2019 Minnesota Presidents Cup
Team Schedules - Girls 16U
       

Bracket Ladder Display Semi-Final Final      


ALL A B      




Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 A4 : Three Rivers 031337 2  4  1 
 A2 : Salvo SC 03G Orange3104 1  0  3 
 A3 : CC United - GU16 Premier0033 1  -3  5 
 A1 : MTA 03G Elite-Hartwell1102 0  -1  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
 B2 : MapleBrook SC GU16PR2 - Chance3339 3  11  0 
 B3 : Waconia Socc - G160336 2  3  4 
 B4 : MN Rush C1013003 1  -7  10 
 B1 : Lakeville Soccer Club - G160000 0  -7  8 

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16743  Coon Rapids Soccer Complex  01:00 PM  1 A1 vs A4MTA 03G Elite-Hartwell 1 vs.Three Rivers 031
 16744  Coon Rapids Soccer Complex  01:00 PM  2 A2 vs A3Salvo SC 03G Orange 3 vs.CC United - GU16 Premier1
 16749  Coon Rapids Soccer Complex  01:00 PM  3 B1 vs B4Lakeville Soccer Club - G16 1 vs.MN Rush C1012
 16750  Coon Rapids Soccer Complex  01:00 PM  4 B2 vs B3MapleBrook SC GU16PR2 - Chance 4 vs.Waconia Socc - G160

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16745  Coon Rapids Soccer Complex  09:00 AM  1 A1 vs A2MTA 03G Elite-Hartwell 0 vs.Salvo SC 03G Orange0
 16746  Coon Rapids Soccer Complex  09:00 AM  2 A3 vs A4CC United - GU16 Premier 0 vs.Three Rivers 032
 16751  Coon Rapids Soccer Complex  09:00 AM  3 B1 vs B2Lakeville Soccer Club - G16 0 vs.MapleBrook SC GU16PR2 - Chance3
 16752  Coon Rapids Soccer Complex  09:00 AM  4 B3 vs B4Waconia Socc - G16 4 vs.MN Rush C1010

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16747  Sand Creek Park  06:00 PM  01 A1 vs A3MTA 03G Elite-Hartwell 0 vs.CC United - GU16 Premier1
 16748  Sand Creek Park  06:00 PM  02 A2 vs A4Salvo SC 03G Orange 0 vs.Three Rivers 032
 16753  Sand Creek Park  07:30 PM  01 B1 vs B3Lakeville Soccer Club - G16 0 vs.Waconia Socc - G163
 16754  Sand Creek Park  07:30 PM  02 B2 vs B4MapleBrook SC GU16PR2 - Chance 5 vs.MN Rush C1010

Semi-Final - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 808796  Bandimere  06:00 PM  03 Three Rivers 03 1 vs.Waconia Socc - G160
 808797  Bandimere  06:00 PM  02 MapleBrook SC GU16PR2 - Chance 1 vs.Salvo SC 03G Orange2

Final - Sunday, May 19, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 808736  West St. Paul Dome  09:45 AM  T Three Rivers 03 1 vs.Salvo SC 03G Orange0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.