Team Schedules - B15 Classic 1  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B C


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A1 : MUS 15U Boys Copa333033333327 9  21  8  25  3 2
 A2 : Lakeville Soccer Club - B15030303333321 7  15  16  25  2 0
 A6 : White Bear SC 04 Boys Black033331100317 5  2  12  14  2 0
 A3 : Mankato Unit - B15303030000312 4  -9  31  12  1 0
 A5 : Orono-Weston - B1500101310006 1  -11  22  8  0 0
 A4 : Fusion Boys 04 Select 230000100004 1  -18  34  7  5 8

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B5 : Tonka United 04 B Academy Blue313133333326 8  24  3  26  7 0
 B1 : Fusion Boys 04 Select 1130313333323 7  18  5  22  2 0
 B4 : North Suburban Soccer Association - B15033033100013 4  -6  28  19  8 0
 B6 : NMSA B 2004 C1303011001312 3  -3  22  16  2 0
 B2 : Keliix-Intra - B15-C1003000310310 3  -12  30  10  0 0
 B3 : Crow River Soccer Club - B1500000100001 0  -21  46  6  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 C3 : STMA - Rohrer13033333xx19 6  7  11  16  3 0
 C2 : Sporting St. Croix 04 Academy Blue Boys03333303xx18 6  15  7  21  0 0
 C4 : MapleBrook SC - BU15C1 - Amusu30033030xx12 4  -1  18  14  1 1
 C5 : Richfield Soccer Association - B1503000003xx6 2  -9  21  10  4 0
 C1 : Salvo SC 04B South Steel C131000000xx4 1  -12  23  8  8 0

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887415  Vadnais Community Park  05:30 PM  1 B4 vs B5North Suburban Soccer Association - B15 0 vs.Tonka United 04 B Academy Blue4
 887384  Neiman Sports Complex  06:00 PM  E 9 A1 vs A2MUS 15U Boys Copa 5 vs.Lakeville Soccer Club - B151
 887364  Flint Hills Recreation Complex  06:00 PM  1 C1 vs C2Salvo SC 04B South Steel C1 3 vs.Sporting St. Croix 04 Academy Blue Boys2
 887363  Fernbrook Elementary School  06:30 PM  14 C4 vs C5MapleBrook SC - BU15C1 - Amusu 3 vs.Richfield Soccer Association - B151
 887383  Caswell North Complex  07:00 PM  03 A3 vs A6Mankato Unit - B15 2 vs.White Bear SC 04 Boys Black0
 887413  Watertown City fields  07:00 PM  CRVL B3 vs B6Crow River Soccer Club - B15 1 vs.NMSA B 2004 C12
 887385  Wayzata High School Turf Fields  08:00 PM  03 A4 vs A5Fusion Boys 04 Select 2 2 vs.Orono-Weston - B151

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887416  Neiman Sports Complex  06:00 PM  F 11 B2 vs B4Keliix-Intra - B15-C1 1 vs.North Suburban Soccer Association - B153

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887437  Maetzold Field  06:00 PM  1 B5 vs B1Tonka United 04 B Academy Blue 0 vs.Fusion Boys 04 Select 10

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887417  Wayzata High School Turf Fields  06:00 PM  01 B1 vs B3Fusion Boys 04 Select 1 11 vs.Crow River Soccer Club - B150

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887386  Steve Michaud  05:30 PM  8 A2 vs A4Lakeville Soccer Club - B15 5 vs.Fusion Boys 04 Select 21
 887366  Gleason Fields  06:45 PM  22 C4 vs C2MapleBrook SC - BU15C1 - Amusu 0 vs.Sporting St. Croix 04 Academy Blue Boys4
 887365  STMA Middle School East  07:00 PM  08 C3 vs C1STMA - Rohrer 1 vs.Salvo SC 04B South Steel C11
 887418  Lake Ann Park  07:45 PM  16 B5 vs B6Tonka United 04 B Academy Blue 4 vs.NMSA B 2004 C10
 887387  Neiman Sports Complex  08:00 PM  C 11 A1 vs A3MUS 15U Boys Copa 2 vs.Mankato Unit - B150

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887389  Wayzata High School Turf Fields  06:15 PM  01 A4 vs A1Fusion Boys 04 Select 2 0 vs.MUS 15U Boys Copa6
 887391  Orono Intermediate School  07:00 PM  10 A5 vs A3Orono-Weston - B15 1 vs.Mankato Unit - B152
 887420  Pine Hills North Park  07:30 PM  47 B6 vs B2NMSA B 2004 C1 4 vs.Keliix-Intra - B15-C10
 887390  Polar Lakes Park  07:40 PM  26 A6 vs A2White Bear SC 04 Boys Black 2 vs.Lakeville Soccer Club - B150

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887419  Shoreview Commons  07:00 PM  1 B4 vs B1North Suburban Soccer Association - B15 2 vs.Fusion Boys 04 Select 11

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887394  Polar Lakes Park  06:00 PM  26 A6 vs A4White Bear SC 04 Boys Black 2 vs.Fusion Boys 04 Select 20
 887370  Washington Park  06:30 PM  04 C5 vs C1Richfield Soccer Association - B15 4 vs.Salvo SC 04B South Steel C10
 887393  Steve Michaud  07:15 PM  8 A2 vs A3Lakeville Soccer Club - B15 6 vs.Mankato Unit - B152
 887423  Blake Middle School  07:30 PM  1 B2 vs B3Keliix-Intra - B15-C1 2 vs.Crow River Soccer Club - B150

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887434  Wayzata High School Turf Fields  06:00 PM  02 B1 vs B4Fusion Boys 04 Select 1 3 vs.North Suburban Soccer Association - B150

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887422  Plymouth Creek Playfield  05:30 PM  52 B1 vs B5Fusion Boys 04 Select 1 2 vs.Tonka United 04 B Academy Blue2

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887414  Wayzata High School Turf Fields  07:45 PM  02 B1 vs B2Fusion Boys 04 Select 1 3 vs.Keliix-Intra - B15-C10

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887397  Polar Lakes Park  06:00 PM  26 A6 vs A1White Bear SC 04 Boys Black 2 vs.MUS 15U Boys Copa1
 887425  Minnetonka High School  06:00 PM  08 B2 vs B5Keliix-Intra - B15-C1 0 vs.Tonka United 04 B Academy Blue4
 887371  STMA Middle School East  06:00 PM  08 C3 vs C4STMA - Rohrer 4 vs.MapleBrook SC - BU15C1 - Amusu1
 887396  Caswell North Complex  06:30 PM  01 A3 vs A4Mankato Unit - B15 4 vs.Fusion Boys 04 Select 22
 887426  Watertown City fields  07:15 PM  CRVL B3 vs B4Crow River Soccer Club - B15 3 vs.North Suburban Soccer Association - B154
 887372  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:15 PM  2 C2 vs C5Sporting St. Croix 04 Academy Blue Boys 5 vs.Richfield Soccer Association - B150
 887427  Pine Hills North Park  08:00 PM  47 B6 vs B1NMSA B 2004 C1 1 vs.Fusion Boys 04 Select 15

Bracket - Wednesday, June 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887441  Shoreview Commons  05:30 PM  1 B4 vs B3North Suburban Soccer Association - B15 5 vs.Crow River Soccer Club - B150
 887369  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:15 PM  3 C2 vs C3Sporting St. Croix 04 Academy Blue Boys 4 vs.STMA - Rohrer2
 887399  Steve Michaud  07:20 PM  9 A2 vs A1Lakeville Soccer Club - B15 3 vs.MUS 15U Boys Copa4

Bracket - Thursday, June 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887367  Flint Hills Recreation Complex  07:15 PM  1 C1 vs C4Salvo SC 04B South Steel C1 1 vs.MapleBrook SC - BU15C1 - Amusu3

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887400  Orono Intermediate School  06:00 PM  10 A5 vs A4Orono-Weston - B15 1 vs.Fusion Boys 04 Select 21
 887398  Hanifl Fields Athletic Park  07:30 PM  41 A6 vs A3White Bear SC 04 Boys Black 4 vs.Mankato Unit - B150
 887429  Parade Stadium  08:00 PM  1 B2 vs B1Keliix-Intra - B15-C1 0 vs.Fusion Boys 04 Select 17
 887424  Pine Hills North Park  08:00 PM  48 B6 vs B4NMSA B 2004 C1 3 vs.North Suburban Soccer Association - B153

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887374  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:15 PM  3 C2 vs C1Sporting St. Croix 04 Academy Blue Boys 5 vs.Salvo SC 04B South Steel C10

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887395  Steve Michaud  07:30 PM  8 A2 vs A5Lakeville Soccer Club - B15 4 vs.Orono-Weston - B151
 887428  Pine Hills North Park  08:00 PM  47 B6 vs B3NMSA B 2004 C1 2 vs.Crow River Soccer Club - B152

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887431  Southpointe  07:00 PM  02 B4 vs B2North Suburban Soccer Association - B15 3 vs.Keliix-Intra - B15-C14

Bracket - Friday, June 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887388  Orono Intermediate School  05:00 PM  10 A5 vs A6Orono-Weston - B15 0 vs.White Bear SC 04 Boys Black0
 887373  Taft Field  07:30 PM  1 C5 vs C4Richfield Soccer Association - B15 1 vs.MapleBrook SC - BU15C1 - Amusu3

Bracket - Saturday, June 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887406  Caswell North Complex  10:30 AM  02 A3 vs A5Mankato Unit - B15 1 vs.Orono-Weston - B152

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887376  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:30 PM  2 C2 vs C4Sporting St. Croix 04 Academy Blue Boys 3 vs.MapleBrook SC - BU15C1 - Amusu0
 887401  Wayzata High School Turf Fields  06:00 PM  01 A4 vs A2Fusion Boys 04 Select 2 0 vs.Lakeville Soccer Club - B156
 887403  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  41 A6 vs A5White Bear SC 04 Boys Black 2 vs.Orono-Weston - B152
 887433  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 B6 vs B5NMSA B 2004 C1 0 vs.Tonka United 04 B Academy Blue3
 887402  Caswell North Complex  07:00 PM  03 A3 vs A1Mankato Unit - B15 1 vs.MUS 15U Boys Copa7
 887432  Watertown City Fields  07:30 PM  1 B3 vs B1Crow River Soccer Club - B15 0 vs.Fusion Boys 04 Select 18
 887368  Taft Field  07:30 PM  1 C5 vs C3Richfield Soccer Association - B15 1 vs.STMA - Rohrer2

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887430  Lake Ann Park  07:30 PM  16 B5 vs B4Tonka United 04 B Academy Blue 5 vs.North Suburban Soccer Association - B151
 887379  STMA Middle School East  07:30 PM  08 C3 vs C2STMA - Rohrer 2 vs.Sporting St. Croix 04 Academy Blue Boys1
 887392  Neiman Sports Complex  08:00 PM  E 11 A1 vs A5MUS 15U Boys Copa 4 vs.Orono-Weston - B150

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887442  Oakwood Playfield  06:00 PM  36 B1 vs B6Fusion Boys 04 Select 1 1 vs.NMSA B 2004 C10
 887408  Caswell North Complex  07:00 PM  02 A3 vs A2Mankato Unit - B15 0 vs.Lakeville Soccer Club - B157
 887375  Dakota Cty Tech College  08:00 PM  1 C1 vs C3Salvo SC 04B South Steel C1 0 vs.STMA - Rohrer1

Bracket - Sunday, June 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887421  Lake Ann Park  01:00 PM  16 B5 vs B3Tonka United 04 B Academy Blue 4 vs.Crow River Soccer Club - B150

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887436  Watertown City fields  05:30 PM  CRVL B3 vs B5Crow River Soccer Club - B15 0 vs.Tonka United 04 B Academy Blue6
 887405  Steve Michaud  07:20 PM  9 A2 vs A6Lakeville Soccer Club - B15 4 vs.White Bear SC 04 Boys Black1
 887404  Neiman Sports Complex  07:30 PM  G 11 A1 vs A4MUS 15U Boys Copa 6 vs.Fusion Boys 04 Select 21
 887378  STMA Middle School East  07:30 PM  08 C3 vs C5STMA - Rohrer 4 vs.Richfield Soccer Association - B152
 887377  Fernbrook Elementary School  07:30 PM  14 C4 vs C1MapleBrook SC - BU15C1 - Amusu 5 vs.Salvo SC 04B South Steel C12

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887435  Blake Middle School  08:30 PM  1 B2 vs B6Keliix-Intra - B15-C1 2 vs.NMSA B 2004 C12

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887412  Neiman Sports Complex  06:00 PM  F 11 A1 vs A6MUS 15U Boys Copa 3 vs.White Bear SC 04 Boys Black0
 887381  MG Sports Dome  06:00 PM  1 C4 vs C3MapleBrook SC - BU15C1 - Amusu 1 vs.STMA - Rohrer2
 887411  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  02 A4 vs A3Fusion Boys 04 Select 2 0 vs.Mankato Unit - B151
 887410  Westonka MWHS  07:30 PM  03 A5 vs A2Orono-Weston - B15 0 vs.Lakeville Soccer Club - B155
 887382  Taft Field  07:30 PM  1 C5 vs C2Richfield Soccer Association - B15 0 vs.Sporting St. Croix 04 Academy Blue Boys3
 887440  Hopkins High School  07:50 PM  37 B5 vs B2Tonka United 04 B Academy Blue 4 vs.Keliix-Intra - B15-C10

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887439  Southpointe  05:30 PM  29 B4 vs B6North Suburban Soccer Association - B15 1 vs.NMSA B 2004 C14
 887409  Wayzata High School Turf Fields  06:00 PM  01 A4 vs A6Fusion Boys 04 Select 2 0 vs.White Bear SC 04 Boys Black2
 887407  Westonka MWHS  06:00 PM  03 A5 vs A1Orono-Weston - B15 0 vs.MUS 15U Boys Copa1
 887380  Flint Hills Recreation Complex  07:15 PM  2 C1 vs C5Salvo SC 04B South Steel C1 1 vs.Richfield Soccer Association - B152

Bracket - Tuesday, July 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887438  Blake Middle School  08:00 PM  1 B3 vs B2Crow River Soccer Club - B15 0 vs.Keliix-Intra - B15-C12