Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
Boys 09U/10U
Date: 8/28,9/4,9/11,9/12,9/15,9/18,9/19,9/25,9/26,10/2,10/3,10/9
Venue: Isanti Soccer Complex
West Recreation Area
Cavanagh Park
Tiza Academy Field
Bertram Fields
Cedar Island School
Noble Sports Park
Otsego Soccer Complex
Selke
Riverview School
Donaldson Field
Centennial Park
Brackets: All Brackets

Boys 11U Black
Date: 8/28,9/4,9/11,9/12,9/18,9/19,9/25,9/26,10/2
Venue: West Recreation Area
Christian Field
Noble Sports Park
Riverview School
Selke
Donaldson Field
Brackets: All Brackets

Boys 12U Blue
Date: 8/28,8/29,9/4,9/11,9/12,9/18,9/19,9/25,9/26,10/2,10/3
Venue: Riverview School
Selke
Christian Field
Neiman Sports Complex
Watertown City fields
Centennial Park
Isanti Soccer Complex
North Elementary
Upper Wilshire
Brackets: All Brackets

Boys 12U Black
Date: 8/28,9/4,9/11,9/12,9/18,9/19,9/25,9/26,10/2,10/3
Venue: West Recreation Area
Tiza Academy Field
Bertram Fields
Otsego Soccer Complex
Discovery
Christian Field
Brackets: All Brackets

Boys 13U Blue
Date: 8/28,9/11,9/12,9/16,9/18,9/19,9/22,9/25,9/26,10/2,10/3
Venue: Selke
Isanti Soccer Complex
Neiman Sports Complex
Pine Hills North Park
Caswell North Complex
Watertown City fields
ELLIOT PARK
Brackets: All Brackets

Boys 14U+ Blue
Date: 8/28,9/2,9/4,9/11,9/12,9/18,9/19,9/25,9/26,10/2,10/3
Venue: Hutchinson High School
Upper Wilshire
Noble Sports Park
Bandimere
Lions Park New Brighton
Bertram Fields
Watertown City fields
Coon Rapids Soccer Complex
Elmcrest Park
Brackets: All Brackets

Boys 13U/14U+ Black
Date: 8/28,9/11,9/12,9/14,9/18,9/19,9/25,10/1,10/2,10/3
Venue: Bandimere
Taft Field
Wilkinson
Pine Hills North Park
Fernbrook Elementary School
Brackets: All Brackets

Girls 09U/10U
Date: 8/28,9/4,9/11,9/12,9/18,9/19,9/25,9/26,10/2,10/3
Venue: Mueller Farm Park
Selke
Bertram Fields
Donaldson Field
Riverview School
Otsego Soccer Complex
Brackets: All Brackets

Girls 11U/12U Blue
Date: 8/28,9/4,9/11,9/12,9/18,9/25,9/26,10/2,10/3,10/5,10/9
Venue: Bertram Fields
Isanti Soccer Complex
Watertown City Fields
Selke
North Elementary
Riverview School
Upper Wilshire
Otsego Soccer Complex
Watertown City fields
Christian Field
Sartell Middle School
Golfview
Pine Hills North Park
Brackets: All Brackets

Girls 11U/12U Black
Date: 8/28,8/29,9/11,9/12,9/16,9/18,9/19,9/26,10/2,10/3
Venue: Bertram Fields
West Recreation Area
Noble Sports Park
Mueller Farm Park
Otsego Soccer Complex
Pine Hills North Park
Selke
Brackets: All Brackets

Girls 14U+ Blue
Date: 8/28,9/11,9/12,9/13,9/18,9/19,9/25,9/26,10/2,10/3
Venue: Hutchinson High School
Pine Hills North Park
Coon Rapids Soccer Complex
West St. Paul Sports Complex
Selke
Bertram Fields
Elmcrest Park
Bandimere
Clover Ridge
Brackets: All Brackets

Girls 13U/14U+ Black
Date: 8/28,8/29,9/11,9/12,9/16,9/19,9/23,9/26,9/28,9/30,10/1,10/2,10/3
Venue: Fernbrook Elementary School
Bandimere
Maple Grove Lower Dome
Wilkinson
Clover Ridge
Brackets: All Brackets