Team Schedules - B13 First Division
       



Bracket


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B1 : MUS 13U Boys Premier I333331319 6  18  5  21 
 B2 : Bloomington United 2007333331 16 5  12  12  17 
 B6 : Tonka-Fusion Elite 07 Boys333033015 5  9  9  16 
 B4 : Lakeville Soccer Club - B1310003037 2  -5  18  10 
 B5 : Blaine 07B EDT101303007 2  -2  24  13 
 B8 : EPSC 07B Red313000 7 2  -4  32  13 
 B7 : Maplebrook BU1310030004 1  -13  40  10 
 B3 : MN Rush U13 League 100000033 1  -15  29  8 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256769  Fuad Mansour  04:45 PM  M04 B3 vs B8MN Rush U13 League 1 2 vs.EPSC 07B Red6
 256771  National Sports Center  07:00 PM  61 B5 vs B6Blaine 07B EDT1 1 vs.Tonka-Fusion Elite 07 Boys2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256768  Steve Michaud  11:00 AM  6 B4 vs B7Lakeville Soccer Club - B13 3 vs.Maplebrook BU133
 256793  Fuad Mansour  01:00 PM  M03 B3 vs B6MN Rush U13 League 1 0 vs.Tonka-Fusion Elite 07 Boys4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256775  Marsh Lake Park  10:00 AM  22 B2 vs B4Bloomington United 2007 4 vs.Lakeville Soccer Club - B132
 256773  Miller Park  01:30 PM  12 B8 vs B5EPSC 07B Red 5 vs.Blaine 07B EDT15
 256774  Wayzata High School Turf Fields  06:15 PM  02 B6 vs B7Tonka-Fusion Elite 07 Boys 8 vs.Maplebrook BU130

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256772  Fuad Mansour  06:00 PM  M04 B3 vs B1MN Rush U13 League 1 0 vs.MUS 13U Boys Premier I3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256777  National Sports Center  09:00 AM  K2 B5 vs B3Blaine 07B EDT1 5 vs.MN Rush U13 League 11
 256778  MG Sports Dome  04:00 PM  2 B7 vs B8Maplebrook BU13 3 vs.EPSC 07B Red5
 256776  Wayzata High School Turf Fields  06:30 PM  03 B6 vs B2Tonka-Fusion Elite 07 Boys 1 vs.Bloomington United 20072

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256781  Neiman Sports Complex  02:30 PM  F 11 B1 vs B5MUS 13U Boys Premier I 7 vs.Blaine 07B EDT10
 256789  Miller Park  04:30 PM  13 B8 vs B6EPSC 07B Red 2 vs.Tonka-Fusion Elite 07 Boys9

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256779  Steve Michaud  05:40 PM  8 B4 vs B1Lakeville Soccer Club - B13 1 vs.MUS 13U Boys Premier I5

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256782  Wayzata High School Turf Fields  09:00 AM  52 B6 vs B4Tonka-Fusion Elite 07 Boys 3 vs.Lakeville Soccer Club - B130

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256786  Neiman Sports Complex  08:30 AM  G 11 B1 vs B6MUS 13U Boys Premier I 4 vs.Tonka-Fusion Elite 07 Boys1
 256783  Fuad Mansour  02:45 PM  M03 B3 vs B7MN Rush U13 League 1 2 vs.Maplebrook BU133

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256784  Marsh Lake Park  10:00 AM  22 B2 vs B3Bloomington United 2007 8 vs.MN Rush U13 League 12
 256787  Miller Park  10:00 AM  13 B8 vs B4EPSC 07B Red 2 vs.Lakeville Soccer Club - B135

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256785  MG Sports Dome  07:00 PM  1 B7 vs B5Maplebrook BU13 1 vs.Blaine 07B EDT14

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256794  Neiman Sports Complex  06:00 PM  F 11 B1 vs B8MUS 13U Boys Premier I 8 vs.EPSC 07B Red0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256791  National Sports Center  07:00 PM  1 B5 vs B2Blaine 07B EDT1 4 vs.Bloomington United 20077

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256792  Gleason Fields  06:30 PM  24 B2 vs B7Bloomington United 2007 7 vs.Maplebrook BU130

Bracket - Thursday, October 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256788  Steve Michaud  05:15 PM  4 B4 vs B3Lakeville Soccer Club - B13 0 vs.MN Rush U13 League 11

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256770  Parade Stadium  06:30 PM  1 B1 vs B2MUS 13U Boys Premier I 3 vs.Bloomington United 20073

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256790  Fernbrook Elementary School  07:00 PM  14 B7 vs B1Maplebrook BU13 0 vs.MUS 13U Boys Premier I11

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256795  Steve Michaud  01:00 PM  4 B4 vs B5Lakeville Soccer Club - B13 1 vs.Blaine 07B EDT10

Bracket - Wednesday, October 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256780  Eden Prairie HS  06:40 PM  1 B2 vs B8Bloomington United 2007   vs.EPSC 07B Red