2019 MYSA Summer State Championships 11U-12U
Team Schedules - G11 Classic 3
       

Bracket Ladder Display Semi-Final Final      


ALL A B C      




Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 1 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : MapleBrook SC GU11C3 - Price94922 2  4  0  4 
 A3 : CR United - Girls 2008 C3104822 2  4  0  4 
 A2 : IGH Heat - G11-C30404 0  -3  3  0 
 A4 : Hastings Fut - G110404 0  -5  7  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B1 : Three Rivers - G11541019 1  3  2  5 
 B2 : Great River - G11 - Erickson54817 1  1  2  3 
 B3 : Hastings Fut - G114408 0  -1  1  0 
 B4 : Northfield Soccer - G11C34408 0  -3  3  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C1 : South St. Paul - G11 Tjaden84921 2  2  2  4 
 C4 : Orono-Weston - G1194215 1  1  3  4 
 C2 : MN Rush C3010448 0  -1  1  0 
 C3 : STMA - Fredrickson0448 0  -2  2  0 

Bracket - Friday, July 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107692  Watson  05:00 PM  1S A1 vs A2MapleBrook SC GU11C3 - Price 2 vs.IGH Heat - G11-C30
 107691  Watson  05:00 PM  1N A3 vs A4CR United - Girls 2008 C3 5 vs.Hastings Fut - G110
 107704  Watson  05:00 PM  2N B1 vs B2Three Rivers - G11 2 vs.Great River - G11 - Erickson2
 107703  Watson  05:00 PM  2S B3 vs B4Hastings Fut - G11 0 vs.Northfield Soccer - G11C30
 107698  Watson  05:00 PM  3N C1 vs C2South St. Paul - G11 Tjaden 1 vs.MN Rush C3010
 107697  Watson  05:00 PM  3S C3 vs C4STMA - Fredrickson 0 vs.Orono-Weston - G112

Bracket - Saturday, July 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107693  TBD   --    --  A4 vs A2Hastings Fut - G11 0 vs.IGH Heat - G11-C30
 107694  TBD   --    --  A1 vs A3MapleBrook SC GU11C3 - Price 0 vs.CR United - Girls 2008 C30
 107705  TBD   --    --  B4 vs B2Northfield Soccer - G11C3 0 vs.Great River - G11 - Erickson0
 107699  TBD   --    --  C4 vs C2Orono-Weston - G11 0 vs.MN Rush C3010
 107700  TBD   --    --  C1 vs C3South St. Paul - G11 Tjaden 0 vs.STMA - Fredrickson0
 107706  TBD   --    --  B1 vs B3Three Rivers - G11 0 vs.Hastings Fut - G110

Bracket - Sunday, July 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107696  Watson  09:00 AM  6S A2 vs A3IGH Heat - G11-C3 0 vs.CR United - Girls 2008 C31
 107695  Watson  09:00 AM  2N A4 vs A1Hastings Fut - G11 0 vs.MapleBrook SC GU11C3 - Price2
 107708  Watson  10:00 AM  1South B2 vs B3Great River - G11 - Erickson 1 vs.Hastings Fut - G110
 107707  Watson  10:00 AM  1North B4 vs B1Northfield Soccer - G11C3 0 vs.Three Rivers - G113
 107702  Watson  10:00 AM  3North C2 vs C3MN Rush C301 0 vs.STMA - Fredrickson0
 107701  Watson  10:00 AM  2South C4 vs C1Orono-Weston - G11 2 vs.South St. Paul - G11 Tjaden3

Semi-Final - Sunday, July 21, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 107709  Watson  02:00 PM  3North MapleBrook SC GU11C3 - Price 0 vs.South St. Paul - G11 Tjaden1
 107710  Watson  02:00 PM  3South Three Rivers - G11 0 vs.CR United - Girls 2008 C32

Final - Sunday, July 21, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 107711  Watson  05:00 PM  1N South St. Paul - G11 Tjaden 2 vs.CR United - Girls 2008 C30






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.