Team Schedules - G14 First Division
       



Bracket


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B1 : Salvo SC 06G Navy33303315 5  11  1  12 
 B2 : St. Croix 200633130313 4  8  9  14 
 B6 : Blackhawks 06 G BLACK33130313 4  7  4  11 
 B5 : Edina Soccer Club - G141030307 2  -1  9  8 
 B7 : MUS 14U Girls Copa3000306 2  -9  20  4 
 B3 : EauClaireUnited 2006G0033006 2  -3  9  4 
 B4 : CC United Girls 14U0100001 0  -13  23  3 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256240  Diethelm Park  02:00 PM  06 B4 vs B7CC United Girls 14U 0 vs.MUS 14U Girls Copa2
 256252  Lucy Winton Bell Athletic Fields  04:30 PM  4 B2 vs B3St. Croix 2006 5 vs.EauClaireUnited 2006G0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256243  McMurray West Field- Como Park  01:30 PM  1 B6 vs B7Blackhawks 06 G BLACK 5 vs.MUS 14U Girls Copa0

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256258  Clover Ridge  10:00 AM  04 B4 vs B5CC United Girls 14U 2 vs.Edina Soccer Club - G142
 256257  Lucy Winton Bell Athletic Fields  10:30 AM  4 B2 vs B7St. Croix 2006 6 vs.MUS 14U Girls Copa1
 256259  Eau Claire Soccer Park Field  03:00 PM  2 B3 vs B6EauClaireUnited 2006G 0 vs.Blackhawks 06 G BLACK1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256247  Lewis Park  10:45 AM  19 B5 vs B3Edina Soccer Club - G14 1 vs.EauClaireUnited 2006G2
 256245  Flint Hills Recreation Complex  01:00 PM  2 B1 vs B4Salvo SC 06G Navy 8 vs.CC United Girls 14U0
 256246  Humboldt Secondary School  03:00 PM  1 B6 vs B2Blackhawks 06 G BLACK 2 vs.St. Croix 20062

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256256  Eau Claire Soccer Park Field  03:00 PM  2 B3 vs B4EauClaireUnited 2006G 2 vs.CC United Girls 14U0
 256253  Lewis Park  05:45 PM  19 B7 vs B5MUS 14U Girls Copa 0 vs.Edina Soccer Club - G144

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256250  Neiman Sports Complex  09:00 AM  G 11 B7 vs B3MUS 14U Girls Copa 1 vs.EauClaireUnited 2006G0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256241  Lewis Park  05:45 PM  19 B5 vs B6Edina Soccer Club - G14 0 vs.Blackhawks 06 G BLACK2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256251  Humboldt Secondary School  08:15 AM  1 B6 vs B1Blackhawks 06 G BLACK 0 vs.Salvo SC 06G Navy2
 256242  Lucy Winton Bell Athletic Fields  12:00 PM  6 B2 vs B4St. Croix 2006 5 vs.CC United Girls 14U1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256249  Clover Ridge  11:00 AM  04 B4 vs B6CC United Girls 14U 0 vs.Blackhawks 06 G BLACK4
 256244  Eau Claire Soccer Park Field  01:00 PM  4 B3 vs B1EauClaireUnited 2006G 0 vs.Salvo SC 06G Navy1

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256248  HealthEast Sports Center  05:00 PM  01 B1 vs B5Salvo SC 06G Navy 0 vs.Edina Soccer Club - G141

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256239  Stillwater Area High School Turf  01:00 PM  1 B1 vs B2Salvo SC 06G Navy 4 vs.St. Croix 20060

Bracket - Wednesday, November 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256254  ECC Kuhlman Stadium  06:30 PM  1 B5 vs B2Edina Soccer Club - G14 1 vs.St. Croix 20063

Bracket - Friday, November 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256255  Dundas Dome  07:00 PM  1 B7 vs B1MUS 14U Girls Copa 0 vs.Salvo SC 06G Navy5