Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
B13 First Division
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/17,9/18,9/21,9/22,9/27,9/28,9/29,10/1,10/4,10/5,10/6,10/8,10/9,10/12,10/13,10/14,10/15,10/17,10/21,10/22,10/23,10/24,10/26,10/30,11/2
Venue: Buffalo - Northwinds Elementary School
Fuad Mansour
Lewis Park
McMurray West Field- Como Park
MG Sports Dome
National Sports Center
Owatonna Soccer Complex
Flint Hills Recreation Complex
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Steve Michaud
Louisiana Oaks
Marsh Lake Park
Miller Park
Pine Hills North Park
Wayzata High School Turf Fields
Neiman Sports Complex
Thresher Park
Polar Lakes Park
Academy of Holy Angels
HealthEast Sports Center
Humboldt Secondary School
Hanifl Fields Athletic Park
Walker Park
Clover Ridge
Gleason Fields
Parade Stadium
Stillwater Area High School Turf
Fernbrook Elementary School
Rockford High School
Otsego Soccer Complex
Eden Prairie HS
Brackets: All Brackets

B14 First Division
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/19,9/20,9/21,9/22,9/25,9/27,9/28,9/29,10/4,10/5,10/6,10/7,10/8,10/12,10/13,10/15,10/16,10/20,10/24,10/25,10/26,10/27,11/2,11/3
Venue: Coon Rapids Soccer Complex
Louisiana Oaks
Marsh Lake Park
Miller Park
Playcrest
Wayzata High School Turf Fields
Buffalo - Northwinds Elementary School
Elm Creek Playfield
Savage Community Park
Lewis Park
Neiman Sports Complex
Westonka MWHS
Wilkinson
Lucy Winton Bell Athletic Fields
New Prague High School
Steve Michaud
New Prague Middle School
Humboldt Secondary School
National Sports Center
Orono Middle School
Polar Lakes Park
Academy of Holy Angels
Eau Claire Soccer Park Field
MG Sports Dome
Zachary Playfield
Parade Stadium
St. Croix Prepatory Academy
Orono High School
Blake Middle School
Ryan Park
ECC Turf
McMurray West Field- Como Park
West St. Paul Dome
Irish Sports Dome
HealthEast Sports Center
Brackets: All Brackets

G13 First Division
Date: 9/7,9/8,9/9,9/14,9/15,9/18,9/20,9/21,9/22,9/23,9/24,9/26,9/27,9/28,9/29,10/4,10/5,10/6,10/9,10/10,10/11,10/12,10/13,10/16,10/20,10/21,10/26,10/27
Venue: Academy of Holy Angels
Gleason Fields
Hanifl Fields Athletic Park
Otsego Soccer Complex
Parade Stadium
Flint Hills Recreation Complex
Lewis Park
McMurray West Field- Como Park
Southpointe
Thresher Park
Neiman Sports Complex
Elmcrest Park
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Miller Park
Wilkinson
Bandimere
Buffalo - Northwinds Elementary School
Humboldt Secondary School
Shoreview Commons
TBD
Rosebrook Park - North Field
Lake Ann Park
MG Sports Dome
Polar Lakes Park
Clover Ridge
West St. Paul Sports Complex
HealthEast Sports Center
National Sports Center
Steve Michaud
Minnetonka High School
Pine Hills North Park
West St. Paul Dome
St. Croix Prepatory Academy
Brackets: All Brackets

G14 First Division
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/19,9/20,9/21,9/22,9/25,9/28,9/29,10/1,10/2,10/3,10/4,10/5,10/6,10/8,10/9,10/10,10/12,10/13,10/14,10/15,10/20,10/21,10/23,10/26,10/30,11/2,11/6,11/8
Venue: Academy of Holy Angels
Diethelm Park
Lucy Winton Bell Athletic Fields
MG Sports Dome
Minnetonka High School
Neiman Sports Complex
McMurray West Field- Como Park
Waconia High School
Wilkinson
Buffalo - Northwinds Elementary School
Clover Ridge
Eau Claire Soccer Park Field
Hanifl Fields Athletic Park
National Sports Center
Flint Hills Recreation Complex
Humboldt Secondary School
Lewis Park
Miller Park
Polar Lakes Park
Steve Michaud
Thresher Park
Blake Middle School
Kensington Park
Otsego Soccer Complex
Franlo Field
Southpoint Full
Gleason Fields
Quarry Point Park
HealthEast Sports Center
Hopkins High School
Pine Hills North Park
Parade Stadium
Stillwater Area High School Turf
ECC Kuhlman Stadium
Dundas Dome
Brackets: All Brackets