Team Schedules - G19 Classic 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A09 : Gitchi Gummi U18GC1333333333027 9  19  10  24  1 0
 A01 : FIRE SC 00/01333113330323 7  15  14  25  3 0
 A02 : Sporting St. Croix 00 Girls0013 3333319 6  15  9  21  2 0
 A07 : AYSA -- CLOQUET U18GC1033313303019 6  7  18  24  1 0
 A04 : Central Minn - Girls 18 C1033033 03318 6  11  12  21  0 0
 A05 : STMA - Hassinger333003003015 5  -7  27  16  0 0
 A08 : East Select GU18C130000003006 2  -15  46  11  1 0
 A03 : MapleBrook SC - GU18C1 - Malley30000000003 1  -19  33  9  3 0
 A06 : Princeton Yo - G1800000000000 0  -26  74  6  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B2 : Salvo SC 00G Orange333303333125 8  11  18  24  0 0
 B6 : Mankato Unit - G19333333003122 7  14  9  22  0 0
 B5 : Owatonna Soc - G18330030033318 6  8  18  25  0 0
 B1 : EAG G18U C1 Campos03011100017 1  -8  25  12  0 0
 B4 : New Ulm Area - G1800100130117 1  -9  20  11  1 0
 B3 : MN Rush C10100300100015 1  -16  32  8  1 0

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889628  Gleason Fields  07:30 PM  24 A03 vs A06MapleBrook SC - GU18C1 - Malley 6 vs.Princeton Yo - G180

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889607  Caswell North Complex  06:00 PM  02 B6 vs B4Mankato Unit - G19 2 vs.New Ulm Area - G181

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889611  Caswell North Complex  06:30 PM  02 B6 vs B3Mankato Unit - G19 4 vs.MN Rush C1010

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889629  Selke  06:30 PM  15 A04 vs A05Central Minn - Girls 18 C1 1 vs.STMA - Hassinger2

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889662  National Sports Center  06:50 PM  H4 A01 vs A03FIRE SC 00/01 4 vs.MapleBrook SC - GU18C1 - Malley0

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889634  Paha Sapa-Upper Field  06:00 PM  1 A02 vs A09Sporting St. Croix 00 Girls 1 vs.Gitchi Gummi U18GC12
 889604  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  3 B5 vs B3Owatonna Soc - G18 4 vs.MN Rush C1010
 889635  MG Sports Dome  07:00 PM  1 A03 vs A08MapleBrook SC - GU18C1 - Malley 2 vs.East Select GU18C14
 889636  Selke  07:00 PM  16 A04 vs A07Central Minn - Girls 18 C1 3 vs.AYSA -- CLOQUET U18GC11

Bracket - Sunday, May 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889598  MLC Soccer Fields  04:00 PM  6 B4 vs B5New Ulm Area - G18 1 vs.Owatonna Soc - G183

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889600  Bridle Ridge Park  05:30 PM  1 B1 vs B3EAG G18U C1 Campos 2 vs.MN Rush C1013

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889638  North Elementary  06:30 PM  1 A06 vs A04Princeton Yo - G18 0 vs.Central Minn - Girls 18 C17

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889633  Arlington Field  07:00 PM  001 A08 vs A09East Select GU18C1 0 vs.Gitchi Gummi U18GC16

Bracket - Friday, May 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889605  Thresher Park  07:00 PM  B2 B1 vs B5EAG G18U C1 Campos 4 vs.Owatonna Soc - G183

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889643  Selke  05:30 PM  16 A04 vs A09Central Minn - Girls 18 C1 2 vs.Gitchi Gummi U18GC14
 889642  Fernbrook Elementary School  05:50 PM  14 A03 vs A01MapleBrook SC - GU18C1 - Malley 1 vs.FIRE SC 00/014
 889644  STMA Middle School East  06:00 PM  08 A05 vs A08STMA - Hassinger 2 vs.East Select GU18C11
 889610  Caswell North Complex  07:30 PM  01 B6 vs B1Mankato Unit - G19 6 vs.EAG G18U C1 Campos0

Bracket - Sunday, June 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889630  STMA Middle School East  06:00 PM  09 A05 vs A03STMA - Hassinger 3 vs.MapleBrook SC - GU18C1 - Malley2

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889667  Arlington Field  05:00 PM  1 A08 vs A07East Select GU18C1 1 vs.AYSA -- CLOQUET U18GC12
 889665  Paha Sapa-Upper Field  06:00 PM  1 A02 vs A01Sporting St. Croix 00 Girls 0 vs.FIRE SC 00/012
 889666  STMA Middle School East  06:00 PM  09 A05 vs A04STMA - Hassinger 1 vs.Central Minn - Girls 18 C14
 889601  Owatonna Soccer Complex  07:00 PM  2 B5 vs B6Owatonna Soc - G18 1 vs.Mankato Unit - G192
 889602  MLC Soccer Fields  07:15 PM  6 B4 vs B1New Ulm Area - G18 1 vs.EAG G18U C1 Campos1

Bracket - Wednesday, June 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889647  Arlington Field  05:15 PM  1 A08 vs A04East Select GU18C1 1 vs.Central Minn - Girls 18 C17
 889646  Cloquet Hilltop Field  05:30 PM  3 A07 vs A05AYSA -- CLOQUET U18GC1 3 vs.STMA - Hassinger1
 889648  Arlington Field  07:00 PM  3 A09 vs A03Gitchi Gummi U18GC1 4 vs.MapleBrook SC - GU18C1 - Malley0
 889649  National Sports Center  07:15 PM  M2 A01 vs A02FIRE SC 00/01 2 vs.Sporting St. Croix 00 Girls2
 889613  Owatonna Soccer Complex  07:50 PM  3 B5 vs B4Owatonna Soc - G18 3 vs.New Ulm Area - G180

Bracket - Thursday, June 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889645  North Elementary  06:30 PM  1 A06 vs A07Princeton Yo - G18 0 vs.AYSA -- CLOQUET U18GC18
 889606  HealthEast Sports Center  07:00 PM  01 B2 vs B3Salvo SC 00G Orange 6 vs.MN Rush C1011

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889669  North Elementary  05:45 PM  1 A06 vs A05Princeton Yo - G18 1 vs.STMA - Hassinger2
 889670  Arlington Field  07:00 PM  2 A09 vs A08Gitchi Gummi U18GC1 4 vs.East Select GU18C11
 889596  Fuad Mansour  07:00 PM  M07 B3 vs B6MN Rush C101 0 vs.Mankato Unit - G197
 889668  Fernbrook Elementary School  07:50 PM  14 A03 vs A02MapleBrook SC - GU18C1 - Malley 0 vs.Sporting St. Croix 00 Girls4

Bracket - Tuesday, June 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889632  Cloquet Hilltop Field  05:15 PM  1 A07 vs A01AYSA -- CLOQUET U18GC1 3 vs.FIRE SC 00/013
 889608  HealthEast Sports Center  07:00 PM  04 B2 vs B5Salvo SC 00G Orange 5 vs.Owatonna Soc - G184

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889653  Cloquet Hilltop Field  05:00 PM  1 A07 vs A08AYSA -- CLOQUET U18GC1 6 vs.East Select GU18C10
 889651  STMA Middle School East  06:00 PM  08 A05 vs A01STMA - Hassinger 1 vs.FIRE SC 00/016
 889615  Fuad Mansour  06:30 PM  M05 B3 vs B1MN Rush C101 1 vs.EAG G18U C1 Campos1
 889652  North Elementary  07:00 PM  1 A06 vs A09Princeton Yo - G18 0 vs.Gitchi Gummi U18GC18
 889616  Caswell North Complex  07:00 PM  02 B6 vs B5Mankato Unit - G19 4 vs.Owatonna Soc - G181
 889650  Selke  07:15 PM  15 A04 vs A02Central Minn - Girls 18 C1   vs.Sporting St. Croix 00 Girls 
 889614  MLC Soccer Fields  07:15 PM  6 B4 vs B2New Ulm Area - G18 2 vs.Salvo SC 00G Orange4

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889655  Jean Duluth Field  05:15 PM  1 A09 vs A05Gitchi Gummi U18GC1 1 vs.STMA - Hassinger0

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889618  Flint Hills Recreation Complex  05:00 PM  1 B2 vs B6Salvo SC 00G Orange 3 vs.Mankato Unit - G192
 889656  National Sports Center  06:00 PM  M2 A01 vs A04FIRE SC 00/01 3 vs.Central Minn - Girls 18 C12
 889657  Paha Sapa-Upper Field  06:00 PM  1 A02 vs A03Sporting St. Croix 00 Girls 5 vs.MapleBrook SC - GU18C1 - Malley0
 889619  Fuad Mansour  06:45 PM  M05 B3 vs B5MN Rush C101 0 vs.Owatonna Soc - G183
 889617  Thresher Park  07:00 PM  B1 B1 vs B4EAG G18U C1 Campos 1 vs.New Ulm Area - G181
 889654  Arlington Field  07:30 PM  1 A08 vs A06East Select GU18C1 6 vs.Princeton Yo - G181

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889639  Cloquet Hilltop Field  05:30 PM  1 A07 vs A03AYSA -- CLOQUET U18GC1 4 vs.MapleBrook SC - GU18C1 - Malley1
 889626  National Sports Center  07:00 PM  M4 A01 vs A08FIRE SC 00/01 8 vs.East Select GU18C10

Bracket - Friday, June 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889623  Owatonna Soccer Complex  07:00 PM  3 B5 vs B2Owatonna Soc - G18 3 vs.Salvo SC 00G Orange1

Bracket - Saturday, June 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889612  HealthEast Sports Center  06:00 PM  01 B2 vs B1Salvo SC 00G Orange 2 vs.EAG G18U C1 Campos1

Bracket - Sunday, June 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889641  Arlington Field  07:00 PM  3 A09 vs A01Gitchi Gummi U18GC1 3F vs.FIRE SC 00/01
Forfeited Game
0

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889664  Cloquet Hilltop Field  05:00 PM  1 A07 vs A09AYSA -- CLOQUET U18GC1 2 vs.Gitchi Gummi U18GC15
 889637  North Elementary  05:30 PM  1 A05 vs A06STMA - Hassinger 3 vs.Princeton Yo - G182
 889609  Fuad Mansour  07:00 PM  M05 B3 vs B4MN Rush C101 2 vs.New Ulm Area - G183
 889597  Thresher Park  08:30 PM  B3 B1 vs B2EAG G18U C1 Campos 1 vs.Salvo SC 00G Orange5

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889640  Arlington Field  07:00 PM  001 A08 vs A02East Select GU18C1 1 vs.Sporting St. Croix 00 Girls8
 889603  Caswell North Complex  08:30 PM  01 B6 vs B2Mankato Unit - G19 1 vs.Salvo SC 00G Orange2

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889658  Arlington Field  05:00 PM  3 A09 vs A07Gitchi Gummi U18GC1 0 vs.AYSA -- CLOQUET U18GC14
 889621  Fuad Mansour  05:00 PM  M06 B3 vs B2MN Rush C101 1 vs.Salvo SC 00G Orange2
 889660  Paha Sapa-Upper Field  06:00 PM  1 A02 vs A05Sporting St. Croix 00 Girls 6 vs.STMA - Hassinger1
 889622  MLC Soccer Fields  07:00 PM  6 B4 vs B6New Ulm Area - G18 0 vs.Mankato Unit - G192
 889659  National Sports Center  07:15 PM  J4 A01 vs A06FIRE SC 00/01 11 vs.Princeton Yo - G182
 889661  Gleason Fields  07:15 PM  21 A03 vs A04MapleBrook SC - GU18C1 - Malley 0 vs.Central Minn - Girls 18 C11
 889620  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  3 B5 vs B1Owatonna Soc - G18 2 vs.EAG G18U C1 Campos1

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889663  Selke  07:15 PM  15 A04 vs A06Central Minn - Girls 18 C1 11 vs.Princeton Yo - G180

Bracket - Friday, June 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889627  Paha Sapa-Upper Field  01:00 PM  1 A02 vs A07Sporting St. Croix 00 Girls 4 vs.AYSA -- CLOQUET U18GC11
 889624  MLC Soccer Fields  07:30 PM  6 B4 vs B3New Ulm Area - G18 0 vs.MN Rush C1010

Bracket - Saturday, June 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889631  North Elementary  01:00 PM  1 A06 vs A02Princeton Yo - G18 0 vs.Sporting St. Croix 00 Girls12

Bracket - Sunday, June 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889599  Dakota Cty Tech College  04:00 PM  1 B2 vs B4Salvo SC 00G Orange 2 vs.New Ulm Area - G182

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889625  Thresher Park  07:00 PM  B2 B1 vs B6EAG G18U C1 Campos 1 vs.Mankato Unit - G191