Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
B13 First Division
Date: 5/3,5/4,5/5,5/8,5/10,5/12,5/15,5/16,5/17,5/19,5/22,5/24,5/26,6/1,6/2,6/4,6/5,6/6,6/7,6/9,6/11,6/12,6/13,6/14,6/16,6/19,6/21,6/23,6/25,6/28,6/30,7/7,7/8,7/9,7/10,7/11
Venue: Fernbrook Athletic Fields
National Sports Center
Neiman Sports Complex
Polar Lakes Park
HealthEast Sports Center
Louisiana Oaks
McMurray West Field- Como Park
Eau Claire Soccer Park Field
Elmcrest Park
Wayzata Central
Wayzata High School Turf Fields
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Arlington Field
Coon Rapids Soccer Complex
Hanifl Fields Athletic Park
Pine Hills North Park
Fuad Mansour
Youth Athletic Complex
Jimmy Lee Soccer Fielding
UW- Eau Claire
Blake Middle School
Flint Hills Recreation Complex
Conway
Brackets: All Brackets

B14 First Division
Date: 5/4,5/6,5/11,5/13,5/15,5/17,5/18,5/20,5/25,5/27,6/1,6/3,6/5,6/8,6/10,6/11,6/15,6/16,6/17,6/19,6/22,6/24,6/26,6/29,6/30,7/1,7/6,7/8
Venue: Fernbrook Athletic Fields
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Neiman Sports Complex
Maple Grove Lower Dome
UofM Dome Turf Fields
Wayzata Central
Clover Ridge
Elmcrest Park
Selke
Jean Duluth Field
Parade Stadium
Fernbrook Elementary School
Pine Hills North Park
TBD MNL1
Dakota Cty Tech College
college of st benedict
Fuad Mansour
Lakeview Terrace Park
Arlington Field
Bandimere
Polar Lakes Park
Hanifl Fields Athletic Park
Wayzata High School Turf Fields
Youth Athletic Complex
Lake View Terrace
McMurray West Field- Como Park
Coon Rapids Soccer Complex
Humboldt Secondary School
Rogers Middle School
Conway
Brackets: All Brackets

B15 First Division
Date: 5/3,5/5,5/10,5/12,5/13,5/15,5/16,5/17,5/19,5/20,5/24,5/25,5/26,5/28,6/2,6/5,6/6,6/7,6/8,6/9,6/14,6/15,6/16,6/23,6/25,6/27,6/30,7/7
Venue: Fernbrook Athletic Fields
Louisiana Oaks
Selke
Fuad Mansour
Neiman Sports Complex
Chippewa Middle School
Maple Grove Lower Dome
Arlington Field
college of st benedict
Wilkinson
Blake Middle School
Brackets: All Brackets

B15 Premier
Date: 4/27,5/4,5/6,5/10,5/11,5/13,5/18,5/20,5/27,6/3,6/5,6/8,6/10,6/12,6/15,6/17,6/21,6/22,6/24,6/28,6/29,7/1,7/8,7/11
Venue: Raven Stream
Fernbrook Athletic Fields
Neiman Sports Complex
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Wayzata Central
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Coon Rapids Soccer Complex
HealthEast Sports Center
New Prague High School
Wayzata High School Turf Fields
Maple Grove Lower Dome
Polar Lakes Park
UofM Dome Turf Fields
Dakota Cty Tech College
Conway
Parade Stadium
Hanifl Fields Athletic Park
Mound Westonka High School
McMurray West Field- Como Park
Bedderwood
Brackets: All Brackets

B16 First Division
Date: 5/3,5/5,5/10,5/12,5/17,5/18,5/19,5/24,5/26,5/31,6/1,6/2,6/4,6/7,6/9,6/10,6/13,6/14,6/16,6/21,6/23,6/28,6/30,7/5,7/7
Venue: Fuad Mansour
Richfield H.S.
Selke
Clover Ridge
Maple Grove Lower Dome
Playcrest
Bandimere
Elmcrest Park
Hazelwood Complex
Fernbrook Athletic Fields
college of st benedict
Coon Rapids Soccer Complex
Taft Field
Brackets: All Brackets

B16 Premier II
Date: 5/5,5/12,5/14,5/15,5/19,5/26,5/28,6/2,6/4,6/6,6/9,6/11,6/14,6/16,6/18,6/23,6/30,7/7
Venue: Vadnais Community Park
Wayzata Central
Fernbrook Athletic Fields
Polar Lakes Park
Lincoln Park Middle School Field
Southpointe
Arlington Field
Owatonna Soccer Complex
Parade Stadium
Wayzata High School Turf Fields
Neiman Sports Complex
CSS Saints Field
Hanifl Fields Athletic Park
Brackets: All Brackets

B16 Premier I
Date: 5/5,5/12,5/14,5/19,5/26,6/2,6/9,6/12,6/15,6/16
Venue: Dakota Cty Tech College
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Parade Stadium
TBD MNL1
Wayzata High School Turf Fields
Polar Lakes Park
Wayzata Central
Neiman Sports Complex
Flint Hills Recreation Complex
UofM Dome Turf Fields
HealthEast Sports Center
McMurray West Field- Como Park
Brackets: All Brackets

B17 First Division
Date: 4/18,4/25,5/4,5/11,5/13,5/16,5/18,5/20,5/22,5/23,5/25,5/27,6/1,6/3,6/6,6/8,6/9,6/10,6/11,6/15,6/17,6/19,6/22,6/28,6/29,7/6
Venue: McMurray West Field- Como Park
Caswell North Complex
Neiman Sports Complex
Zane Sports Park
Fuad Mansour
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Taft Field
Richfield H.S.
Arlington Field
Northview Park
Parade Stadium
Richfield H.S. Grass
Noble Sports Park
Brackets: All Brackets

B17 Premier II
Date: 5/13,5/18,5/20,5/27,6/1,6/3,6/10,6/17,6/22,6/24,6/29,7/1
Venue: 17th Avenue Sports Complex
Steve Michaud
Wayzata High School Turf Fields
Neiman Sports Complex
Hanifl Fields Athletic Park
Fernbrook Athletic Fields
Polar Lakes Park
Lake Ann Park
Parade Stadium
Minnetonka High School
Brackets: All Brackets

B17 Premier I
Date: 4/20,5/6,5/11,5/13,5/20,5/26,5/27,6/1,6/3,6/5,6/10,6/15,6/17,6/18,6/22,6/23,6/24,7/7
Venue: Stillwater Area High School Turf
McMurray West Field- Como Park
Dakota Cty Tech College
Parade Stadium
Fernbrook Athletic Fields
Jean Duluth Field
TBD MNL1
Neiman Sports Complex
Maple Grove Lower Dome
UofM Dome Turf Fields
HealthEast Sports Center
Hopkins High School
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Minnetonka High School
Brackets: All Brackets

B18/19 First Division
Date: 5/3,5/10,5/12,5/13,5/15,5/16,5/17,5/19,5/23,5/24,5/26,5/27,6/1,6/2,6/7,6/13,6/14,6/21,6/23,6/27,6/28,7/5,7/6
Venue: Fernbrook Athletic Fields
Selke
Wescott Track Field
Clover Ridge
Northview Park
TBD MNL1
Rogers Middle School
Fuad Mansour
Rich Valley Athletic Complex
college of st benedict
Youth Athletic Complex
Owatonna Soccer Complex
Simley High School
Pine Hills North Park
Brackets: All Brackets

B18 Premier II
Date: 5/4,5/11,5/12,5/18,5/25,6/1,6/6,6/8,6/15,6/18,6/22,6/24,7/7
Venue: 17th Avenue Sports Complex
HealthEast Sports Center
Parade Stadium
Fernbrook Athletic Fields
TBD MNL1
Dakota Cty Tech College
Neiman Sports Complex
Taft Field
CSS Saints Field
Blake Middle School
Brackets: All Brackets

B18 Premier I
Date: 5/4,5/5,5/11,5/13,5/18,5/20,5/25,5/27,6/1,6/3,6/5,6/8,6/15,6/17,6/22,6/24,6/29,7/1,7/6,7/8
Venue: Neiman Sports Complex
Parade Stadium
Hazelwood Complex
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Polar Lakes Park
Playcrest
Brackets: All Brackets

B19 Premier
Date: 5/3,5/5,5/10,5/12,5/17,5/19,5/24,5/25,5/26,5/28,5/31,6/2,6/4,6/7,6/9,6/11,6/14,6/16,6/18,6/21,6/23,6/24,6/25,6/27,6/28,6/29,6/30,7/1,7/5,7/7
Venue: Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Parade Stadium
Dakota Cty Tech College
Wayzata Central
Polar Lakes Park
HealthEast Sports Center
Wayzata High School Turf Fields
TBD MNL1
Neiman Sports Complex
McMurray West Field- Como Park
Blake Middle School
Conway
Brackets: All Brackets

G13 First Division
Date: 4/23,5/4,5/6,5/11,5/13,5/17,5/20,5/25,5/27,6/1,6/3,6/8,6/10,6/15,6/16,6/17,6/21,6/22,6/24,6/28,6/29,6/30,7/1,7/6,7/8
Venue: STMA High School
Fernbrook Athletic Fields
Fuad Mansour
Minnetonka High School
National Sports Center
Northview Park
Pine Hills North Park
Ryan Park
Wayzata High School Turf Fields
Parade Stadium
Neiman Sports Complex
STMA Middle School East
Fernbrook Elementary School
Lake Ann Park
Maple Grove Lower Dome
Arlington Field
Dakota Cty Tech College
Wayzata Central
Polar Lakes Park
Hanifl Fields Athletic Park
HealthEast Sports Center
Youth Athletic Complex
Brackets: All Brackets

G14 First Division
Date: 5/4,5/5,5/10,5/11,5/12,5/15,5/16,5/17,5/19,5/24,5/26,6/2,6/3,6/5,6/6,6/7,6/9,6/10,6/12,6/13,6/14,6/16,6/20,6/21,6/22,6/23,6/24,6/28,6/29,6/30,7/7
Venue: Hopkins High School
Clover Ridge
Edgewood Middle School
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Neiman Sports Complex
Wayzata High School Turf Fields
Coon Rapids Soccer Complex
National Sports Center
Owatonna Soccer Complex
Fernbrook Athletic Fields
Chippewa Middle School
Flint Hills Recreation Complex
Hanifl Fields Athletic Park
Minnetonka High School
Northview Park
Elmcrest Park
Wayzata Central
Youth Athletic Complex
Bandimere
Rogers Middle School
Arlington Field
Polar Lakes Park
Pine Hills North Park
Wilkinson
Dakota Cty Tech College
college of st benedict
Lake Ann Park
TBD MNL1
Brackets: All Brackets

G15 First Division
Date: 5/3,5/4,5/11,5/13,5/16,5/17,5/18,5/19,5/20,5/21,5/23,5/24,5/25,5/27,6/1,6/3,6/7,6/8,6/10,6/15,6/17,6/21,6/22,6/23,6/24,6/29,7/1,7/6,7/7,7/8,7/13
Venue: Wayzata High School Turf Fields
Bandimere
Chippewa Middle School
Pine Hills North Park
Clover Ridge
Youth Athletic Complex
Coon Rapids Soccer Complex
Wayzata Central
Wilkinson
Bertram Fields
Fuad Mansour
Hanifl Fields Athletic Park
National Sports Center
Arlington Field
Lake Ann Park
Neiman Sports Complex
Polar Lakes Park
Parade Stadium
Elmcrest Park
Brackets: All Brackets

G15 Premier
Date: 5/5,5/10,5/12,5/15,5/17,5/19,5/26,5/27,6/2,6/4,6/7,6/9,6/10,6/11,6/14,6/16,6/18,6/21,6/23,6/26,6/30,7/7
Venue: Lucy Winton Bell Athletic Fields
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Shoreview Commons
Southpointe
HealthEast Sports Center
Minnetonka High School
Neiman Sports Complex
Northview Park
Pine Hills North Park
Polar Lakes Park
Hopkins High School
Dakota Cty Tech College
Lake Ann Park
Hanifl Fields Athletic Park
Parade Stadium
UofM Dome Turf Fields
Jimmy Lee Soccer Fielding
McMurray West Field- Como Park
Youth Athletic Complex
Brackets: All Brackets

G16 First Division
Date: 5/4,5/11,5/12,5/13,5/16,5/18,5/20,5/24,5/25,5/27,6/1,6/3,6/4,6/5,6/8,6/9,6/11,6/14,6/15,6/16,6/20,6/22,6/24,6/25,6/29,7/1,7/6
Venue: Fuad Mansour
Neiman Sports Complex
Pine Hills North Park
Bertram Fields
Coon Rapids Soccer Complex
Parade Stadium
Elmcrest Park
TBD MNL1
Rogers Middle School
Brackets: All Brackets

G16 Premier II
Date: 4/28,5/3,5/12,5/13,5/15,5/17,5/19,5/24,5/26,5/27,6/1,6/3,6/7,6/10,6/11,6/14,6/17,6/21,6/22,6/24
Venue: Chippewa Middle School
Fernbrook Athletic Fields
Wilkinson
17th Avenue Sports Complex
Dakota Cty Tech College
Arlington Field
Lake Ann Park
Clover Ridge
Minnetonka High School
Wayzata Central
Bandimere
Flint Hills Recreation Complex
Hopkins High School
Wayzata High School Turf Fields
Brackets: All Brackets

G16 Premier I
Date: 5/5,5/11,5/12,5/13,5/20,5/27,6/3,6/6,6/10,6/12,6/15,6/17,6/22,6/24,7/1,7/6,7/8
Venue: Youth Athletic Complex
Wilkinson
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Dakota Cty Tech College
TBD MNL1
West St. Paul Sports Complex
HealthEast Sports Center
Conway
Pine Hills North Park
McMurray West Field- Como Park
Brackets: All Brackets

G17 First Division
Date: 5/3,5/10,5/17,5/24,5/31,6/1,6/7,6/13,6/14,6/17,6/18,6/21,6/28,6/29,7/5,7/6
Venue: Owatonna Soccer Complex
Playcrest
Selke
Coon Rapids Soccer Complex
Lake Ann Park
college of st benedict
Hopkins High School
Hazelwood Complex
Brackets: All Brackets

G17 Premier II
Date: 5/5,5/12,5/19,5/26,6/2,6/9,6/16,6/19,6/21,6/22,6/24
Venue: Fernbrook Athletic Fields
HealthEast Sports Center
West St. Paul Sports Complex
Wilkinson
Caswell North Complex
TBD MNL1
Arlington Field
Dakota Cty Tech College
Jean Duluth Field
Parade Stadium
National Sports Center
CSS Saints Field
Blake Middle School
Brackets: All Brackets

G17 Premier I
Date: 5/5,5/12,5/15,5/16,5/17,5/19,5/25,5/26,6/2,6/7,6/9,6/13,6/14,6/16,6/19,6/29
Venue: Hopkins High School
TBD MNL1
HealthEast Sports Center
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Wayzata High School Turf Fields
Dakota Cty Tech College
Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field
Minnetonka High School
Flint Hills Recreation Complex
UofM Dome Turf Fields
Wayzata Central
Brackets: All Brackets

G18/19 First Division
Date: 5/3,5/4,5/18,5/25,6/1,6/2,6/6,6/7,6/8,6/15,6/22,6/24,6/28,6/29,6/30,7/1,7/7,7/8,7/11
Venue: STMA Middle School East
Elmcrest Park
Fernbrook Athletic Fields
Owatonna Soccer Complex
Polar Lakes Park
Cloquet Hilltop Field
Waconia High School
TBD MNL1
Coon Rapids Soccer Complex
Old Hickory Park
Brackets: All Brackets

G18 Premier II
Date: 5/3,5/10,5/11,5/13,5/17,5/24,6/2,6/7,6/9,6/14,6/16,6/21,6/28,6/29,6/30,7/7
Venue: Fernbrook Athletic Fields
Parade Stadium
Youth Athletic Complex
Dakota Cty Tech College
Northview Park
Neiman Sports Complex
HealthEast Sports Center
Brackets: All Brackets

G18 Premier I
Date: 5/3,5/5,5/6,5/10,5/17,5/20,5/24,5/25,5/27,5/31,6/3,6/8,6/14,6/16,6/23,6/24,6/28
Venue: Wayzata Central
West St. Paul Sports Complex
National Sports Center
Clover Ridge
Dakota Cty Tech College
Minnetonka High School
Lucy Winton Bell Athletic Fields
Polar Lakes Park
HealthEast Sports Center
Wayzata High School Turf Fields
Bandimere
Brackets: All Brackets

G19 Premier
Date: 5/4,5/11,5/18,5/25,6/1,6/3,6/8,6/14,6/15,6/17,6/22,6/24,6/29,7/7
Venue: TBD MNL1
Wilkinson
HealthEast Sports Center
Lucy Winton Bell Athletic Fields
National Sports Center
Minnetonka High School
Lake Ann Park
Parade Stadium
Hopkins High School
Youth Athletic Complex
Jean Duluth Field
Neiman Sports Complex
Pine Hills North Park
Arlington Field
Brackets: All Brackets