Team Schedules - B13 Black  
       



Bracket


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A6 : Northfield Soccer Association - B1333333318 6  14  9  17 
 A4 : New Prague S - B1333330315 5  12  3  15 
 A1 : Byron Youth Soccer Assoc - B1333033012 4  6  12  14 
 A5 : New Ulm United Soccer Club - B130330039 3  4  18  15 
 A2 : Mankato Unit - B130000336 2  -6  28  10 
 A3 : MN Rush U13 Blue0003003 1  -14  35  3 
 A7 : St. Peter - B130000000 0  -16  45  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B4 : STMA - Marble - B1333333 15 5  13  2  14 
 B3 : Northern Lights Soccer Club - B1303330312 4  8  7  14 
 B2 : Maplebrook BU13 Black30003 6 2  -7  41  5 
 B1 : Cambridge-Is - B130000000 0  -14  46  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C3 : Keliix-Intra - B1311313312 3  7  11  13 
 C4 : Shakopee Soc - B133113 311 3  7  12  14 
 C2 : Crystal-Robbinsdale 13U Black1111037 1  1  12  11 
 C1 : Orono-Weston - B13 Black1030 04 1  -4  24  13 
 C5 : MUS 13U Boys Samba0110002 0  -11  20  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D2 : SAYEC - B1330333315 5  11  11  16 
 D3 : Richfield Soccer Association - B1333300 9 3  6  9  10 
 D4 : SES B13U Royal0333009 3  -2  23  11 
 D1 : River Falls Soccer Club - B1300000 0 0  -15  35  4 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226752  Westonka MWHS  09:00 AM  02 C1 vs C2Orono-Weston - B13 Black 4 vs.Crystal-Robbinsdale 13U Black4
 226739  Taft Field  10:30 AM  1 D3 vs D4Richfield Soccer Association - B13 7 vs.SES B13U Royal2
 226740  Golfview  11:00 AM  2 D1 vs D2River Falls Soccer Club - B13 0 vs.SAYEC - B1311
 226751  17th Avenue Sports Complex  01:00 PM  4 C4 vs C5Shakopee Soc - B13 6 vs.MUS 13U Boys Samba3
 226727  Elmcrest Park  02:00 PM  01 B3 vs B4Northern Lights Soccer Club - B13 1 vs.STMA - Marble - B132
 226767  Byron Field  04:00 PM  4 A1 vs A2Byron Youth Soccer Assoc - B13 5 vs.Mankato Unit - B132
 226728  Isanti Soccer Complex  04:00 PM  8 B1 vs B2Cambridge-Is - B13 2 vs.Maplebrook BU13 Black3
 226766  New Prague Community Center  05:00 PM  1 A4 vs A7New Prague S - B13 5 vs.St. Peter - B130
 226768  MLC Soccer Fields  05:00 PM  6 A5 vs A6New Ulm United Soccer Club - B13 5 vs.Northfield Soccer Association - B136

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226763  Neiman Sports Complex  01:00 PM  B 11 C3 vs C2Keliix-Intra - B13 1 vs.Crystal-Robbinsdale 13U Black1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226742  Golfview  11:00 AM  2 D1 vs D3River Falls Soccer Club - B13 2 vs.Richfield Soccer Association - B1310
 226758  Neiman Sports Complex  03:00 PM  C 11 C5 vs C4MUS 13U Boys Samba 3 vs.Shakopee Soc - B133
 226730  Isanti Soccer Complex  04:00 PM  8 B1 vs B3Cambridge-Is - B13 0 vs.Northern Lights Soccer Club - B139
 226729  STMA High School  04:00 PM  40 B4 vs B2STMA - Marble - B13 15 vs.Maplebrook BU13 Black0
 226769  Fuad Mansour  04:45 PM  M03 A3 vs A1MN Rush U13 Blue 0 vs.Byron Youth Soccer Assoc - B136
 226770  Caswell North Complex  05:15 PM  03 A2 vs A4Mankato Unit - B13 0 vs.New Prague S - B137

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226764  17th Avenue Sports Complex  01:00 PM  4 C4 vs C3Shakopee Soc - B13 2 vs.Keliix-Intra - B132
 226765  Neiman Sports Complex  01:00 PM  B 11 C5 vs C2MUS 13U Boys Samba 0 vs.Crystal-Robbinsdale 13U Black0
 226771  Spring Creek  04:00 PM  1 A6 vs A7Northfield Soccer Association - B13 11 vs.St. Peter - B130

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226744  Neiman Sports Complex  10:40 AM  B 11 D4 vs D1SES B13U Royal 5 vs.River Falls Soccer Club - B130
 226772  Spring Creek  12:15 PM  7 A6 vs A2Northfield Soccer Association - B13 8 vs.Mankato Unit - B132
 226773  MLC Soccer Fields  02:00 PM  6 A5 vs A3New Ulm United Soccer Club - B13 5 vs.MN Rush U13 Blue0
 226731  Gleason Fields  02:00 PM  24 B2 vs B3Maplebrook BU13 Black 1 vs.Northern Lights Soccer Club - B1312
 226732  STMA High School  04:00 PM  40 B4 vs B1STMA - Marble - B13 17 vs.Cambridge-Is - B130
 226774  Byron Field  05:30 PM  4 A1 vs A4Byron Youth Soccer Assoc - B13 1 vs.New Prague S - B132
 226743  Tiza Academy Field  05:30 PM  1 D2 vs D3SAYEC - B13 1 vs.Richfield Soccer Association - B137

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226738  Isanti Soccer Complex  11:00 AM  8 B1 vs B4Cambridge-Is - B13 0 vs.STMA - Marble - B139
 226783  Gault Soccer Complex  12:30 PM  3 A7 vs A1St. Peter - B13 0 vs.Byron Youth Soccer Assoc - B1312
 226782  MLC Soccer Fields  02:00 PM  6 A5 vs A2New Ulm United Soccer Club - B13 7 vs.Mankato Unit - B130
 226737  Elmcrest Park  02:00 PM  D1 B3 vs B2Northern Lights Soccer Club - B13 12 vs.Maplebrook BU13 Black0
 226753  Neiman Sports Complex  02:30 PM  G 11 C3 vs C1Keliix-Intra - B13 5 vs.Orono-Weston - B13 Black4
 226781  Fuad Mansour  02:45 PM  M05 A3 vs A4MN Rush U13 Blue 0 vs.New Prague S - B138
 226749  Washington Park  03:00 PM  04 D3 vs D2Richfield Soccer Association - B13 1 vs.SAYEC - B133
 226750  Golfview  05:00 PM  2 D1 vs D4River Falls Soccer Club - B13 1 vs.SES B13U Royal4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226776  Gault Soccer Complex  10:00 AM  3 A7 vs A3St. Peter - B13 1 vs.MN Rush U13 Blue2
 226745  Neiman Sports Complex  12:00 PM  G 11 D4 vs D3SES B13U Royal 1 vs.Richfield Soccer Association - B130
 226777  Byron Field  01:00 PM  4 A1 vs A5Byron Youth Soccer Assoc - B13 5 vs.New Ulm United Soccer Club - B134
 226734  Gleason Fields  02:00 PM  24 B2 vs B1Maplebrook BU13 Black 1 vs.Cambridge-Is - B130
 226755  Robbinsdale Middle School - Grass Field  02:00 PM  1 C2 vs C3Crystal-Robbinsdale 13U Black 1 vs.Keliix-Intra - B131
 226756  Parade Stadium  03:30 PM  1 C5 vs C1MUS 13U Boys Samba 0 vs.Orono-Weston - B13 Black3
 226733  STMA High School  04:00 PM  40 B4 vs B3STMA - Marble - B13 4 vs.Northern Lights Soccer Club - B131
 226775  New Prague Community Center  05:00 PM  1 A4 vs A6New Prague S - B13 1 vs.Northfield Soccer Association - B132
 226746  Tiza Academy Field  05:00 PM  1 D2 vs D1SAYEC - B13 5 vs.River Falls Soccer Club - B131

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226736  Elmcrest Park  11:45 AM  01 B3 vs B1Northern Lights Soccer Club - B13 7 vs.Cambridge-Is - B130
 226786  Caswell North Complex  12:00 PM  03 A2 vs A7Mankato Unit - B13 9 vs.St. Peter - B130
 226784  Fuad Mansour  01:00 PM  M03 A3 vs A6MN Rush U13 Blue 0 vs.Northfield Soccer Association - B1311
 226760  Orono Middle School  01:30 PM  12 C1 vs C3Orono-Weston - B13 Black 3 vs.Keliix-Intra - B138
 226741  Neiman Sports Complex  01:30 PM  G 11 D4 vs D2SES B13U Royal 0 vs.SAYEC - B137
 226759  Robbinsdale Middle School - Grass Field  03:30 PM  1 C2 vs C4Crystal-Robbinsdale 13U Black 3 vs.Shakopee Soc - B134
 226785  New Prague Community Center  04:00 PM  1 A4 vs A5New Prague S - B13 7 vs.New Ulm United Soccer Club - B130

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226778  Spring Creek  11:00 AM  7 A6 vs A1Northfield Soccer Association - B13 4 vs.Byron Youth Soccer Assoc - B131
 226780  Gault Soccer Complex  11:00 AM  3 A7 vs A5St. Peter - B13 0 vs.New Ulm United Soccer Club - B136
 226754  Orono Middle School  12:00 PM  13 C1 vs C4Orono-Weston - B13 Black   vs.Shakopee Soc - B13 
 226735  Gleason Fields  02:00 PM  24 B2 vs B4Maplebrook BU13 Black   vs.STMA - Marble - B13 
 226757  Robbinsdale Middle School - Grass Field  03:30 PM  1 C2 vs C5Crystal-Robbinsdale 13U Black 4 vs.MUS 13U Boys Samba2
 226779  Caswell North Complex  04:00 PM  03 A2 vs A3Mankato Unit - B13 4 vs.MN Rush U13 Blue1
 226747  Tiza Academy Field  05:00 PM  1 D2 vs D4SAYEC - B13 8 vs.SES B13U Royal2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 226761  Neiman Sports Complex  01:00 PM  B 11 C3 vs C5Keliix-Intra - B13 4 vs.MUS 13U Boys Samba0
 226762  17th Avenue Sports Complex  01:00 PM  7 C4 vs C1Shakopee Soc - B13 7 vs.Orono-Weston - B13 Black1
 226748  Taft Field  02:00 PM  1 D3 vs D1Richfield Soccer Association - B13   vs.River Falls Soccer Club - B13