Team Schedules - B16 Classic 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A B C D


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A6 : MUS 16U Boys Samba333003333324 8  13  10  20  1 1
 A2 : Fusion Boys 03 Navy 1301313300317 5  7  15  19  1 0
 A1 : CC United - BU16 C2033033000315 5  1  21  18  1 0
 A5 : Tonka United 03 B Select White103331300014 4  2  14  14  0 0
 A3 : EPSC-16UBoys-C2-White000000333110 3  -9  26  14  1 0
 A4 : Orono-Weston - B1610130000106 1  -14  30  13  3 0

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887651  Clover Ridge  07:15 PM  04 A1 vs A2CC United - BU16 C2 2 vs.Fusion Boys 03 Navy 15
 887650  Miller Park  08:00 PM  09 A3 vs A6EPSC-16UBoys-C2-White 0 vs.MUS 16U Boys Samba2

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887652  Orono Intermediate School  07:20 PM  10 A4 vs A5Orono-Weston - B16 2 vs.Tonka United 03 B Select White2

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887655  Hopkins High School  08:05 PM  34 A5 vs A6Tonka United 03 B Select White 1 vs.MUS 16U Boys Samba2

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887656  Orono Intermediate School  05:30 PM  10 A4 vs A1Orono-Weston - B16 0 vs.CC United - BU16 C26
 887657  Neiman Sports Complex  06:00 PM  E 9 A6 vs A2MUS 16U Boys Samba 5 vs.Fusion Boys 03 Navy 12
 887658  Lake Ann Park  07:30 PM  16 A5 vs A3Tonka United 03 B Select White 4 vs.EPSC-16UBoys-C2-White3

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887679  Clover Ridge  05:30 PM  04 A1 vs A6CC United - BU16 C2 3 vs.MUS 16U Boys Samba1

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887653  Wayzata High School Turf Fields  05:30 PM  02 A2 vs A4Fusion Boys 03 Navy 1 0 vs.Orono-Weston - B160

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887659  Bandimere  06:00 PM  01 A1 vs A5CC United - BU16 C2 1 vs.Tonka United 03 B Select White4
 887660  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  02 A2 vs A3Fusion Boys 03 Navy 1 4 vs.EPSC-16UBoys-C2-White0
 887661  Neiman Sports Complex  07:40 PM  F 11 A6 vs A4MUS 16U Boys Samba 0 vs.Orono-Weston - B161

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887673  Miller Park  06:00 PM  09 A3 vs A5EPSC-16UBoys-C2-White 0 vs.Tonka United 03 B Select White2

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887662  Wayzata High School Turf Fields  05:30 PM  02 A2 vs A5Fusion Boys 03 Navy 1 1 vs.Tonka United 03 B Select White1

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887671  Diethelm Park  06:00 PM  06 A1 vs A4CC United - BU16 C2 5 vs.Orono-Weston - B162

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887654  Diethelm Park  06:00 PM  07 A1 vs A3CC United - BU16 C2 6 vs.EPSC-16UBoys-C2-White2

Bracket - Monday, June 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887664  Neiman Sports Complex  06:00 PM  D 11 A6 vs A1MUS 16U Boys Samba 3 vs.CC United - BU16 C21

Bracket - Monday, June 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887667  Lone Lake Park  06:00 PM  1 A5 vs A4Tonka United 03 B Select White 2 vs.Orono-Weston - B161
 887665  Neiman Sports Complex  06:00 PM  D 11 A6 vs A3MUS 16U Boys Samba 2 vs.EPSC-16UBoys-C2-White0
 887666  Wayzata High School Turf Fields  07:30 PM  03 A2 vs A1Fusion Boys 03 Navy 1 3 vs.CC United - BU16 C21

Bracket - Monday, June 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887668  Westonka MWHS  05:45 PM  02 A4 vs A2Orono-Weston - B16 1 vs.Fusion Boys 03 Navy 14
 887669  Miller Park  06:00 PM  10 A3 vs A1EPSC-16UBoys-C2-White 1 vs.CC United - BU16 C20
 887670  Blake Middle School  08:00 PM  1 A6 vs A5MUS 16U Boys Samba 1 vs.Tonka United 03 B Select White0

Bracket - Thursday, June 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887675  Miller Park  06:00 PM  09 A3 vs A2EPSC-16UBoys-C2-White 2 vs.Fusion Boys 03 Navy 11

Bracket - Monday, June 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887663  Miller Park  07:00 PM  12 A3 vs A4EPSC-16UBoys-C2-White 4 vs.Orono-Weston - B162
 887672  Oakwood Playfield  07:30 PM  36 A2 vs A6Fusion Boys 03 Navy 1 1 vs.MUS 16U Boys Samba3

Bracket - Wednesday, June 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887677  Maetzold Field  07:30 PM  1 A5 vs A2Tonka United 03 B Select White 0 vs.Fusion Boys 03 Navy 12

Bracket - Thursday, June 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887678  Orono Intermediate School  06:00 PM  10 A4 vs A3Orono-Weston - B16 3 vs.EPSC-16UBoys-C2-White3

Bracket - Monday, July 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 887676  Westonka MWHS  07:30 PM  03 A4 vs A6Orono-Weston - B16 1 vs.MUS 16U Boys Samba4
 887674  Minnetonka High School  07:40 PM  08 A5 vs A1Tonka United 03 B Select White 0 vs.CC United - BU16 C21