Team Schedules - G13 First Division
       



Bracket


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : Salvo SC 07G Navy33333318 6  18  0  18 
 A2 : Salvo SC 07G Orange03330312 4  7  11  13 
 A5 : Maplebrook GU13 - Zahn33300312 4  -1  11  7 
 A6 : Lakeville Soccer Club - G1301333010 3  2  7  8 
 A3 : Wright County SC - G13 Navy1003037 2  -2  15  8 
 A4 : North Suburban Soccer Association - G131000001 0  -11  20  4 
 A7 : NMTR 2008 F1000001 0  -13  22  1 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256089  Gleason Fields  12:30 PM  24 A5 vs A6Maplebrook GU13 - Zahn 1 vs.Lakeville Soccer Club - G130

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256088  Southpointe  12:00 PM  29 A4 vs A7North Suburban Soccer Association - G13 0 vs.NMTR 2008 F0
 256087  Flint Hills Recreation Complex  04:00 PM  2 A1 vs A2Salvo SC 07G Navy 5 vs.Salvo SC 07G Orange0

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256106  Shoreview Commons  11:30 AM  1 A4 vs A5North Suburban Soccer Association - G13 0 vs.Maplebrook GU13 - Zahn1
 256107  Buffalo - Northwinds Elementary School  01:00 PM  N2 A3 vs A6Wright County SC - G13 Navy 0 vs.Lakeville Soccer Club - G130
 256092  Buffalo - Northwinds Elementary School  05:00 PM  N2 A3 vs A1Wright County SC - G13 Navy 0 vs.Salvo SC 07G Navy7

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256090  Rosebrook Park - North Field  06:45 PM  1 A2 vs A4Salvo SC 07G Orange 4 vs.North Suburban Soccer Association - G131

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256095  MG Sports Dome  05:30 PM  1 A5 vs A3Maplebrook GU13 - Zahn 2 vs.Wright County SC - G13 Navy0

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256105  Flint Hills Recreation Complex  05:45 PM  2 A2 vs A7Salvo SC 07G Orange 3 vs.NMTR 2008 F0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256097  Southpointe  01:00 PM  29 A4 vs A6North Suburban Soccer Association - G13 1 vs.Lakeville Soccer Club - G133
 256098  Otsego Soccer Complex  01:30 PM  65 A7 vs A3NMTR 2008 F 0 vs.Wright County SC - G13 Navy4
 256096  West St. Paul Sports Complex  04:30 PM  2 A1 vs A5Salvo SC 07G Navy 3 vs.Maplebrook GU13 - Zahn0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256093  HealthEast Sports Center  12:15 PM  23 A1 vs A4Salvo SC 07G Navy 8 vs.North Suburban Soccer Association - G130
 256091  Steve Michaud  04:30 PM  9 A6 vs A7Lakeville Soccer Club - G13 3 vs.NMTR 2008 F0
 256102  Gleason Fields  05:30 PM  24 A5 vs A2Maplebrook GU13 - Zahn 1 vs.Salvo SC 07G Orange7

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256101  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  65 A7 vs A5NMTR 2008 F 1 vs.Maplebrook GU13 - Zahn2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256094  Steve Michaud  03:30 PM  9 A6 vs A2Lakeville Soccer Club - G13 2 vs.Salvo SC 07G Orange1
 256103  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 A7 vs A1NMTR 2008 F 0 vs.Salvo SC 07G Navy10

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256100  HealthEast Sports Center  05:15 PM  01 A2 vs A3Salvo SC 07G Orange 4 vs.Wright County SC - G13 Navy2

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256099  Steve Michaud  05:00 PM  8 A6 vs A1Lakeville Soccer Club - G13 0 vs.Salvo SC 07G Navy4

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 256104  Buffalo - Northwinds Elementary School  12:00 PM  N1 A3 vs A4Wright County SC - G13 Navy 4 vs.North Suburban Soccer Association - G132