Team Schedules - G15 Black  
       


Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A3 : Northern Lights Soccer Club - G1433303315 5  14  8  16 
 A1 : CRU 2006 Girls Black30333315 5  10  10  16 
 A4 : STMA - Tourville - G140300036 2  -6  32  11 
 A2 : NMTR 2006 BA Navy0000000 0  -18  41  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B3 : Fusion Girls 05 Fall33333318 6  17  1  18 
 B1 : Shakopee Soc - G1401333010 3  2  14  12 
 B4 : Orono-Weston - G14 Black03010 4 1  -4  14  7 
 B2 : Urban Ventures Athletics - U15G00000 0 0  -15  41  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C1 : MN Rush U14 Black3303xx9 3  4  4  7 
 C3 : Owatonna Soc - G140330xx6 2  -2  12  7 
 C2 : Northfield Soccer Association - G140003xx3 1  -2  9  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D3 : Red Cedar Club - G15 Black0333xx9 3  8  9  10 
 D2 : River Falls Soccer Club - G151303xx7 2  -1  12  11 
 D1 : EauClaireUnited 2007G1000xx1 0  -7  20  9 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225650  Elmcrest Park  08:30 AM  01 A3 vs A4Northern Lights Soccer Club - G14 8 vs.STMA - Tourville - G141
 225651  Coon Rapids Soccer Complex  11:00 AM  3 A1 vs A2CRU 2006 Girls Black 7 vs.NMTR 2006 BA Navy1
 225638  Fuad Mansour  03:00 PM  M04 C1 vs C2MN Rush U14 Black 1 vs.Northfield Soccer Association - G140
 225644  Eau Claire Soccer Park Field  03:00 PM  2 D1 vs D2EauClaireUnited 2007G 3 vs.River Falls Soccer Club - G153
 225662  Wayzata High School Turf Fields  07:00 PM  02 B3 vs B4Fusion Girls 05 Fall 5 vs.Orono-Weston - G14 Black0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225642  Fuad Mansour  02:30 PM  M05 C1 vs C3MN Rush U14 Black 4 vs.Owatonna Soc - G141
 225649  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  03:00 PM  06 D3 vs D2Red Cedar Club - G15 Black 1 vs.River Falls Soccer Club - G152

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225664  Westonka MWHS  09:00 AM  03 B4 vs B2Orono-Weston - G14 Black 8 vs.Urban Ventures Athletics - U15G0
 225653  Coon Rapids Soccer Complex  11:00 AM  3 A1 vs A3CRU 2006 Girls Black 2 vs.Northern Lights Soccer Club - G145
 225652  STMA High School 2  02:00 PM  2 A4 vs A2STMA - Tourville - G14 4 vs.NMTR 2006 BA Navy0
 225665  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  7 B1 vs B3Shakopee Soc - G14 1 vs.Fusion Girls 05 Fall3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225661  Coon Rapids Soccer Complex  11:00 AM  1 A1 vs A4CRU 2006 Girls Black 8 vs.STMA - Tourville - G140
 225668  Westonka MWHS  11:00 AM  02 B4 vs B3Orono-Weston - G14 Black 0 vs.Fusion Girls 05 Fall4
 225639  Owatonna Soccer Complex  01:30 PM  1 C3 vs C1Owatonna Soc - G14 2 vs.MN Rush U14 Black1
 225645  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  01:30 PM  01 D3 vs D1Red Cedar Club - G15 Black 6 vs.EauClaireUnited 2007G2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225654  Pine Hills North Park  09:00 AM  48 A2 vs A3NMTR 2006 BA Navy 0 vs.Northern Lights Soccer Club - G1410
 225666  Urban Ventures athletic Field  10:00 AM  1 B2 vs B3Urban Ventures Athletics - U15G 0 vs.Fusion Girls 05 Fall11
 225646  Golfview  12:00 PM  1 D2 vs D3River Falls Soccer Club - G15 3 vs.Red Cedar Club - G15 Black6
 225655  STMA High School 2  02:00 PM  2 A4 vs A1STMA - Tourville - G14 2 vs.CRU 2006 Girls Black7
 225667  Westonka MWHS  04:30 PM  02 B4 vs B1Orono-Weston - G14 Black 3 vs.Shakopee Soc - G143
 225640  Spring Creek  05:00 PM  7 C2 vs C3Northfield Soccer Association - G14 2 vs.Owatonna Soc - G145
 225647  Golfview  05:00 PM  1 D2 vs D1River Falls Soccer Club - G15 3 vs.EauClaireUnited 2007G2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225663  17th Avenue Sports Complex  09:30 AM  4 B1 vs B2Shakopee Soc - G14 9 vs.Urban Ventures Athletics - U15G0
 225648  Eau Claire Soccer Park Field  01:30 PM  4 D1 vs D3EauClaireUnited 2007G 2 vs.Red Cedar Club - G15 Black8
 225659  Elmcrest Park  03:15 PM  01 A3 vs A1Northern Lights Soccer Club - G14 1 vs.CRU 2006 Girls Black2

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225641  Spring Creek  05:00 PM  7 C2 vs C1Northfield Soccer Association - G14 1 vs.MN Rush U14 Black2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225657  Pine Hills North Park  12:00 PM  48 A2 vs A1NMTR 2006 BA Navy 1 vs.CRU 2006 Girls Black10
 225656  STMA High School 2  02:00 PM  2 A4 vs A3STMA - Tourville - G14 2 vs.Northern Lights Soccer Club - G149
 225669  Urban Ventures athletic Field  04:30 PM  1 B2 vs B1Urban Ventures Athletics - U15G 1 vs.Shakopee Soc - G145

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225660  Elmcrest Park  01:00 PM  D1 A3 vs A2Northern Lights Soccer Club - G14 6 vs.NMTR 2006 BA Navy1
 225673  17th Avenue Sports Complex  01:00 PM  4 B1 vs B4Shakopee Soc - G14 2 vs.Orono-Weston - G14 Black1
 225643  Owatonna Soccer Complex  04:30 PM  3 C3 vs C2Owatonna Soc - G14 1 vs.Northfield Soccer Association - G145
 225672  Wayzata High School Turf Fields  05:30 PM  02 B3 vs B2Fusion Girls 05 Fall 8 vs.Urban Ventures Athletics - U15G0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225658  Pine Hills North Park  10:30 AM  48 A2 vs A4NMTR 2006 BA Navy 0 vs.STMA - Tourville - G144
 225670  Urban Ventures athletic Field  12:00 PM  1 B2 vs B4Urban Ventures Athletics - U15G   vs.Orono-Weston - G14 Black 

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 225671  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  01 B3 vs B1Fusion Girls 05 Fall 6 vs.Shakopee Soc - G140

Semi-Final - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 227755  Golfview  02:00 PM  1 River Falls Soccer Club - G15 5 vs.EauClaireUnited 2007G0

Semi-Final - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 227754  Owatonna Soccer Complex  11:00 AM  2 Owatonna Soc - G14 0 vs.Northfield Soccer Association - G142

Final - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 227756  TBD   --    --  MN Rush U14 Black   vs.Winner of SF Game #227754 
 227757  TBD   --    --  Red Cedar Club - G15 Black   vs.Winner of SF Game #227755