Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket Semi-Final Final
B09 Blue
Date: 9/7,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6,10/8,10/9
Venue: Buffalo - Bentfield Sports Complex
Christ Community Lutheran School
Harvest
Urban Ventures athletic Field
Clyde Andrews
Hanifl Fields Athletic Park
Pine Hills North Park
Coon Rapids Soccer Complex
Donaldson Field
oakview elementary
Otsego Soccer Complex
West Recreation Area
Cedar Island School
Polar Lakes Park
Brackets: All Brackets

B10 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6,10/13
Venue: Caswell North Complex
Cavanagh Park
Lakeview Park
Otsego Soccer Complex
Owatonna Soccer Complex
Pinecone Central Park
Selke
AP Anderson Park
Gault Soccer Complex
Pine Hills North Park
Polar Lakes Park
Rivers Bend Park Ramsey
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Byron Field
Coon Rapids Soccer Complex
Bertram Fields
oakview elementary
Raven Stream
St. Peter MN
Rice Lake Elementary-Lino Lakes
Cedar Island School
Brackets: All Brackets

B10 Black
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/20,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Casper Park Soccer Fields
Otsego Soccer Complex
Red Cedar Soccer (MASA) Fields
Urban Ventures athletic Field
Golfview
Pine Hills North Park
Rivers Bend Park Ramsey
Eau Claire Soccer Park Field
Polar Lakes Park
Hanifl Fields Athletic Park
Brackets: All Brackets

B11 Blue
Date: 9/7,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Cavanagh Park
Centennial Middle School
Coon Rapids Soccer Complex
Donaldson Park Lower Baseball
Selke
Neiman Sports Complex
Otsego Soccer Complex
Brittany Park
Christ Community Lutheran School
Bertram Fields
Howe School
Liberty Elementary
Brackets: All Brackets

B11 Black
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/20,9/21,9/22,9/27,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Gleason Fields
Hazel Park Academy School
Isanti Soccer Complex
Neiman Sports Complex
Raven Stream
Owatonna Soccer Complex
Rich Valley Athletic Complex
Urban Ventures athletic Field
Watson
Buffalo - Northwinds Elementary School
Caswell North Complex
Spring Creek
West Recreation Area
Coon Rapids Soccer Complex
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Byron Field
Selke
Brackets: All Brackets

B12 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/4,10/5,10/6
Venue: Donaldson Park Lower Baseball
Lakeview Park
Neiman Sports Complex
Sunny Acres
Pine Hills North Park
Pinecone Central Park
Buffalo - Northwinds Elementary School
Spring Creek
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Watson
Caswell North Complex
North Elementary
Howe School
Otsego Soccer Complex
Brackets: All Brackets

B12 Black
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Casper Park Soccer Fields
Gleason Fields
Kasson-Mantorville Senior High School
Neiman Sports Complex
Pine Hills North Park
Red Cedar Soccer (MASA) Fields
Rich Valley Athletic Complex
Selke
Coon Rapids Soccer Complex
MLC Soccer Fields
Brittany Park
Caswell North Complex
Donaldson Park Lower Baseball
Owatonna Soccer Complex
Sunny Acres
AP Anderson Park
Eau Claire Soccer Park Field
Golfview
Urban Ventures athletic Field
Bertram Fields
Raven Stream
Brackets: All Brackets

B13 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: 17th Avenue Sports Complex
STMA High School
Westonka MWHS
Otsego Soccer Complex
Waconia High School
Pine Hills North Park
Robbinsdale Middle School - Grass Field
Bandimere
Peavey Park
Orono Middle School
Orono High School
Brackets: All Brackets

B13 Black
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: 17th Avenue Sports Complex
Byron Field
Elmcrest Park
Golfview
Isanti Soccer Complex
MLC Soccer Fields
New Prague Community Center
Taft Field
Westonka MWHS
Neiman Sports Complex
Caswell North Complex
Fuad Mansour
STMA High School
Spring Creek
Gleason Fields
Tiza Academy Field
Gault Soccer Complex
Washington Park
Parade Stadium
Robbinsdale Middle School - Grass Field
Orono Middle School
Brackets: All Brackets

B14 Blue
Date: 9/7,9/14,9/15,9/21,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Bertram Fields
Coon Rapids Soccer Complex
Diethelm Park
Parade Stadium
Bandimere
Waconia High School
Centennial Middle School
Neiman Sports Complex
Brackets: All Brackets

B15 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,10/5,10/6
Venue: Elmcrest Park
Hazelwood Complex
Playcrest
Waconia High School
Buffalo - Northwinds Elementary School
Washington Park
Taft Field
Brackets: All Brackets

B15 Black
Date: 9/7,9/8,9/13,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/4,10/5,10/610/510/6
Venue: Eau Claire Soccer Park Field
Fuad Mansour
Neiman Sports Complex
Orono High School
Parade Stadium
Rich Valley Athletic Complex
Jerry Ruppelius
Waconia High School
Washington Park
Wayzata High School Turf Fields
Red Cedar Soccer (MASA) Fields
Bandimere
Gleason Fields
Golfview
Owatonna Soccer Complex
Urban Ventures athletic Field
Coon Rapids Soccer Complex
Peavey Park
Academy of Holy Angels
Westonka MWHS
Blake Middle School
Orono Middle School
Taft Field
Academy of Holy Angels
TBD
Golfview
TBD
Brackets: All Brackets

G09 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Bertram Fields
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Hanifl Fields Athletic Park
Pine Hills North Park
Polar Lakes Park
Cedar Island School
Rivers Bend Park Ramsey
Christ Community Lutheran School
oakview elementary
Otsego Soccer Complex
Brackets: All Brackets

G10 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Buffalo - Bentfield Sports Complex
Byron Field
Caswell North Complex
Clyde Andrews
Gault Soccer Complex
Hanifl Fields Athletic Park
oakview elementary
Rice Lake Elementary-Lino Lakes
Rich Valley Athletic Complex
Selke
Lakeview Park
Pinecone Central Park
Bertram Fields
Cavanagh Park
Cedar Island School
Golfview
Owatonna Soccer Complex
Pine Hills North Park
St. Peter MN
Christ Community Lutheran School
Coon Rapids Soccer Complex
Otsego Soccer Complex
Polar Lakes Park
Raven Stream
Buffalo - Northwinds Elementary School
Brackets: All Brackets

G10 Black
Date: 9/7,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6,10/8
Venue: AP Anderson Park
Caswell North Complex
Rivers Bend Park Ramsey
Selke
Owatonna Soccer Complex
West Recreation Area
Otsego Soccer Complex
Pine Hills North Park
Brackets: All Brackets

G11 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Coon Rapids Soccer Complex
Sunny Acres
Buffalo - Northwinds Elementary School
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Neiman Sports Complex
Centennial Middle School
Donaldson Park Lower Baseball
Brackets: All Brackets

G11 Black
Date: 9/7,9/8,9/13,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Byron Field
Christ Community Lutheran School
Watson
Gleason Fields
Pine Hills North Park
Caswell North Complex
Owatonna Soccer Complex
Raven Stream
Bertram Fields
Otsego Soccer Complex
Liberty Elementary
Brackets: All Brackets

G12 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Centennial Middle School
Lakeview Park
Pine Hills North Park
Selke
Sunny Acres
Watson
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Caswell North Complex
Coon Rapids Soccer Complex
Spring Creek
Gault Soccer Complex
Bertram Fields
Otsego Soccer Complex
St. Peter MN
Buffalo - Northwinds Elementary School
Brackets: All Brackets

G12 Black
Date: 9/7,9/8,9/13,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,9/30,10/5,10/6
Venue: Byron Field
Coon Rapids Soccer Complex
Isanti Soccer Complex
Selke
West Recreation Area
Bertram Fields
Gleason Fields
Owatonna Soccer Complex
Rich Valley Athletic Complex
Christ Community Lutheran School
Buffalo - Bentfield Sports Complex
Caswell North Complex
Golfview
Pine Hills North Park
Kasson-Mantorville Senior High School
Neiman Sports Complex
Liberty Elementary
Brackets: All Brackets

G13 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Gleason Fields
STMA High School 2
Taft Field
17th Avenue Sports Complex
Driftwood Park
Waconia High School
Washington Park
Neiman Sports Complex
Otsego Soccer Complex
Osseo Senior High
Brackets: All Brackets

G13 Black
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/16,9/20,9/21,9/22,9/28,9/29,10/2,10/5,10/6
Venue: Byron Field
Parade Stadium
Westonka MWHS
17th Avenue Sports Complex
Fuad Mansour
Jerry Ruppelius
New Prague Community Center
Buffalo - Northwinds Elementary School
Caswell North Complex
Owatonna Soccer Complex
Bandimere
Gault Soccer Complex
Selke
Orono Middle School
Coon Rapids Soccer Complex
Neiman Sports Complex
St. Peter MN
STMA High School
Brackets: All Brackets

G14 Blue
Date: 9/7,9/14,9/15,9/18,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5
Venue: Diethelm Park
Orono High School
Bandimere
Neiman Sports Complex
Westonka MWHS
Elmcrest Park
Orono Middle School
Brackets: All Brackets

G15 Blue
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/28,9/29,10/5,10/6
Venue: Parade Stadium
Rich Valley Athletic Complex
Golfview
Bandimere
Taft Field
Waconia High School
Neiman Sports Complex
Jerry Ruppelius
Brackets: All Brackets

G15 Black
Date: 9/7,9/8,9/14,9/15,9/21,9/22,9/25,9/28,9/29,10/5,10/610/5,10/610/6
Venue: Coon Rapids Soccer Complex
Eau Claire Soccer Park Field
Elmcrest Park
Fuad Mansour
Wayzata High School Turf Fields
Red Cedar Soccer (MASA) Fields
17th Avenue Sports Complex
STMA High School 2
Westonka MWHS
Owatonna Soccer Complex
Golfview
Pine Hills North Park
Spring Creek
Urban Ventures athletic Field
Golfview
Owatonna Soccer Complex
TBD
Brackets: All Brackets