socc - G181

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889519  Pine Hills North Park  08:00 PM  47 A1 vs A3NMSA G 2001 C2 Hildre 0 vs.Gitchi Gummi U19GC24

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889459  Parade Stadium  06:00 PM  1 C1 vs C3SES U18G C2 Sabres 0 vs.IGH Heat - G18-C23

Bracket - Sunday, May 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889528  Arlington Field  03:00 PM  2 A3 vs A4Gitchi Gummi U19GC2   vs.White Bear SC 00 Girls Black 
 889495  Wescott Track Field  04:00 PM  1 D2 vs D3Austin Girls U18 C2 1 vs.Fairmont Soccer Association - G186
 889455  Simley High School  04:30 PM  09 C3 vs C6IGH Heat - G18-C2 2 vs.Red Wing Soccer Club - G180

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889476  UofM Dome Turf Fields  06:00 PM  A C1 vs C4SES U18G C2 Sabres 0 vs.New Prague S - G182

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889525  Central Park - Ramsey  05:45 PM  1 A2 vs A3Northern Lights Soccer Club - G18 0 vs.Gitchi Gummi U19GC23
 889436  Neiman Sports Complex  06:00 PM  G 11 B6 vs B4MUS 18U Girls Samba 2 vs.St. Anthony Soccer Club - G181
 889464  Neiman Sports Complex  06:00 PM  D 11 C1 vs C5SES U18G C2 Sabres 4 vs.Hastings Fut - G181
 889524  Pine Hills North Park  07:30 PM  48 A1 vs A5NMSA G 2001 C2 Hildre 2 vs.North East U - G194
 889435  Bayview  08:00 PM  07 B2 vs B3Waconia Socc - G18 0 vs.NMSA G 2001 C2 Mau1

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889488  Wescott Track Field  07:30 PM  1 D2 vs D4Austin Girls U18 C2 4 vs.Mankato Unit - G182

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889479  Hastings Sr. High School  06:40 PM  4W C5 vs C1Hastings Fut - G18 3 vs.SES U18G C2 Sabres0
 889516  Pine Hills North Park  08:00 PM  47 A1 vs A2NMSA G 2001 C2 Hildre 4 vs.Northern Lights Soccer Club - G181

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889527  Central Park - Ramsey  05:30 PM  1 A2 vs A5Northern Lights Soccer Club - G18 0 vs.North East U - G191
 889439  Neiman Sports Complex  06:00 PM  F 11 B6 vs B1MUS 18U Girls Samba 2 vs.CC United - GU18 C22
 889469  Red Wing High School  06:00 PM  2 C6 vs C1Red Wing Soccer Club - G18 2 vs.SES U18G C2 Sabres0
 889529  Arlington Field  07:00 PM  1 A6 vs A1AYSA -- DENFELD U19GC2 1 vs.NMSA G 2001 C2 Hildre4
 889498  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  06 D3 vs D4Fairmont Soccer Association - G18 7 vs.Mankato Unit - G181
 889467  Taft Field  07:30 PM  1 C2 vs C5Richfield - G18 0 vs.Hastings Fut - G182
 889437  Bayview  08:00 PM  07 B2 vs B5Waconia Socc - G18 3 vs.Crow River Soccer Club - G190
 889438  Pine Hills North Park  08:00 PM  48 B3 vs B4NMSA G 2001 C2 Mau 3 vs.St. Anthony Soccer Club - G181

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889515  Arlington Field  05:15 PM  2 A3 vs A6Gitchi Gummi U19GC2 5 vs.AYSA -- DENFELD U19GC20
 889478  Rich Valley Athletic Complex  06:30 PM  2 C3 vs C5IGH Heat - G18-C2 2 vs.Hastings Fut - G181

Bracket - Friday, May 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889492  buss fields  06:30 PM  1 D6 vs D2Worthington - G18 2 vs.Austin Girls U18 C20

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889485  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  06 D3 vs D6Fairmont Soccer Association - G18 9 vs.Worthington - G180

Bracket - Wednesday, June 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889501  Wescott Track Field  06:00 PM  1 D2 vs D1Austin Girls U18 C2 0 vs.Albert Lea Y - G182
 889505  buss fields  07:00 PM  1 D6 vs D5Worthington - G18 2 vs.St. Peter So - G183

Bracket - Thursday, June 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889486  Edina Memorial Park  06:45 PM  11 D1 vs D2Albert Lea Y - G18 1 vs.Austin Girls U18 C20
 889433  Watertown-Mayer Stadium  07:00 PM  1 B5 vs B3Crow River Soccer Club - G19 0 vs.NMSA G 2001 C2 Mau5

Bracket - Friday, June 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889499  buss fields  06:30 PM  1 D6 vs D1Worthington - G18 0 vs.Albert Lea Y - G181

Bracket - Saturday, June 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889507  Wescott Track Field  04:30 PM  1 D2 vs D6Austin Girls U18 C2 3F vs.Worthington - G18
Forfeited Game
0
 889458  Taft Field  06:30 PM  1 C2 vs C4Richfield - G18 0 vs.New Prague S - G188

Bracket - Sunday, June 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889502  St. Peter MN  06:00 PM  008 D5 vs D4St. Peter So - G18 2 vs.Mankato Unit - G181

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889497  Wescott Track Field  07:00 PM  1 D2 vs D5Austin Girls U18 C2 0 vs.St. Peter So - G182
 889500  buss fields  07:00 PM  1 D6 vs D3Worthington - G18 0 vs.Fairmont Soccer Association - G188
 889465  Washington Park  07:30 PM  04 C2 vs C3Richfield - G18 0 vs.IGH Heat - G18-C25

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889534  Arlington Field  05:15 PM  1 A3 vs A1Gitchi Gummi U19GC2 5 vs.NMSA G 2001 C2 Hildre1
 889445  Neiman Sports Complex  06:00 PM  F 11 B6 vs B5MUS 18U Girls Samba 1 vs.Crow River Soccer Club - G191
 889475  Red Wing High School  06:00 PM  2 C6 vs C5Red Wing Soccer Club - G18 0 vs.Hastings Fut - G183
 889443  National Sports Center  06:30 PM  H4 B4 vs B2St. Anthony Soccer Club - G18 0 vs.Waconia Socc - G185
 889474  Rich Valley Athletic Complex  06:30 PM  1 C3 vs C1IGH Heat - G18-C2 1 vs.SES U18G C2 Sabres0
 889535  Arlington Field  07:00 PM  1 A6 vs A5AYSA -- DENFELD U19GC2 1 vs.North East U - G194
 889504  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  06 D3 vs D1Fairmont Soccer Association - G18 2 vs.Albert Lea Y - G181
 889503  Caswell North Complex  07:15 PM  03 D4 vs D2Mankato Unit - G18 6 vs.Austin Girls U18 C20
 889533  Polar Lakes Park  07:30 PM  26 A4 vs A2White Bear SC 00 Girls Black 1 vs.Northern Lights Soccer Club - G180
 889473  New Prague High School  07:40 PM  1 C4 vs C2New Prague S - G18 4 vs.Richfield - G180
 889444  Pine Hills North Park  08:00 PM  47 B3 vs B1NMSA G 2001 C2 Mau 6 vs.CC United - GU18 C21

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889490  St. Peter MN  07:00 PM  008 D5 vs D6St. Peter So - G18 6 vs.Worthington - G180

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889427  National Sports Center  06:30 PM  H4 B4 vs B5St. Anthony Soccer Club - G18 2 vs.Crow River Soccer Club - G194
 889514  Edina Memorial Park  07:00 PM  11 D1 vs D6Albert Lea Y - G18 8 vs.Worthington - G180
 889518  Elmcrest Park  07:30 PM  04 A2 vs A4Northern Lights Soccer Club - G18 0 vs.White Bear SC 00 Girls Black3

Bracket - Sunday, June 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889468  IGH Simley High School  06:00 PM  1 C3 vs C4IGH Heat - G18-C2 1 vs.New Prague S - G181
 889532  Hazelwood Complex  08:00 PM  6 A5 vs A4North East U - G19 0 vs.White Bear SC 00 Girls Black4

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889471  Taft Field  05:45 PM  1 C2 vs C1Richfield - G18 2 vs.SES U18G C2 Sabres3
 889496  buss fields  07:00 PM  1 D6 vs D4Worthington - G18 1 vs.Mankato Unit - G185

Bracket - Tuesday, June 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889536  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 A1 vs A4NMSA G 2001 C2 Hildre 2 vs.White Bear SC 00 Girls Black3
 889537  Elmcrest Park  06:00 PM  04 A2 vs A6Northern Lights Soccer Club - G18 1 vs.AYSA -- DENFELD U19GC20
 889446  Bandimere  06:00 PM  03 B1 vs B4CC United - GU18 C2 1 vs.St. Anthony Soccer Club - G182
 889538  Arlington Field  07:00 PM  3 A3 vs A5Gitchi Gummi U19GC2 1 vs.North East U - G190
 889506  Edina Memorial Park  07:00 PM  11 D1 vs D4Albert Lea Y - G18 0 vs.Mankato Unit - G182
 889508  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  06 D3 vs D5Fairmont Soccer Association - G18 1 vs.St. Peter So - G183
 889477  Taft Field  07:30 PM  1 C2 vs C6Richfield - G18 4 vs.Red Wing Soccer Club - G182
 889447  Bayview  08:00 PM  07 B2 vs B6Waconia Socc - G18 3 vs.MUS 18U Girls Samba1
 889448  Pine Hills North Park  08:00 PM  48 B3 vs B5NMSA G 2001 C2 Mau 4 vs.Crow River Soccer Club - G191
 889472  Hastings Vets Athletic Complex  08:00 PM  09 C5 vs C4Hastings Fut - G18 0 vs.New Prague S - G182

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889513  Caswell North Complex  05:00 PM  02 D4 vs D3Mankato Unit - G18 1 vs.Fairmont Soccer Association - G182
 889526  Arlington Field  07:00 PM  001 A6 vs A4AYSA -- DENFELD U19GC2 0 vs.White Bear SC 00 Girls Black5
 889523  Hazelwood Complex  07:10 PM  6 A5 vs A3North East U - G19 0 vs.Gitchi Gummi U19GC22
 889460  Hastings Sr. High School  07:10 PM  4W C5 vs C6Hastings Fut - G18 2 vs.Red Wing Soccer Club - G180

Bracket - Friday, June 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889494  Edina Memorial Park  07:00 PM  11 D1 vs D5Albert Lea Y - G18 1 vs.St. Peter So - G183

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889531  Alpine Park  06:00 PM  1 A2 vs A1Northern Lights Soccer Club - G18 2 vs.NMSA G 2001 C2 Hildre1
 889484  Parade Stadium  06:00 PM  1 C1 vs C6SES U18G C2 Sabres 0 vs.Red Wing Soccer Club - G180
 889491  Caswell North Complex  07:00 PM  03 D4 vs D1Mankato Unit - G18 1 vs.Albert Lea Y - G181
 889493  St. Peter MN  07:00 PM  007 D5 vs D3St. Peter So - G18 1 vs.Fairmont Soccer Association - G182
 889442  Crown College  07:45 PM  1 B5 vs B4Crow River Soccer Club - G19 1 vs.St. Anthony Soccer Club - G180
 889441  Waconia High School  08:00 PM  15 B2 vs B1Waconia Socc - G18 6 vs.CC United - GU18 C22

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889449  Watertown City fields  06:00 PM  CRVL B5 vs B1Crow River Soccer Club - G19 6 vs.CC United - GU18 C21
 889480  Rich Valley Athletic Complex  06:00 PM  1 C3 vs C2IGH Heat - G18-C2 8 vs.Richfield - G180
 889509  St. Peter MN  06:00 PM  007 D5 vs D1St. Peter So - G18 3 vs.Albert Lea Y - G180
 889540  Arlington Field  07:00 PM  3 A3 vs A2Gitchi Gummi U19GC2 7 vs.Northern Lights Soccer Club - G180
 889511  Caswell North Complex  07:00 PM  03 D4 vs D6Mankato Unit - G18 11 vs.Worthington - G181
 889541  Polar Lakes Park  07:30 PM  26 A4 vs A6White Bear SC 00 Girls Black 3 vs.AYSA -- DENFELD U19GC21
 889539  Hazelwood Complex  07:30 PM  1 A5 vs A1North East U - G19 3 vs.NMSA G 2001 C2 Hildre0
 889481  New Prague High School  07:45 PM  1 C4 vs C6New Prague S - G18 2 vs.Red Wing Soccer Club - G180
 889450  Pine Hills North Park  08:00 PM  47 B3 vs B2NMSA G 2001 C2 Mau 1 vs.Waconia Socc - G181
 889451  St. Anthony HS Stadium Field  08:00 PM  1 B4 vs B6St. Anthony Soccer Club - G18 0 vs.MUS 18U Girls Samba2

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889530  Arlington Field  05:00 PM  2 A6 vs A3AYSA -- DENFELD U19GC2 0 vs.Gitchi Gummi U19GC29
 889487  Caswell North Complex  06:00 PM  01 D4 vs D5Mankato Unit - G18 0 vs.St. Peter So - G181
 889489  Edina Memorial Park  07:00 PM  11 D1 vs D3Albert Lea Y - G18 1 vs.Fairmont Soccer Association - G182
 889517  Polar Lakes Park  07:30 PM  26 A4 vs A5White Bear SC 00 Girls Black 0 vs.North East U - G191
 889434  Bandimere  07:30 PM  01 B1 vs B5CC United - GU18 C2 2 vs.Crow River Soccer Club - G192
 889483  New Prague High School  07:45 PM  1 C4 vs C3New Prague S - G18 0 vs.IGH Heat - G18-C21

Bracket - Friday, June 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889440  Blake Middle School  07:30 PM  4 B6 vs B3MUS 18U Girls Samba 1 vs.NMSA G 2001 C2 Mau1
 889482  Hastings Vets Athletic Complex  08:00 PM  09 C5 vs C2Hastings Fut - G18 5 vs.Richfield - G181

Bracket - Sunday, June 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889466  Red Wing High School  03:00 PM  2 C6 vs C4Red Wing Soccer Club - G18   vs.New Prague S - G18 

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889470  Red Wing High School  06:00 PM  2 C6 vs C3Red Wing Soccer Club - G18   vs.IGH Heat - G18-C2 
 889510  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  06 D3 vs D2Fairmont Soccer Association - G18 6 vs.Austin Girls U18 C22

Bracket - Tuesday, July 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889454  Diethelm Park  06:00 PM  07 B1 vs B6CC United - GU18 C2 1 vs.MUS 18U Girls Samba2
 889452  Watertown City Fields  06:00 PM  1 B5 vs B2Crow River Soccer Club - G19 3 vs.Waconia Socc - G182
 889453  Fridley Commons  06:30 PM  1 B4 vs B3St. Anthony Soccer Club - G18 1 vs.NMSA G 2001 C2 Mau2
 889512  St. Peter MN  06:30 PM  3 D5 vs D2St. Peter So - G18 7 vs.Austin Girls U18 C20
 889542  Hazelwood Complex  07:00 PM  4 A5 vs A2North East U - G19 3 vs.Northern Lights Soccer Club - G181
 889543  Hanifl Fields Athletic Park  07:20 PM  41 A4 vs A3White Bear SC 00 Girls Black 1 vs.Gitchi Gummi U19GC22
 889544  Pine Hills North Park  08:00 PM  47 A1 vs A6NMSA G 2001 C2 Hildre   vs.AYSA -- DENFELD U19GC2