Team Schedules - G11 Classic 2  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A6 : MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier333331131324 7  18  10  26  0 0
 A2 : Keliix-Intra - G11303300313319 6  11  14  22  0 0
 A1 : CC United - GU11 C2303033131118 5  10  19  26  0 0
 A3 : Orono-Weston - G11031330330117 5  5  16  21  0 0
 A9 : Centennial Rush SC - G11 C2301030133317 5  5  19  23  0 0
 A8 : NMSA G 2008 C2013103103012 3  -4  23  17  0 0
 A4 : STMA - Rankin031310110111 2  -2  22  18  0 0
 A5 : Wright County SC - G11 - Loons30010300007 2  -13  32  10  0 0
 A7 : North Oaks Soccer Club - G1100000000000 0  -30  85  1  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B2 : Great River - G11 - Metso3333333 xx21 7  21  3  21  0 0
 B3 : Great River - G11 - Erickson30333310xx16 5  8  18  17  0 0
 B5 : Sartell Socc - G113303013 xx13 4  6  23  16  0 0
 B1 : Central Minn - Girls 11 C301000030xx4 1  -14  43  11  0 0
 B4 : Little Falls - G1100100000xx1 0  -21  71  8  0 0

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889978  Neiman Sports Complex  06:00 PM  C 9 A2 vs A7Keliix-Intra - G11 8 vs.North Oaks Soccer Club - G110
 889958  Selke  06:30 PM  14 B1 vs B2Central Minn - Girls 11 C3 0 vs.Great River - G11 - Metso14
 889977  McKnight Park  06:45 PM  18 A1 vs A8CC United - GU11 C2 5 vs.NMSA G 2008 C22
 889979  Orono Middle School  07:00 PM  12 A3 vs A6Orono-Weston - G11 2 vs.MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier3
 889980  Upper Recreation Center  07:00 PM  2 A4 vs A5STMA - Rankin 2 vs.Wright County SC - G11 - Loons5

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889957  Belle Prairie Soccer Fields  05:30 PM  5 B4 vs B5Little Falls - G11 1 vs.Sartell Socc - G1115

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890013  Diethelm Park  06:00 PM  08 A1 vs A3CC United - GU11 C2 1 vs.Orono-Weston - G113

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889967  Pinecone Central Park  07:00 PM  08 B5 vs B4Sartell Socc - G11 11 vs.Little Falls - G111

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889962  Pinecone Central Park  07:20 PM  08 B5 vs B3Sartell Socc - G11 0 vs.Great River - G11 - Erickson8

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889986  Orono Middle School  06:00 AM  12 A3 vs A8Orono-Weston - G11 2 vs.NMSA G 2008 C22
 889985  Neiman Sports Complex  05:30 PM  C 9 A2 vs A9Keliix-Intra - G11 1 vs.Centennial Rush SC - G11 C23
 889988  Buffalo - Northwinds Elementary School  06:00 PM  N1 A5 vs A6Wright County SC - G11 - Loons 2 vs.MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier6
 889987  Townelakes  07:00 PM  1 A4 vs A7STMA - Rankin 6 vs.North Oaks Soccer Club - G110
 889961  Selke  07:15 PM  13 B1 vs B4Central Minn - Girls 11 C3 3 vs.Little Falls - G113

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889981  Buffalo - Northwinds Elementary School  07:20 PM  N1 A5 vs A3Wright County SC - G11 - Loons 0 vs.Orono-Weston - G114
 889984  Hawkridge  07:30 PM  5 A8 vs A9NMSA G 2008 C2 3 vs.Centennial Rush SC - G11 C22

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889964  Pinecone Central Park  07:30 PM  08 B5 vs B1Sartell Socc - G11 4 vs.Central Minn - Girls 11 C31

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889963  Liberty Elementary  05:45 AM  02 B2 vs B3Great River - G11 - Metso 7 vs.Great River - G11 - Erickson0
 889990  West Recreation Area  06:00 PM  06 A7 vs A3North Oaks Soccer Club - G11 0 vs.Orono-Weston - G1110

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889966  Bertram Fields  07:30 PM  12 B2 vs B5Great River - G11 - Metso 9 vs.Sartell Socc - G112

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889993  Orono Middle School  06:00 PM  12 A3 vs A1Orono-Weston - G11 1 vs.CC United - GU11 C24
 889995  Buffalo - Northwinds Elementary School  07:15 PM  N1 A5 vs A8Wright County SC - G11 - Loons 1 vs.NMSA G 2008 C21
 889996  Weaver Lake Elementary  07:15 PM  27 A6 vs A7MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier 9 vs.North Oaks Soccer Club - G110
 889965  Liberty Elementary  07:15 PM  03 B3 vs B4Great River - G11 - Erickson 8 vs.Little Falls - G110
 889994  Townelakes  07:30 PM  1 A4 vs A9STMA - Rankin 3 vs.Centennial Rush SC - G11 C23

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889991  Hawkridge  07:30 AM  5 A8 vs A2NMSA G 2008 C2 1 vs.Keliix-Intra - G114

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890018  Hawkridge  06:00 PM  5 A8 vs A7NMSA G 2008 C2 10 vs.North Oaks Soccer Club - G110
 889960  Belle Prairie Soccer Fields  06:30 PM  5 B4 vs B2Little Falls - G11 0 vs.Great River - G11 - Metso12
 890017  Buffalo - Northwinds Elementary School  07:15 PM  N1 A5 vs A4Wright County SC - G11 - Loons 0 vs.STMA - Rankin5
 890016  Neiman Sports Complex  07:30 PM  C 9 A2 vs A1Keliix-Intra - G11 4 vs.CC United - GU11 C22

Bracket - Tuesday, June 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889975  Belle Prairie Soccer Fields  06:00 PM  5 B4 vs B3Little Falls - G11 1 vs.Great River - G11 - Erickson7

Bracket - Wednesday, June 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890000  McKnight Park  06:00 PM  18 A1 vs A2CC United - GU11 C2 3 vs.Keliix-Intra - G111
 889997  West Recreation Area  06:00 PM  06 A7 vs A5North Oaks Soccer Club - G11 0 vs.Wright County SC - G11 - Loons6
 889998  Hawkridge  06:00 PM  5 A8 vs A4NMSA G 2008 C2 1 vs.STMA - Rankin1
 889968  Bertram Fields  07:15 PM  10 B2 vs B1Great River - G11 - Metso 8 vs.Central Minn - Girls 11 C30
 889999  Centennial Middle School  07:30 PM  06 A9 vs A3Centennial Rush SC - G11 C2 1 vs.Orono-Weston - G113

Bracket - Thursday, June 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889959  Liberty Elementary  07:30 PM  03 B3 vs B1Great River - G11 - Erickson 3 vs.Central Minn - Girls 11 C31

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890021  Centennial Middle School  06:00 PM  06 A9 vs A8Centennial Rush SC - G11 C2 3 vs.NMSA G 2008 C21
 890020  Maple Grove Middle School  07:15 PM  11A A6 vs A5MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier 3 vs.Wright County SC - G11 - Loons0
 890019  Orono Middle School  07:20 PM  12 A3 vs A2Orono-Weston - G11 2 vs.Keliix-Intra - G111

Bracket - Wednesday, June 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890004  West Recreation Area  06:00 PM  06 A7 vs A8North Oaks Soccer Club - G11 0 vs.NMSA G 2008 C26
 889970  Bertram Fields  06:45 PM  10 B2 vs B4Great River - G11 - Metso 10 vs.Little Falls - G111
 890003  Weaver Lake Elementary  07:15 PM  27 A6 vs A9MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier 3 vs.Centennial Rush SC - G11 C20
 890001  Preserve Park  07:30 PM  04 A4 vs A2STMA - Rankin 1 vs.Keliix-Intra - G116
 890002  Buffalo - Northwinds Elementary School  07:30 PM  N1 A5 vs A1Wright County SC - G11 - Loons 0 vs.CC United - GU11 C25

Bracket - Thursday, June 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889982  Weaver Lake Elementary  06:00 PM  27 A6 vs A2MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier 1 vs.Keliix-Intra - G111

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889969  Selke  06:00 PM  14 B1 vs B3Central Minn - Girls 11 C3 2 vs.Great River - G11 - Erickson5
 889992  Centennial Middle School  07:20 PM  06 A9 vs A1Centennial Rush SC - G11 C2 3 vs.CC United - GU11 C23
 890014  Preserve Park  07:30 PM  04 A4 vs A6STMA - Rankin 2 vs.MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier2

Bracket - Tuesday, June 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889983  West Recreation Area  07:00 PM  05 A7 vs A1North Oaks Soccer Club - G11 0 vs.CC United - GU11 C210
 889972  Liberty Elementary  07:30 PM  02 B3 vs B5Great River - G11 - Erickson 2 vs.Sartell Socc - G112

Bracket - Wednesday, June 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889971  Belle Prairie Soccer Fields  05:00 PM  5 B4 vs B1Little Falls - G11 1 vs.Central Minn - Girls 11 C35
 890007  Diethelm Park  06:00 PM  08 A1 vs A4CC United - GU11 C2 2 vs.STMA - Rankin2
 890008  Neiman Sports Complex  06:00 PM  D 11 A2 vs A3Keliix-Intra - G11 3 vs.Orono-Weston - G111
 890006  Centennial Middle School  07:30 PM  06 A9 vs A5Centennial Rush SC - G11 C2 2 vs.Wright County SC - G11 - Loons1

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890015  West Recreation Area  07:00 PM  05 A7 vs A9North Oaks Soccer Club - G11 1 vs.Centennial Rush SC - G11 C29

Bracket - Tuesday, June 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889989  Maple Grove Middle School  06:00 PM  11A A6 vs A4MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier 2 vs.STMA - Rankin0

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890012  Orono Middle School  07:20 AM  13 A3 vs A4Orono-Weston - G11 1 vs.STMA - Rankin1
 890011  Neiman Sports Complex  06:00 PM  D 11 A2 vs A5Keliix-Intra - G11 4 vs.Wright County SC - G11 - Loons0
 890009  Centennial Middle School  06:00 PM  06 A9 vs A7Centennial Rush SC - G11 C2 11 vs.North Oaks Soccer Club - G110
 889973  Liberty Elementary  06:15 PM  02 B3 vs B2Great River - G11 - Erickson 0 vs.Great River - G11 - Metso5
 890010  Diethelm Park  07:20 PM  08 A1 vs A6CC United - GU11 C2 3 vs.MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier3

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 890005  Hawkridge  06:00 PM  5 A8 vs A6NMSA G 2008 C2 0 vs.MapleBrook SC GU11C2 - Tagtmeier5
 889974  Selke  06:00 PM  13 B1 vs B5Central Minn - Girls 11 C3 1 vs.Sartell Socc - G115

Bracket - Tuesday, July 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 889976  Pinecone Central Park  06:00 PM  08 B5 vs B2Sartell Socc - G11   vs.Great River - G11 - Metso