Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
B11 Classic 3
Date: 5/1,5/2,5/6,5/11,5/13,5/14,5/15,5/18,5/20,5/21,5/22,5/29,6/1,6/3,6/5,6/10,6/11,6/12,6/17,6/18,6/19,6/20,6/22,6/24,6/25,6/26,6/27,6/30,7/2,7/3,7/8
Venue: Caswell North Complex
Isanti Soccer Complex
Kasson-Mantorville Senior High School
Maple Grove Middle School
McKnight Park
Neiman Sports Complex
North Elementary
Upper Recreation Center
Hastings Vets Athletic Complex
Rich Valley Athletic Complex
Diethelm Park
Todd Park
Buffalo - Bentfield Sports Complex
McMorrow Fields
MLC Soccer Fields
Orono Middle School
Pinecone Central Park
Townelakes
Weaver Lake Elementary
Waseca Junior High
Bertram Fields
Otsego Soccer Complex
Faribault Soccer Complex
Buffalo - Northwinds Elementary School
Coon Rapids Soccer Complex
Liberty Elementary
Jean Duluth Field
Sunny Acres
DeLaSalle High School
Preserve Park
UofM Dome Turf Fields
Hawkridge
Brackets: All Brackets

B11 Classic 2
Date: 4/30,5/1,5/7,5/9,5/13,5/14,5/16,5/17,5/20,5/21,5/23,5/28,5/29,5/30,6/4,6/6,6/11,6/12,6/13,6/15,6/17,6/18,6/20,6/21,6/22,6/24,6/25,6/26,6/27,7/1,7/2
Venue: Caswell North Complex
Cavanagh Park
Currie Park
Neiman Sports Complex
New Prague Community Center
Sunny Acres
Jerry Ruppelius
Upper Recreation Center
Centennial Middle School
Christian Field
Diethelm Park
Hastings Vets Athletic Complex
Lynch Park
Maple Grove Middle School
Waconia High School
Watson
Spring Creek
Hawkridge
Otsego Soccer Complex
Preserve Park
Urban Ventures athletic Field
Zane Sports Park
Buffalo - Northwinds Elementary School
Orono Middle School
East Phillips Park Cultural and Community
Owatonna Soccer Complex
Townelakes
DeLaSalle High School
McKnight Park
Tiza Academy Field
Weaver Lake Elementary
Delano Barb King Park
Brackets: All Brackets

B11 Classic 1
Date: 4/29,5/6,5/13,5/15,5/20,5/29,5/31,6/3,6/5,6/10,6/14,6/17,6/18,6/24,6/28,7/1
Venue: Neiman Sports Complex
Upper Recreation Center
Waconia High School
Coon Rapids Soccer Complex
Orono Middle School
Hawkridge
DeLaSalle High School
Otsego Soccer Complex
Preserve Park
Townelakes
Brackets: All Brackets

B12 Classic 3
Date: 4/30,5/2,5/5,5/7,5/9,5/10,5/13,5/14,5/16,5/21,5/23,5/28,5/30,6/1,6/4,6/6,6/11,6/13,6/15,6/17,6/18,6/20,6/21,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1,7/2
Venue: Belle Prairie Soccer Fields
Coon Rapids Soccer Complex
Diethelm Park
Hazelwood Complex
Lakeview Park
New Prague Community Center
Preserve Park
Sunny Acres
Bertram Fields
AP Anderson Park
Caswell North Complex
Christ Community Lutheran School
Fairmont Area Soccer Complex
Hastings Vets Athletic Complex
Hawkridge
Lynch Park
Maple Grove Middle School
Rich Valley Athletic Complex
Spring Creek
Todd Park
Waconia High School
Hazelnut Park Medium
Marshall Middle School
St. Anthony HS Stadium Field
Isanti Soccer Complex
McMorrow Fields
North Elementary
Otsego Soccer Complex
MLC Soccer Fields
Buffalo - Northwinds Elementary School
Orono Middle School
Selke
Southpointe
Jordan elementary school
St. Peter MN
Willmar senior high
South Field
Weaver Lake Elementary
Bentfield
Skyview Park
Brackets: All Brackets

B12 Classic 2
Date: 4/29,5/6,5/13,5/20,5/23,5/28,5/29,5/30,6/3,6/5,6/6,6/7,6/8,6/10,6/12,6/13,6/17,6/19,6/20,6/23,6/24,6/26,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1,7/2
Venue: Cavanagh Park
Christ Community Lutheran School
Faribault Soccer Complex
Golfview
Liberty Elementary
New Prague Community Center
Owatonna Soccer Complex
Selke
Bertram Fields
Casper Park Soccer Fields
Caswell North Complex
Christian Field
Eau Claire Soccer Park Field
Hazel Park Academy School
Maple Grove Middle School
Neiman Sports Complex
Somerset High School
Watson
Orono Middle School
Diethelm Park
MLC Soccer Fields
Red Cedar Soccer (MASA) Fields
Weaver Lake Elementary
Jean Duluth Field
DeLaSalle High School
TBD
Brackets: All Brackets

B12 Classic 1
Date: 5/2,5/9,5/13,5/14,5/15,5/16,5/17,5/21,5/23,5/28,5/30,6/4,6/6,6/11,6/13,6/18,6/19,6/20,6/21,6/25,6/26,6/27,6/28,7/1,7/2
Venue: Buffalo - Northwinds Elementary School
Diethelm Park
Neiman Sports Complex
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Hawkridge
Sunny Acres
Waconia High School
DeLaSalle High School
Weaver Lake Elementary
Maple Grove Middle School
Otsego Soccer Complex
Keystone Park
Brackets: All Brackets

B13 Classic 3
Date: 4/29,5/5,5/6,5/9,5/13,5/14,5/15,5/17,5/20,5/22,5/23,5/24,5/31,6/2,6/3,6/4,6/5,6/10,6/12,6/13,6/17,6/19,6/22,6/24,6/26,6/27,7/1
Venue: Buffalo - Northwinds Elementary School
Coon Rapids Soccer Complex
Neiman Sports Complex
Owatonna Soccer Complex
STMA Middle School East
Red Wing High School
Caswell North Complex
Fuad Mansour
Hartley Elementary
Orono Intermediate School
Shoreview Commons
St. Anthony HS Stadium Field
Elmcrest Park
Todd Park
Vadnais Community Park
Zane Sports Park
Parade Stadium
UofM Dome Turf Fields
MLC Soccer Fields
Southpointe
Westonka MWHS
TBD
Blake Middle School
Briana Scurry Field
Brackets: All Brackets

B13 Classic 2
Date: 5/2,5/7,5/9,5/14,5/16,5/18,5/20,5/21,5/22,5/23,5/28,5/29,5/30,6/1,6/2,6/4,6/6,6/8,6/9,6/10,6/11,6/13,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/24,6/25,6/27,6/29,6/30,7/1
Venue: Centennial Middle School
Clover Ridge
Faribault Soccer Complex
Spring Creek
Washington Park
Coon Rapids Soccer Complex
Pinecone Central Park
Caswell North Complex
Clyde Andrews
Fuad Mansour
Liberty Elementary
Diethelm Park
17th Avenue Sports Complex
Parade Stadium
Stebner Park
Vadnais Community Park
Zane Sports Park
Owatonna Soccer Complex
Arlington Field
MG Sports Dome
Bayview
Hastings Sr. High School
Fernbrook Elementary School
Neiman Sports Complex
Southpoint Full
STMA Middle School East
National Sports Center
Cloquet Hilltop Field
Hastings Middle School
Southpointe
Hastings Senior High School
Westonka MWHS
Freeway Field
Waconia High School
Bertram Fields
Orono Intermediate School
Hilltop Elementary
Hastings Vets Athletic Complex
Brackets: All Brackets

B13 Classic 1
Date: 5/1,5/3,5/6,5/7,5/14,5/15,5/16,5/20,5/22,5/23,5/29,5/30,6/3,6/5,6/6,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/15,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/25,6/26,6/28,6/29,6/30,7/3
Venue: Blake Middle School
Coon Rapids Soccer Complex
Gleason Fields
Neiman Sports Complex
Orono Intermediate School
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Playcrest
Parade Stadium
Lewis Park
Selke
Arlington Field
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Rockford High School
STMA Middle School East
urban ventures athletic fields
Wilkinson
New Prague High School
Buffalo - Northwinds Elementary School
Clover Ridge
Richfield H.S.
Wayzata High School Turf Fields
HealthEast Sports Center
Bandimere
Chippewa Middle School
Flint Hills Recreation Complex
Polar Lakes Park
Raven Stream
Nova Classical Academy
Diethelm Park
Hanifl Fields Athletic Park
Academy of Holy Angels
Humboldt Secondary School
Urban Ventures athletic Field
ECC Turf
National Sports Center
MG Sports Dome
Westonka MWHS
Brackets: All Brackets

B14 Classic 3
Date: 4/30,5/2,5/7,5/9,5/10,5/11,5/12,5/14,5/16,5/17,5/18,5/20,5/23,5/24,5/28,5/29,5/30,6/1,6/4,6/6,6/8,6/10,6/11,6/12,6/13,6/15,6/17,6/18,6/19,6/20,6/24,6/25,6/26,6/27,6/29,7/1,7/2
Venue: MLC Soccer Fields
17th Avenue Sports Complex
Bayview
Clover Ridge
Edina Memorial Park
Elmcrest Park
Gleason Fields
Coon Rapids Soccer Complex
Waconia High School
Pine Hills North Park
Rockford High School
Watertown City fields
Wayzata High School Turf Fields
Raven Stream
buss fields
New Prague High School
Fairmont Area Soccer Complex
McMorrow Fields
Hastings Sr. High School
Kasson-Mantorville Senior High School
St. Peter MN
Fernbrook Elementary School
Marshall High School Field
Old Hickory Park
Watertown City Fields
Rogers Middle School
Buffalo - Northwinds Elementary School
Todd Park
Watertown-Mayer Stadium
Roosevelt Complex
MG Sports Dome
Bandimere
Central Park - Ramsey
Youth Athletic Complex
Diethelm Park
Brackets: All Brackets

B14 Classic 2
Date: 5/1,5/3,5/6,5/7,5/8,5/13,5/15,5/20,5/21,5/22,5/24,5/28,5/29,5/30,5/31,6/1,6/2,6/3,6/5,6/6,6/7,6/8,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1,7/2,7/3
Venue: Casper Park Soccer Fields
Centennial Middle School
Cotter Fields
Diethelm Park
Elmcrest Park
Golfview
Isanti Soccer Complex
Plymouth Creek Playfield
Red Cedar Soccer (MASA) Fields
Selke
Hanifl Fields Athletic Park
Pine Hills North Park
Pinecone Central Park
Parade Stadium
Fuad Mansour
Arlington Field
Bertram Fields
Eau Claire Soccer Park Field
Fernbrook Elementary School
Hastings Middle School
Neiman Sports Complex
Orono Intermediate School
Somerset High School
UofM Dome Turf Fields
Wayzata High School Turf Fields
Zane Sports Park
Caswell North Complex
Hastings Sr. High School
MG Sports Dome
Lakeview Terrace Park
Skyview Park
St. Anthony HS Stadium Field
Zachary Playfield
Washington Park
UW- Eau Claire
Bandimere
Gleason Fields
Jean Duluth Field
ELLIOT PARK
Faribault Soccer Complex
TBD
National Sports Center
Central Park - Ramsey
Hastings Vets Athletic Complex
Ordean Stadium at East High School
Rich Valley Athletic Complex
IGH Simley High School
Oakwood Playfield
Taft Field
Polar Lakes Park
Brackets: All Brackets

B14 Classic 1
Date: 4/25,4/30,5/2,5/6,5/7,5/11,5/14,5/15,5/16,5/17,5/19,5/21,5/22,5/23,5/24,5/28,5/29,5/30,5/31,6/2,6/3,6/4,6/6,6/7,6/8,6/10,6/11,6/12,6/13,6/15,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/22,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1,7/2
Venue: Academy of Holy Angels
Diethelm Park
Polar Lakes Park
Spring Creek
STMA Middle School East
Wayzata High School Turf Fields
Dakota Cty Tech College
Gleason Fields
Miller Park
Neiman Sports Complex
Steve Michaud
Westonka MWHS
Eau Claire Soccer Park Field
Hanifl Fields Athletic Park
Lewis Park
MG Sports Dome
Parade Stadium
Shoreview Commons
Zane Sports Park
HealthEast Sports Center
Richfield H.S.
Ryan Park
Southpointe
Maetzold Field
UofM Dome Turf Fields
Waconia High School
ECC Turf
Lucy Winton Bell Athletic Fields
National Sports Center
Tiza Academy Field
Minnetonka High School
Bayview
Rogers Middle School
Owatonna Soccer Complex
Selke
Lincoln Park Middle School Field
Bandimere
Blake Middle School
UW- Eau Claire
Youth Athletic Complex
McMurray East Field- Como Park
Arlington Field
Orono Intermediate School
Roseville High School
Savage Community Park
Jean Duluth Field
Brackets: All Brackets

B15 Classic 3
Date: 5/1,5/6,5/13,5/15,5/20,5/22,5/29,6/3,6/5,6/6,6/10,6/12,6/13,6/17,6/19,6/24,6/25,6/26,7/1,7/3
Venue: Briana Scurry Field
Neiman Sports Complex
Waseca Junior High
New Prague High School
Caswell North Complex
MLC Soccer Fields
Rogers Middle School
Orono Intermediate School
Owatonna Soccer Complex
STMA Middle School East
Parade Stadium
Westonka MWHS
Northeast Park
Zane Sports Park
Brackets: All Brackets

B15 Classic 2
Date: 4/30,5/1,5/2,5/7,5/9,5/14,5/15,5/16,5/17,5/21,5/22,5/23,5/28,5/30,6/2,6/5,6/6,6/8,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/25,6/26,6/27,6/28,6/29,7/1,7/2
Venue: Coon Rapids Soccer Complex
Playcrest
Fuad Mansour
Rich Valley Athletic Complex
Elmcrest Park
Gleason Fields
IGH Simley High School
National Sports Center
Neiman Sports Complex
Todd Park
Clyde Andrews
Waconia High School
17th Avenue Sports Complex
Clover Ridge
New Prague High School
Northview Park
Spring Creek
Washington Park
Hastings Sr. High School
Wayzata High School Turf Fields
Zane Sports Park
Parade Stadium
Thresher Park
Raven Stream
Bandimere
Taft Field
Moor Park
UofM Dome Turf Fields
Fernbrook Elementary School
MG Sports Dome
Diethelm Park
Hastings Vets Athletic Complex
Bridle Ridge Park
Brackets: All Brackets

B15 Classic 1
Date: 4/29,5/1,5/2,5/5,5/6,5/13,5/15,5/20,5/23,5/29,5/30,6/3,6/5,6/6,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/15,6/17,6/19,6/20,6/23,6/24,6/25,6/26,7/1,7/2
Venue: Caswell North Complex
Fernbrook Elementary School
Flint Hills Recreation Complex
Neiman Sports Complex
Vadnais Community Park
Watertown City fields
Wayzata High School Turf Fields
Maetzold Field
Gleason Fields
Lake Ann Park
Steve Michaud
STMA Middle School East
Orono Intermediate School
Pine Hills North Park
Polar Lakes Park
Shoreview Commons
Blake Middle School
Washington Park
Plymouth Creek Playfield
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Minnetonka High School
Hanifl Fields Athletic Park
Parade Stadium
Southpointe
Taft Field
Watertown City Fields
Dakota Cty Tech College
Oakwood Playfield
Hopkins High School
MG Sports Dome
Westonka MWHS
Brackets: All Brackets

B16 Classic 3
Date: 4/30,5/2,5/7,5/13,5/14,5/15,5/18,5/20,5/21,5/23,5/24,5/25,5/28,5/30,6/1,6/7,6/10,6/11,6/13,6/16,6/17,6/18,6/20,6/21,6/22,6/24,6/25,6/27,6/28,6/30,7/1,7/2
Venue: Polar Lakes Park
Wayzata High School Turf Fields
Coon Rapids Soccer Complex
Clover Ridge
Faribault Soccer Complex
Rockford High School
National Sports Center
Rich Valley Athletic Complex
Kasson-Mantorville Senior High School
Lone Lake Park
Oakwood Playfield
Diethelm Park
MLC Soccer Fields
Hanifl Fields Athletic Park
Hutchinson High School
Roosevelt Complex
Old Hickory Park
Minnetonka High School
Bandimere
St. Anthony HS Stadium Field
Lake Ann Park
Northwinds
Veterans Park
Waseca Junior High
Brackets: All Brackets

B16 Classic 2
Date: 4/29,5/1,5/6,5/13,5/14,5/15,5/16,5/18,5/20,5/21,5/22,5/23,5/28,5/29,5/30,6/3,6/4,6/5,6/8,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/29,7/1,7/2
Venue: Clover Ridge
Fuad Mansour
Miller Park
National Sports Center
Orono Intermediate School
Hopkins High School
Johnson Senior High School
Neiman Sports Complex
Zane Sports Park
Fernbrook Elementary School
Lake Ann Park
North Elementary
Bertram Fields
Pine Hills North Park
Selke
Wayzata High School Turf Fields
Mankato State University
Bandimere
Pinecone Central Park
Liberty Elementary
Arlington Field
Belle Prairie Soccer Fields
Diethelm Park
New Prague High School
Owatonna Soccer Complex
UofM Dome Turf Fields
Marshall High School Field
Roosevelt Complex
Briana Scurry Field
Lone Lake Park
Blake Middle School
Westonka MWHS
Gleason Fields
Oakwood Playfield
Parade Stadium
Maetzold Field
Chaska Middle School
Minnetonka High School
Brackets: All Brackets

B16 Classic 1
Date: 5/1,5/2,5/3,5/6,5/7,5/9,5/10,5/11,5/13,5/15,5/16,5/20,5/21,5/23,5/25,5/28,5/30,6/1,6/2,6/3,6/5,6/6,6/7,6/9,6/11,6/13,6/15,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/22,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/30,7/1,7/2
Venue: Waconia High School
Fernbrook Elementary School
Flint Hills Recreation Complex
Neiman Sports Complex
Rich Valley Athletic Complex
Steve Michaud
Clover Ridge
Todd Park
HealthEast Sports Center
17th Avenue Sports Complex
Pine Hills North Park
Esko High School Stadium
Washington Park
CSS Saints Field
Bayview
Westonka MWHS
Bandimere
Gleason Fields
Hanifl Fields Athletic Park
Thresher Park
Urban Ventures athletic Field
Wayzata High School Turf Fields
Malosky Stadium
Orono Intermediate School
Parade Stadium
St. Croix Prepatory Academy
Bridle Ridge Park
Eau Claire Soccer Park Field
Wescott Track Field
Caswell North Complex
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Rogers Middle School
Taft Field
Eagle Creek - SSA
Maetzold Field
Blake Middle School
MG Sports Dome
Minnetonka High School
Youth Athletic Complex
Diethelm Park
Dakota Cty Tech College
Simley High School
Lone Lake Park
Brackets: All Brackets

B17 Classic 2
Date: 5/2,5/9,5/13,5/16,5/20,5/21,5/23,5/28,5/30,6/3,6/4,6/6,6/10,6/11,6/12,6/13,6/17,6/18,6/19,6/20,6/24,6/25,6/26,6/27,7/1,7/2
Venue: Hastings Sr. High School
Highview Fields
Miller Park
Fuad Mansour
Liberty Elementary
Wayzata High School Turf Fields
Elmcrest Park
STMA Middle School East
North Elementary
Red Wing High School
Central Park
Cotter Fields
Oakwood Playfield
Arlington Field
Bertram Fields
Owatonna Soccer Complex
Hastings Vets Athletic Complex
Hastings Middle School
Brackets: All Brackets

B17 Classic 1
Date: 5/1,5/3,5/9,5/11,5/12,5/15,5/17,5/20,5/22,5/28,5/29,5/30,6/1,6/2,6/3,6/5,6/9,6/10,6/12,6/13,6/14,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/24,6/25,6/26,6/27,7/1,7/3
Venue: Clover Ridge
Hopkins High School
Neiman Sports Complex
West St. Paul Sports Complex
Owatonna Soccer Complex
Fuad Mansour
Lewis Park
Parade Stadium
Rich Valley Athletic Complex
Urban Ventures athletic Field
Blake Middle School
Wayzata High School Turf Fields
Arlington Field
Gleason Fields
Plymouth Creek Playfield
Wescott Track Field
Selke
Simley High School
ECC Turf
MG Sports Dome
Bandimere
Diethelm Park
Minnetonka High School
Lake Ann Park
Brackets: All Brackets

B18 Classic 2
Date: 5/1,5/7,5/8,5/15,5/16,5/19,5/21,5/22,5/23,5/25,5/28,5/29,5/30,5/31,6/1,6/2,6/3,6/5,6/6,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/15,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/22,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1,7/3
Venue: Belle Prairie Soccer Fields
Caswell North Complex
Clover Ridge
Hanifl Fields Athletic Park
Hastings Sr. High School
Playcrest
Orono Intermediate School
Farmington High School
Northeast Park
Pinecone Central Park
Washington Park
Simley High School
Wescott Track Field
Hassan
Oakland Park
Hutchinson High School
St. Peter MN
Taft Field
buss fields
St. Anthony HS Stadium Field
Polar Lakes Park
Fairmont Area Soccer Complex
National Sports Center
Rich Valley Athletic Complex
Roosevelt Complex
West St. Paul Sports Complex
MLC Soccer Fields
Cloquet Hilltop Field
Isanti Soccer Complex
Westonka MWHS
Hastings Vets Athletic Complex
Bandimere
IGH Simley High School
Brackets: All Brackets

B18 Classic 1
Date: 4/30,5/2,5/7,5/13,5/14,5/15,5/21,5/23,5/28,5/30,6/2,6/11,6/13,6/14,6/18,6/20,6/25,6/27,6/28,6/30,7/2
Venue: Tiza Academy Field
17th Avenue Sports Complex
Bayview
Eau Claire Soccer Park Field
Wayzata High School Turf Fields
Lake Ann Park
Pine Hills North Park
Minnetonka High School
Parade Stadium
Waconia High School
UW- Eau Claire
Neiman Sports Complex
Owatonna Soccer Complex
West St. Paul Sports Complex
Youth Athletic Complex
Bandimere
Blake Middle School
Dakota Cty Tech College
Brackets: All Brackets

B19 Classic 2
Date: 5/1,5/5,5/8,5/10,5/15,5/22,5/29,6/1,6/5,6/10,6/12,6/15,6/17,6/19,6/21,6/22,6/23,6/24,6/26,6/29,6/30,7/1,7/2,7/3
Venue: Selke
Spring Creek
JHS/JAC
Watertown City Fields
Cotter Fields
Hazelwood Complex
Caswell North Complex
Pine Hills North Park
Watertown City fields
Fuad Mansour
Youth Athletic Complex
Crown College
Brackets: All Brackets

B19 Classic 1
Date: 4/30,5/7,5/9,5/14,5/20,5/21,5/30,6/3,6/4,6/10,6/11,6/12,6/13,6/17,6/18,6/24,7/2
Venue: Clover Ridge
National Sports Center
Bandimere
Blake Middle School
Bertram Fields
Neiman Sports Complex
Liberty Elementary
Brackets: All Brackets

G11 Classic 3
Date: 4/30,5/1,5/2,5/6,5/7,5/14,5/15,5/16,5/20,5/21,5/23,5/28,5/30,6/1,6/3,6/4,6/5,6/6,6/8,6/9,6/10,6/11,6/13,6/17,6/18,6/19,6/20,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/30,7/2,7/3
Venue: Christ Community Lutheran School
Kasson-Mantorville Senior High School
Sunny Acres
Upper Recreation Center
Faribault Soccer Complex
Orono Middle School
Spring Creek
Rich Valley Athletic Complex
Caswell North Complex
Delano Barb King Park
Diethelm Park
Hawkridge
Owatonna Soccer Complex
St. Anthony HS Stadium Field
Weaver Lake Elementary
Zane Sports Park
Buffalo - Northwinds Elementary School
Golfview
Lynch Park
Maple Grove Middle School
McMorrow Fields
Coon Rapids Soccer Complex
Centennial Middle School
Hastings Vets Athletic Complex
Otsego Soccer Complex
St. Peter MN
Preserve Park
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Fairmont Area Soccer Complex
McKnight Park
Watson
St. Anthony HS Practice Field
Townelakes
Brackets: All Brackets

G11 Classic 2
Date: 5/1,5/2,5/6,5/7,5/14,5/15,5/20,5/21,5/22,5/28,5/29,5/30,6/3,6/4,6/5,6/6,6/10,6/12,6/13,6/17,6/18,6/19,6/24,6/25,6/26,6/27,7/2
Venue: McKnight Park
Neiman Sports Complex
Orono Middle School
Selke
Upper Recreation Center
Belle Prairie Soccer Fields
Diethelm Park
Pinecone Central Park
Buffalo - Northwinds Elementary School
Townelakes
Hawkridge
Liberty Elementary
West Recreation Area
Bertram Fields
Weaver Lake Elementary
Centennial Middle School
Maple Grove Middle School
Preserve Park
Brackets: All Brackets

G11 Classic 1
Date: 5/2,5/6,5/9,5/11,5/13,5/16,5/22,5/23,5/30,6/2,6/6,6/7,6/8,6/11,6/13,6/19,6/24,6/26,6/27,6/29,6/30
Venue: Upper Recreation Center
Townelakes
Buffalo - Northwinds Elementary School
Fuad Mansour
Watson
Otsego Soccer Complex
Caswell North Complex
Preserve Park
Brackets: All Brackets

G12 Classic 3
Date: 5/1,5/2,5/6,5/9,5/11,5/13,5/15,5/16,5/20,5/21,5/22,5/23,5/29,5/30,5/31,6/3,6/4,6/5,6/6,6/10,6/12,6/13,6/14,6/17,6/19,6/20,6/24,6/25,6/26,6/27,6/29,7/3,7/10
Venue: AP Anderson Park
Bertram Fields
Christian Field
Fairmont Area Soccer Complex
McKnight Park
Todd Park
Upper Recreation Center
Waconia High School
Selke
St. Anthony HS Practice Field
Isanti Soccer Complex
Liberty Elementary
New Prague Community Center
Cummings Park Field
Diethelm Park
Orono Middle School
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Hastings Vets Athletic Complex
Hawkridge
Otsego Soccer Complex
St. Peter MN
Waseca Junior High
North Elementary
Buffalo - Northwinds Elementary School
Marshall Middle School
McMorrow Fields
Spring Creek
Caswell North Complex
Watson
Neiman Sports Complex
Preserve Park
Sunny Acres
Stebner Park
Southpointe
St. Anthony HS Stadium Field
Townelakes
Brackets: All Brackets

G12 Classic 2
Date: 5/2,5/7,5/9,5/14,5/15,5/16,5/17,5/21,5/23,5/28,5/29,5/30,6/2,6/3,6/5,6/6,6/7,6/10,6/11,6/12,6/13,6/17,6/18,6/19,6/20,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/30,7/1
Venue: Buffalo - Northwinds Elementary School
Coon Rapids Soccer Complex
Diethelm Park
Jerry Ruppelius
New Prague Community Center
Waconia High School
Weaver Lake Elementary
Caswell North Complex
Orono Middle School
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Maple Grove Middle School
Rich Valley Athletic Complex
Watson
McMorrow Fields
Otsego Soccer Complex
Owatonna Soccer Complex
Zane Sports Park
Neiman Sports Complex
Townelakes
DeLaSalle High School
Preserve Park
Skyview Park
Brackets: All Brackets

G12 Classic 1
Date: 4/29,5/13,5/15,5/20,5/21,5/29,5/31,6/3,6/5,6/10,6/12,6/13,6/14,6/16,6/17,6/19,6/24,6/25,6/27,7/1
Venue: Diethelm Park
Zane Sports Park
Sunny Acres
Otsego Soccer Complex
Harmon Park
West St. Paul Dome
Jerry Ruppelius
Brackets: All Brackets

G13 Classic 3
Date: 4/30,5/2,5/6,5/9,5/13,5/16,5/22,5/23,5/28,5/29,5/30,5/31,6/3,6/4,6/6,6/7,6/10,6/11,6/12,6/13,6/17,6/18,6/19,6/20,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,7/1,7/2
Venue: MG Sports Dome
Brookside-ALE
Gleason Fields
Hastings Sr. High School
Rich Valley Athletic Complex
STMA Middle School East
Waseca Junior High
Edina Memorial Park
Pine Hills North Park
Rockford High School
Fuad Mansour
Elmcrest Park
Hazelwood Complex
Parade Stadium
Red Wing High School
Buffalo - Northwinds Elementary School
Kasson-Mantorville Senior High School
Neiman Sports Complex
St. Anthony HS Stadium Field
Old Hickory Park
Fairmont Area Soccer Complex
Rogers Middle School
Fernbrook Elementary School
Youth Athletic Complex
Hastings Vets Athletic Complex
Brackets: All Brackets

G13 Classic 2
Date: 4/29,5/1,5/6,5/7,5/13,5/20,5/22,5/23,5/28,5/29,6/3,6/5,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/17,6/19,6/20,6/21,6/23,6/24,6/26,7/1,7/2
Venue: Gleason Fields
Neiman Sports Complex
Owatonna Soccer Complex
Elmcrest Park
Freeway Field
Pine Hills North Park
Spring Creek
West St. Paul Sports Complex
Zane Sports Park
Hastings Sr. High School
STMA Middle School East
Westonka MWHS
Bandimere
Fernbrook Elementary School
Fuad Mansour
Pinecone Central Park
Selke
Diethelm Park
Orono Intermediate School
Watertown City fields
Bertram Fields
Briana Scurry Field
Coon Rapids Soccer Complex
Hastings Middle School
MG Sports Dome
Arlington Field
Caswell North Complex
Watertown-Mayer Stadium
Jean Duluth Field
Parade Stadium
Rich Valley Athletic Complex
Brackets: All Brackets

G13 Classic 1
Date: 4/30,5/2,5/7,5/13,5/14,5/15,5/16,5/20,5/21,5/23,5/28,5/29,5/30,6/3,6/5,6/6,6/7,6/8,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/15,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/22,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1,7/2
Venue: Academy of Holy Angels
Diethelm Park
Eau Claire Soccer Park Field
Buffalo - Northwinds Elementary School
Hanifl Fields Athletic Park
Miller Park
Northview Park
Pine Hills North Park
Waconia High School
HealthEast Sports Center
Lake Ann Park
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
STMA Middle School East
Chippewa Middle School
Gleason Fields
Thresher Park
Flint Hills Recreation Complex
Neiman Sports Complex
Southpointe
Richfield H.S.
UW- Eau Claire
17th Avenue Sports Complex
MG Sports Dome
Bayview
Wilkinson
Arlington Field
Bentfield
Maetzold Field
Humboldt Secondary School
Dakota Cty Tech College
McMurray West Field- Como Park
Youth Athletic Complex
Rockford High School
Parade Stadium
Roseville High School
Blake Middle School
McMurray East Field- Como Park
Johnny Cake Ridge Road Athletic Complex
Nova Classical Academy
Shoreview Commons
Minnetonka High School
Brackets: All Brackets

G14 Classic 3
Date: 4/29,5/1,5/6,5/8,5/11,5/13,5/16,5/20,5/22,5/23,5/28,5/29,5/30,6/1,6/3,6/4,6/5,6/6,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/17,6/18,6/19,6/20,6/22,6/24,6/25,6/26,6/27,6/30,7/1,7/2
Venue: Clover Ridge
Isanti Soccer Complex
Maetzold Field
Orono Intermediate School
Selke
STMA Middle School East
Coon Rapids Soccer Complex
Centennial Middle School
Fuad Mansour
Oakwood Playfield
Taft Field
New Prague High School
La Crescent High School
Belle Prairie Soccer Fields
Big Willow Field
Liberty Elementary
Neiman Sports Complex
Rogers Middle School
Zane Sports Park
Stebner Park
Old Hickory Park
Wayzata High School Turf Fields
Marshall High School Field
MLC Soccer Fields
UofM Dome Turf Fields
Diethelm Park
Hutchinson High School
Southwest State University (SMSU)
Westonka MWHS
Washington Park
Cloquet Hilltop Field
Briana Scurry Field
Bandimere
Lake Ann Park
Owatonna Soccer Complex
Caswell North Complex
Richfield H.S.
Youth Athletic Complex
Brackets: All Brackets

G14 Classic 2
Date: 4/30,5/2,5/7,5/9,5/10,5/13,5/14,5/15,5/16,5/17,5/21,5/23,5/28,5/29,5/30,5/31,6/3,6/6,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/30,7/1,7/2
Venue: Diethelm Park
Fuad Mansour
Golfview
Wayzata High School Turf Fields
Casper Park Soccer Fields
Maetzold Field
Buffalo - Northwinds Elementary School
Clover Ridge
Elmcrest Park
McMorrow Fields
Orono Intermediate School
Polar Lakes Park
Spring Creek
Gleason Fields
Blake Middle School
17th Avenue Sports Complex
Bandimere
Playcrest
Zane Sports Park
Somerset High School
Briana Scurry Field
STMA Middle School East
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Caswell North Complex
Oakwood Playfield
UW- Eau Claire
Harvest
Lake Ann Park
Pine Hills North Park
Central Park - Ramsey
Hanifl Fields Athletic Park
New Prague High School
Red Cedar Soccer (MASA) Fields
Rich Valley Athletic Complex
Rockford High School
Owatonna Soccer Complex
Raven Stream
Neiman Sports Complex
Youth Athletic Complex
Plymouth Creek Playfield
Rogers Middle School
MG Sports Dome
Big Willow Field
Clyde Andrews
Westonka MWHS
Brackets: All Brackets

G14 Classic 1
Date: 4/29,4/30,5/1,5/2,5/4,5/6,5/9,5/10,5/13,5/15,5/16,5/18,5/20,5/21,5/22,5/23,5/28,5/29,5/30,5/31,6/2,6/3,6/5,6/6,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/15,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/30,7/1
Venue: Lewis Park
West St. Paul Sports Complex
17th Avenue Sports Complex
Caswell North Complex
Fuad Mansour
Hopkins High School
Miller Park
Bandimere
Wayzata High School Turf Fields
Minnetonka High School
National Sports Center
STMA Middle School East
Neiman Sports Complex
Dakota Cty Tech College
Wilkinson
Hanifl Fields Athletic Park
Academy of Holy Angels
Bertram Fields
Big Willow Field
Orono Intermediate School
Richfield H.S.
Humboldt Secondary School
Lake Ann Park
HealthEast Sports Center
Arlington Field
Lucy Winton Bell Athletic Fields
MG Sports Dome
Nova Classical Academy
Rogers Middle School
Pine Hills North Park
Blake Middle School
Westonka MWHS
Youth Athletic Complex
Gleason Fields
Diethelm Park
Jean Duluth Field
Flint Hills Recreation Complex
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Liberty Elementary
West St. Paul Dome
Fernbrook Elementary School
Lakeville South High School
Brackets: All Brackets

G15 Classic 3
Date: 4/30,5/3,5/6,5/7,5/9,5/10,5/14,5/16,5/17,5/20,5/21,5/22,5/23,5/24,5/28,5/29,5/30,5/31,6/3,6/4,6/6,6/7,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/24,6/25,6/27,6/28,7/2,7/3
Venue: Centennial Middle School
Elmcrest Park
Fuad Mansour
Isanti Soccer Complex
STMA Middle School East
17th Avenue Sports Complex
Coon Rapids Soccer Complex
Pine Hills North Park
Bayview
Rich Valley Athletic Complex
Selke
Bertram Fields
Owatonna Soccer Complex
St. Anthony HS Stadium Field
National Sports Center
Pinecone Central Park
Arlington Field
North Elementary
Northeast Park
Caswell North Complex
St. Peter MN
UofM Dome Turf Fields
Todd Park
Edina Memorial Park
Fairmont Area Soccer Complex
Faribault Soccer Complex
Waconia High School
Neiman Sports Complex
Jean Duluth Field
Benilde
Brackets: All Brackets

G15 Classic 2
Date: 5/1,5/3,5/7,5/13,5/15,5/20,5/21,5/22,5/24,5/28,5/29,5/30,6/2,6/3,6/5,6/9,6/10,6/11,6/12,6/14,6/17,6/19,6/20,6/22,6/24,6/25,6/26,6/27,6/30,7/1
Venue: Gleason Fields
Oakwood Playfield
Rockford High School
Clover Ridge
Fernbrook Elementary School
Hastings Sr. High School
Hanifl Fields Athletic Park
Diethelm Park
Pine Hills North Park
Rich Valley Athletic Complex
Taft Field
Polar Lakes Park
MG Sports Dome
Bandimere
Wayzata High School Turf Fields
Zane Sports Park
Briana Scurry Field
Coon Rapids Soccer Complex
Zachary Playfield
Hastings Vets Athletic Complex
IGH Simley High School
Hastings Senior High School
Buffalo - Northwinds Elementary School
Brackets: All Brackets

G15 Classic 1
Date: 5/1,5/2,5/5,5/6,5/7,5/9,5/12,5/13,5/15,5/16,5/20,5/23,5/28,5/30,6/2,6/3,6/4,6/5,6/6,6/9,6/10,6/11,6/13,6/15,6/16,6/17,6/18,6/20,6/23,6/24,6/25,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1,7/2,7/9
Venue: STMA Middle School East
Gleason Fields
Pine Hills North Park
Waconia High School
Blake Middle School
Eau Claire Soccer Park Field
Flint Hills Recreation Complex
Public Schools Stadium
Bayview
Miller Park
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Fernbrook Elementary School
Arlington Field
Caswell North Complex
Parade Stadium
UW- Eau Claire
Wayzata High School Turf Fields
Oakwood Playfield
Centennial Middle School
West St. Paul Sports Complex
West St. Paul Dome
MG Sports Dome
Dakota Cty Tech College
Brackets: All Brackets

G16 Classic 3
Date: 4/30,5/1,5/13,5/14,5/15,5/21,5/22,5/29,6/2,6/3,6/10,6/11,6/12,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/25,6/26
Venue: Hazelwood Complex
Bandimere
Rogers Middle School
Hastings Sr. High School
Watertown City fields
Clover Ridge
Youth Athletic Complex
Hastings Middle School
Diethelm Park
Brackets: All Brackets

G16 Classic 2
Date: 5/2,5/6,5/9,5/10,5/11,5/12,5/13,5/14,5/15,5/16,5/19,5/20,5/21,5/22,5/23,5/28,5/29,5/30,5/31,6/4,6/6,6/10,6/11,6/12,6/13,6/17,6/18,6/19,6/20,6/22,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/30,7/1,7/2
Venue: Briana Scurry Field
Westonka MWHS
St. Anthony HS Stadium Field
Gleason Fields
Plymouth Creek Playfield
MLC Soccer Fields
Selke
Kasson-Mantorville Senior High School
Minnetonka High School
Fernbrook Elementary School
Hanifl Fields Athletic Park
Fuad Mansour
McMorrow Fields
17th Avenue Sports Complex
Bertram Fields
Spring Creek
Wayzata High School Turf Fields
Zane Sports Park
Owatonna Soccer Complex
Red Wing High School
Liberty Elementary
Polar Lakes Park
MG Sports Dome
Cloquet Hilltop Field
Stebner Park
Lake Ann Park
New Prague High School
TBA
National Sports Center
Raven Stream
Bandimere
Orono Intermediate School
Freeway Field
Maetzold Field
Brackets: All Brackets

G16 Classic 1
Date: 4/29,5/1,5/2,5/3,5/5,5/6,5/7,5/10,5/13,5/14,5/15,5/16,5/17,5/20,5/22,5/28,5/29,5/30,5/31,6/1,6/2,6/3,6/4,6/5,6/6,6/7,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/15,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1,7/2
Venue: Westonka MWHS
Fuad Mansour
Bandimere
Steve Michaud
Bayview
Waconia High School
Neiman Sports Complex
Pine Hills North Park
Wilkinson
Miller Park
Parade Stadium
Elmcrest Park
Lone Lake Park
Maetzold Field
Flint Hills Recreation Complex
Rockford High School
Academy of Holy Angels
National Sports Center
Rogers Middle School
Thresher Park
Central Park - Ramsey
Lake Ann Park
Northview Park
STMA Middle School East
HealthEast Sports Center
Caswell North Complex
Youth Athletic Complex
Orono Intermediate School
Arlington Field
Blake Middle School
Minnetonka High School
Dakota Cty Tech College
Richfield H.S.
Centennial High School Turf Field
Brackets: All Brackets

G17 Classic 3
Date: 5/9,5/15,5/22,5/23,5/28,5/30,6/5,6/6,6/8,6/10,6/11,6/12,6/13,6/15,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/22,6/24,6/25,6/26,6/27,7/1
Venue: Belle Prairie Soccer Fields
Hutchinson High School
STMA Middle School East
Pinecone Central Park
Isanti Soccer Complex
Rogers Middle School
Faribault Soccer Complex
Old Hickory Park
Youth Athletic Complex
Brackets: All Brackets

G17 Classic 2
Date: 4/29,5/5,5/6,5/7,5/13,5/20,5/21,5/28,5/29,6/3,6/5,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/17,6/18,6/19,6/20,6/24,6/25,6/26,6/28,7/1
Venue: Miller Park
IGH Simley High School
Coon Rapids Soccer Complex
Owatonna Soccer Complex
Rich Valley Athletic Complex
Selke
Gleason Fields
Bertram Fields
Fernbrook Elementary School
Polar Lakes Park
Spring Creek
Perpich Center for the Arts
Arlington Field
Fuad Mansour
Walker Park
Northeast Park
Jean Duluth Field
Waseca Junior High
Louisiana Oaks
Brackets: All Brackets

G17 Classic 1
Date: 4/30,5/2,5/7,5/14,5/15,5/20,5/21,5/23,5/28,5/29,5/30,6/2,6/3,6/10,6/11,6/12,6/13,6/14,6/16,6/17,6/18,6/19,6/20,6/21,6/22,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/30,7/1,7/2
Venue: Neiman Sports Complex
Bridle Ridge Park
Maetzold Field
Thresher Park
Clover Ridge
National Sports Center
Wilkinson
Northview Park
Rogers Middle School
17th Avenue Sports Complex
Blake Middle School
Rockford High School
Wayzata High School Turf Fields
Fernbrook Elementary School
Diethelm Park
Gleason Fields
Youth Athletic Complex
Steve Michaud
Lake Ann Park
Old Hickory Park
Lone Lake Park
Minnetonka High School
Oakwood Playfield
Centennial High School
Brackets: All Brackets

G19 Classic 2
Date: 4/30,5/7,5/9,5/12,5/13,5/14,5/16,5/17,5/19,5/20,5/21,5/22,5/23,5/28,5/30,5/31,6/3,6/5,6/6,6/7,6/8,6/9,6/10,6/11,6/12,6/13,6/16,6/17,6/18,6/20,6/21,6/24,6/25,6/27,6/28,6/30,7/1,7/2
Venue: Clover Ridge
Parade Stadium
Raven Stream
Bandimere
Hazelwood Complex
Waconia High School
Watertown City fields
Pine Hills North Park
New Prague High School
Hastings Sr. High School
Arlington Field
National Sports Center
Polar Lakes Park
Red Wing High School
Simley High School
Wescott Track Field
UofM Dome Turf Fields
Bayview
Central Park - Ramsey
Neiman Sports Complex
Fairmont Area Soccer Complex
Taft Field
Rich Valley Athletic Complex
buss fields
Edina Memorial Park
Watertown-Mayer Stadium
St. Peter MN
Washington Park
Caswell North Complex
Elmcrest Park
IGH Simley High School
Hastings Vets Athletic Complex
Alpine Park
Crown College
St. Anthony HS Stadium Field
Blake Middle School
Diethelm Park
Fridley Commons
Hanifl Fields Athletic Park
Watertown City Fields
Brackets: All Brackets

G19 Classic 1
Date: 5/1,5/5,5/6,5/9,5/13,5/15,5/19,5/20,5/22,5/23,5/24,5/29,6/2,6/3,6/5,6/6,6/10,6/11,6/12,6/13,6/19,6/20,6/21,6/22,6/23,6/24,6/25,6/26,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1
Venue: Gleason Fields
Caswell North Complex
Selke
National Sports Center
MG Sports Dome
Owatonna Soccer Complex
Paha Sapa-Upper Field
MLC Soccer Fields
Bridle Ridge Park
North Elementary
Arlington Field
Thresher Park
Fernbrook Elementary School
STMA Middle School East
Cloquet Hilltop Field
HealthEast Sports Center
Fuad Mansour
Jean Duluth Field
Flint Hills Recreation Complex
Dakota Cty Tech College
Brackets: All Brackets