Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
Boys 15U Premier II
Date: 4/17,4/22,4/28,5/1,5/6,5/7,5/9,5/13,5/15,5/21,5/23,5/28,5/29,6/1,6/2,6/5,6/9,6/12,6/13,6/15,6/17,6/19,6/26
Venue: Jimmy Lee Soccer Fielding
Shakopee West Jr High
Lincoln Park Middle School Field
17th Avenue Sports Complex
Lewis Park
Wilkinson
Miller Park
McMurray West Field- Como Park
Arlington Field
Stebner Park
Humboldt Secondary School
Brackets: All Brackets

Boys 15U Premier I
Date: 4/17,4/23,4/24,5/1,5/9,5/29,6/3,6/5,6/9,6/12,6/15,6/17,6/19,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,7/8,7/10,7/16,7/18
Venue: Minnetonka High School
Osseo Senior High
Hopkins High School
Gleason Fields
Richfield H.S.
Wayzata High School Turf Fields
Parade Stadium
Fernbrook Elementary School
HealthEast Sports Center
Neiman Sports Complex
MG Sports Dome
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Shannon Park School
Academy of Holy Angels
Brackets: All Brackets

Boys 16U Premier II
Date: 4/7,4/17,4/20,5/1,5/2,5/6,5/10,5/11,5/13,5/15,5/20,5/29,5/31,6/1,6/5,6/6,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/15,6/17,6/19,6/20,6/24,6/25,6/26,6/28,7/1,7/8,7/10,7/17,7/21,7/23
Venue: Wayzata High School Turf Fields
Academy of Holy Angels
Pamela Turf Field
McKnight Stadium - Breck Highschool
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Johnson Senior High School
Parade Stadium
Louisiana Oaks
Miller Park
Perpich Center for the Arts
Humboldt Secondary School
Lewis Park
UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields
Neiman Sports Complex
Hazelwood Complex
Blake Middle School
Braemar
Edina High School
Brackets: All Brackets

Boys 16U Premier I
Date: 5/1,5/6,5/9,5/13,5/14,5/29,6/3,6/5,6/7,6/10,6/12,6/14,6/15,6/17,6/19,6/26,6/27,7/8,7/11,7/16,7/18,7/23
Venue: Neiman Sports Complex
Polar Lakes Park
Parade Stadium
Dakota Cty Tech College
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Hanifl Fields Athletic Park
Blake Middle School
Steve Michaud
Shannon Park School
Brackets: All Brackets

Boys 17U Premier II
Date: 3/16,3/17,3/23,3/24,3/31,4/14,4/19,4/22,4/25,4/28,5/1,5/2,5/6,5/12,5/14,5/15,5/16,5/23,5/24,5/29,6/2,6/5,6/9,6/12,6/13,6/14,6/17,6/19,6/21,6/22,6/26,6/28,7/1,7/2,7/8,7/9,7/10,7/22
Venue: Shattuck St. Marys Soccer Academy
17th Avenue Sports Complex
Academy of Holy Angels
Parade Stadium
Polar Lakes Park
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Viterbo Soccer Complex
HealthEast Sports Center
Neiman Sports Complex
Hanifl Fields Athletic Park
Dakota Cty Tech College
Shannon Park School
Brackets: All Brackets

Boys 17U Premier I
Date: 4/17,4/24,5/1,5/10,5/12,5/13,5/15,5/23,5/29,6/3,6/5,6/7,6/8,6/10,6/12,6/14,6/15,6/17,6/19,6/20,6/24,6/26
Venue: Blake Middle School
Humboldt Secondary School
Wayzata High School Turf Fields
Miller Park
Lucy Winton Bell Athletic Fields
HealthEast Sports Center
Plymouth Creek Playfield
Dakota Cty Tech College
UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields
Parade Stadium
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
National Sports Center
Brackets: All Brackets

Boys 18U Premier II
Date: 4/24,4/29,5/1,5/5,5/12,5/13,5/15,5/29,5/30,6/5,6/6,6/9,6/11,6/12,6/13,6/17,6/19,6/20,6/25,6/26,7/1,7/2,7/8,7/11,7/16,7/18
Venue: Blake Middle School
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Neiman Sports Complex
Dakota Cty Tech College
HealthEast Sports Center
Fernbrook Elementary School
Thresher Park
Savage Community Park
UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields
MG Sports Dome
Gleason Fields
National Sports Center
Brackets: All Brackets

Boys 18U Premier I
Date: 4/17,4/20,4/22,4/24,5/1,5/7,5/29,6/3,6/4,6/5,6/7,6/8,6/10,6/12,6/14,6/19,6/25,6/27,7/8,7/10,7/11,7/14,7/22
Venue: Minnetonka High School
CSS Saints Field
Stillwater Area High School Turf
Hopkins High School
Neiman Sports Complex
Parade Stadium
Gleason Fields
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Blake Middle School
Fernbrook Elementary School
TBD
Superior Soccer Complex
MG Sports Dome
Brackets: All Brackets

Boys 19U Premier I
Date: 4/17,4/24,4/30,5/1,5/3,5/6,5/9,5/12,5/15,6/5,6/10,6/12,6/13,6/14,6/17,6/18,6/19,6/24,6/25,6/26,6/27,7/1,7/8,7/9,7/10,7/12,7/15,7/17,7/19
Venue: Academy of Holy Angels
Dakota Cty Tech College
Wayzata High School Turf Fields
Savage Community Park
Flint Hills Recreation Complex
Gleason Fields
Neiman Sports Complex
Parade Stadium
Fernbrook Elementary School
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Blake Middle School
MG Sports Dome
West St. Paul Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls 15U Premier II
Date: 4/7,4/17,4/24,4/26,5/1,5/9,5/15,5/21,5/22,5/23,5/29,6/5,6/6,6/11,6/12,6/13,6/15,6/19,6/25,6/26,7/9,7/10,7/12
Venue: Academy of Holy Angels
Hopkins High School
Humboldt Secondary School
McMurray East Field- Como Park
McMurray West Field- Como Park
Maetzold Field
West Recreation Area
Dakota Cty Tech College
Lake Ann Park
Wilkinson
HealthEast Sports Center
Wayzata High School Turf Fields
Bandimere
Flint Hills Recreation Complex
UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields
Shannon Park School
Brackets: All Brackets

Girls 15U Premier I
Date: 4/17,4/19,4/20,4/24,4/30,5/1,5/2,5/5,5/9,5/23,5/29,6/5,6/10,6/16,6/17,6/18,6/19,6/27,7/1,7/8,7/9,7/19,7/22
Venue: Richfield H.S.
Academy of Holy Angels
Wayzata High School Turf Fields
Lewis Park
Lucy Winton Bell Athletic Fields
West St. Paul Dome
ECC Turf
Brackets: All Brackets

Girls 16U Premier II
Date: 4/3,4/16,4/17,4/24,4/30,5/1,5/9,5/10,5/13,5/29,5/30,5/31,6/2,6/3,6/5,6/6,6/7,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/15,6/17,6/19,6/23,6/26,6/28,7/2,7/8,7/10,7/12,7/17,7/19,7/21,7/22
Venue: National Sports Center
Northwestern University
Hanifl Fields Athletic Park
West St. Paul Dome
Bandimere
Lucy Winton Bell Athletic Fields
West St. Paul Sports Complex
Diethelm Park
Gleason Fields
Polar Lakes Park
MG Sports Dome
Fernbrook Elementary School
Brackets: All Brackets

Girls 16U Premier I
Date: 5/1,5/5,5/6,5/9,5/23,5/28,5/29,6/5,6/10,6/12,6/15,6/16,6/17,6/18,6/19,6/24,6/26,7/9,7/16,7/18
Venue: Lake Ann Park
Wayzata High School Turf Fields
Dakota Cty Tech College
Academy of Holy Angels
Fernbrook Elementary School
Minnetonka High School
Lewis Park
Richfield H.S.
MG Sports Dome
HealthEast Sports Center
West St. Paul Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls 17U Premier II
Date: 4/15,4/29,5/1,5/2,5/3,5/6,5/10,5/21,5/28,5/29,6/3,6/5,6/9,6/10,6/12,6/14,6/17,6/19,6/23,6/24,6/26,7/2,7/8,7/10,7/14,7/17,7/24
Venue: Minnetonka High School
Lewis Park
West St. Paul Sports Complex
McMurray West Field- Como Park
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Gleason Fields
West St. Paul Dome
Savage Community Park
Fernbrook Elementary School
UofM Dome Turf Fields
Miller Park
MG Sports Dome
UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields
Lake Ann Park
Maetzold Field
Humboldt Secondary School
Edina High School
Brackets: All Brackets

Girls 17U Premier I
Date: 5/1,5/3,5/4,5/6,5/11,5/22,5/23,5/29,6/5,6/7,6/9,6/10,6/12,6/15,6/17,6/19,6/26,6/28,7/8,7/10,7/17,7/18
Venue: Academy of Holy Angels
Parade Stadium
West St. Paul Dome
Dakota Cty Tech College
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Pine Hills North Park
Wayzata High School Turf Fields
Richfield H.S.
Neiman Sports Complex
HealthEast Sports Center
West St. Paul Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls 18U Premier II
Date: 4/7,4/17,4/20,4/22,5/1,5/2,5/5,5/7,5/11,5/13,5/15,5/29,5/30,6/1,6/2,6/3,6/5,6/9,6/10,6/11,6/12,6/17,6/19,6/20,6/24,6/26,6/27,6/29,6/30,7/1,7/7,7/8,7/9,7/10,7/17,7/18,7/21,7/22
Venue: TBD
Hopkins High School
Orono High School
Irondale High School
Minnetonka High School
Dakota Cty Tech College
Gleason Fields
Stillwater Area High School Turf
Parade Stadium
Lucy Winton Bell Athletic Fields
HealthEast Sports Center
Orono Intermediate School
Shoreview Commons
Flint Hills Recreation Complex
Neiman Sports Complex
Southpointe
Lake Ann Park
Fernbrook Elementary School
Roseville High School
National Sports Center
Blake Middle School
MG Sports Dome
Brackets: All Brackets

Girls 18U Premier I
Date: 4/9,4/15,4/18,4/22,4/24,5/1,5/2,5/6,5/7,5/29,5/31,6/5,6/11,6/12,6/13,6/16,6/17,6/19,6/26,6/28,7/7,7/9
Venue: Richfield H.S.
Academy of Holy Angels
Farmington High School
Fernbrook Elementary School
Parade Stadium
Dakota Cty Tech College
HealthEast Sports Center
Gleason Fields
Neiman Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls 19U Premier I
Date: 4/3,4/24,4/29,4/30,5/1,5/2,5/5,5/11,5/13,5/14,6/3,6/4,6/5,6/6,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/27,7/11
Venue: National Sports Center
West St. Paul Sports Complex
Academy of Holy Angels
Richfield H.S.
Dakota Cty Tech College
West St. Paul Dome
HealthEast Sports Center
Clover Ridge
Bandimere
STMA Middle School East
Thresher Park
Diethelm Park
Brackets: All Brackets