2018 MYSA Fall Competitive League
Team Schedules - G11 Classic 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://mnyouth.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D89DCDDC-1CD0-4FE4-9B34-2C90740F8825&tournamentguid=3291D740-4018-4307-855B-01869F96BBD2&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A5 : South St. Paul - G11 Tjaden33333318 6  12  6  17 
 A1 : Hudson Soccer Association - WIHUD - G1133330315 5  14  4  16 
 A4 : Inver Grove Heights Soccer Association - G110030036 2  -5  17  10 
 A3 : River Falls Soccer Club - G110003104 1  -10  32  6 
 A2 : Hastings Fut - G110001001 0  -11  29  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B1 : CR United - Girls 2008 C333303315 5  11  6  16 
 B4 : Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C30013318 2  2  13  14 
 B2 : TCU Girls U110313018 2  1  14  12 
 B3 : STMA - Fredrickson3000003 1  -14  26  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C3 : Wright County - G11 - Taylor33333318 6  17  3  18 
 C6 : Waconia Socc - G1133303012 4  6  14  16 
 C4 : Orono-Weston - G113300039 3  1  14  12 
 C2 : Orono-Weston - G110003 36 2  -2  15  8 
 C1 : CC United - GU11 C33003006 2  -8  23  10 
 C5 : Wright County - G11 - S. Doimer0000 00 0  -14  22  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D2 : Owatonna Soc - G1113133314 4  9  6  15 
 D1 : Byron Youth - G111031319 2  3  7  9 
 D5 : St. Peter Soccer Club - G113311008 2  3  7  10 
 D3 : RYSA U11C33011005 1  -5  18  12 
 D4 : Mankato Unit - G110001034 1  -10  23  4 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610794  Diethelm Park  11:00 AM  09 C1 vs C2CC United - GU11 C3 3 vs.Orono-Weston - G112
 610797  Buffalo - Northwinds Elementary School  11:00 AM  08 C5 vs C6Wright County - G11 - S. Doimer 1 vs.Waconia Socc - G115
 610765  Byron Field  11:00 AM  1A D1 vs D2Byron Youth - G11 2 vs.Owatonna Soc - G112
 610753  Coon Rapids Soccer Complex  01:00 PM  3N B1 vs B2CR United - Girls 2008 C3 4 vs.TCU Girls U111
 610752  Townelakes  01:00 PM  1 B3 vs B4STMA - Fredrickson 5 vs.Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C34
 610764  Caswell North Complex  04:00 PM  05 D4 vs D5Mankato Unit - G11 0 vs.St. Peter Soccer Club - G118

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610786  SSP Jefferson  01:00 PM  1 A5 vs A4South St. Paul - G11 Tjaden 4 vs.Inver Grove Heights Soccer Association - G113
 610762  Townelakes  01:00 PM  1 B3 vs B2STMA - Fredrickson 2 vs.TCU Girls U116
 610780  Hudson Soccer Complex  01:30 PM  07 A1 vs A2Hudson Soccer Association - WIHUD - G11 10 vs.Hastings Fut - G110
 610806  Buffalo - Bentfield Sports Complex  02:00 PM  WRC3 C3 vs C2Wright County - G11 - Taylor 7 vs.Orono-Weston - G110
 610763  Coon Rapids Soccer Complex  03:00 PM  3S B1 vs B4CR United - Girls 2008 C3 3 vs.Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C32
 610771  St. Peter MN  03:15 PM  3 D5 vs D4St. Peter Soccer Club - G11 5 vs.Mankato Unit - G110
 610805  Bayview  03:30 PM  01 C6 vs C5Waconia Socc - G11 4 vs.Wright County - G11 - S. Doimer1

Bracket - Wednesday, September 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610772  Owatonna Soccer Complex  06:30 PM  8 D2 vs D4Owatonna Soc - G11 4 vs.Mankato Unit - G110

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610795  Orono High School  12:30 AM  07 C4 vs C5Orono-Weston - G11 7 vs.Wright County - G11 - S. Doimer2
 610754  Selke  09:00 AM  13 B4 vs B2Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C3 3 vs.TCU Girls U113
 610796  Orono High School  09:00 AM  07 C2 vs C3Orono-Weston - G11 0 vs.Wright County - G11 - Taylor4
 610755  Coon Rapids Soccer Complex  10:45 AM  3S B1 vs B3CR United - Girls 2008 C3 4 vs.STMA - Fredrickson0
 610781  Golfview  12:00 PM  3 A3 vs A1River Falls Soccer Club - G11 0 vs.Hudson Soccer Association - WIHUD - G1111
 610766  Watson  03:00 PM  6N D3 vs D1RYSA U11C3 1 vs.Byron Youth - G110
 610779  Rich Valley Athletic Complex  04:00 PM  1 A4 vs A5Inver Grove Heights Soccer Association - G11 2 vs.South St. Paul - G11 Tjaden3

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610773  Byron Field  12:30 PM  2A D1 vs D3Byron Youth - G11 4 vs.RYSA U11C33
 610808  Orono Middle School  01:15 PM  13 C2 vs C1Orono-Weston - G11 4 vs.CC United - GU11 C30
 610788  Hudson Soccer Complex  01:30 PM  05 A1 vs A3Hudson Soccer Association - WIHUD - G11 5 vs.River Falls Soccer Club - G111
 610807  Buffalo - Northwinds Elementary School  03:30 PM  08 C5 vs C4Wright County - G11 - S. Doimer 0 vs.Orono-Weston - G113
 610787  Hastings Vets Athletic Complex  06:00 PM  08 A2 vs A4Hastings Fut - G11 1 vs.Inver Grove Heights Soccer Association - G112

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610799  Bayview  09:00 AM  01 C6 vs C4Waconia Socc - G11 5 vs.Orono-Weston - G114
 610756  Liberty Elementary  11:00 AM  01 B2 vs B3TCU Girls U11 5 vs.STMA - Fredrickson1
 610757  Selke  11:30 AM  13 B4 vs B1Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C3 2 vs.CR United - Girls 2008 C31
 610767  Byron Field  02:30 PM  2A D1 vs D4Byron Youth - G11 1 vs.Mankato Unit - G111
 610798  Buffalo - Bentfield Sports Complex  05:15 PM  WRC3 C3 vs C1Wright County - G11 - Taylor 5 vs.CC United - GU11 C31

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610789  Golfview  01:00 PM  3 A3 vs A5River Falls Soccer Club - G11 0 vs.South St. Paul - G11 Tjaden10
 610774  Watson  01:00 PM  6N D3 vs D5RYSA U11C3 3 vs.St. Peter Soccer Club - G113
 610775  Casper Park Soccer Fields  02:00 PM  6 D4 vs D1Mankato Unit - G11 0 vs.Byron Youth - G113
 610790  Rich Valley Athletic Complex  03:30 PM  4 A4 vs A1Inver Grove Heights Soccer Association - G11 0 vs.Hudson Soccer Association - WIHUD - G114
 610811  Westonka Hilltop Primary  03:45 PM  WK13 C4 vs C3Orono-Weston - G11 0 vs.Wright County - G11 - Taylor3
 610810  Buffalo - Bentfield Sports Complex  05:00 PM  WRC3 C5 vs C2Wright County - G11 - S. Doimer   vs.Orono-Weston - G11 
 610809  Bayview  05:00 PM  01 C6 vs C1Waconia Socc - G11 3 vs.CC United - GU11 C34

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610758  Selke  09:00 AM  13 B4 vs B3Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C3 4 vs.STMA - Fredrickson0
 610759  Liberty Elementary  09:45 AM  01 B2 vs B1TCU Girls U11 1 vs.CR United - Girls 2008 C33
 610801  Westonka Hilltop Primary  10:15 AM  WK13 C2 vs C5Orono-Weston - G11 3 vs.Wright County - G11 - S. Doimer1
 610783  Hastings Vets Athletic Complex  10:20 AM  01 A2 vs A3Hastings Fut - G11 2 vs.River Falls Soccer Club - G113
 610784  SSP Jefferson  10:30 AM  1 A5 vs A1South St. Paul - G11 Tjaden 2 vs.Hudson Soccer Association - WIHUD - G111
 610800  Diethelm Park  12:00 PM  09 C1 vs C6CC United - GU11 C3 2 vs.Waconia Socc - G113
 610768  Owatonna Soccer Complex  12:00 PM  8 D2 vs D3Owatonna Soc - G11 3 vs.RYSA U11C33
 610769  St. Peter MN  02:00 PM  3 D5 vs D1St. Peter Soccer Club - G11 0 vs.Byron Youth - G110
 610802  Buffalo - Bentfield Sports Complex  04:30 PM  WRC3 C3 vs C4Wright County - G11 - Taylor 3 vs.Orono-Weston - G111

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610803  Orono High School  10:30 AM  00 C4 vs C6Orono-Weston - G11 2 vs.Waconia Socc - G111
 610791  Golfview  01:00 PM  3 A3 vs A2River Falls Soccer Club - G11 2 vs.Hastings Fut - G112
 610782  Hudson Soccer Complex  01:30 PM  05 A1 vs A4Hudson Soccer Association - WIHUD - G11 5 vs.Inver Grove Heights Soccer Association - G111
 610776  Watson  02:30 PM  5S D3 vs D2RYSA U11C3 0 vs.Owatonna Soc - G114

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610785  Hastings Vets Athletic Complex  09:10 AM  01 A2 vs A5Hastings Fut - G11 0 vs.South St. Paul - G11 Tjaden8
 610804  Diethelm Park  10:30 AM  09 C1 vs C3CC United - GU11 C3 1 vs.Wright County - G11 - Taylor6
 610760  Liberty Elementary  11:00 AM  01 B2 vs B4TCU Girls U11 1 vs.Central MN Youth Soccer Assoc - G11 C31
 610761  Townelakes  01:00 PM  1 B3 vs B1STMA - Fredrickson 0 vs.CR United - Girls 2008 C33
 610770  Owatonna Soccer Complex  01:15 PM  8 D2 vs D5Owatonna Soc - G11 3 vs.St. Peter Soccer Club - G111

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610793  SSP Jefferson  11:00 AM  1 A5 vs A2South St. Paul - G11 Tjaden 4 vs.Hastings Fut - G110
 610777  Caswell North Complex  01:00 PM  06 D4 vs D3Mankato Unit - G11 4 vs.RYSA U11C32
 610778  St. Peter MN  02:15 PM  3 D5 vs D2St. Peter Soccer Club - G11 0 vs.Owatonna Soc - G111
 610792  Rich Valley Athletic Complex  03:30 PM  4 A4 vs A3Inver Grove Heights Soccer Association - G11 2 vs.River Falls Soccer Club - G110






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.